nike fot. materiał promocyjny

Nike prezentuje swoją kolekcję „Somos Familia” w hołdzie dla Día de Muertos / Dnia Zmarłych


podkreśla, że ​​„” to kolekcja inspirowana „kulturą, która przenika różne pokolenia Meksyku i jej wiecznym połączeniem ze wspomnieniami


W swoim oświadczeniu firma  potwierdziła, że ​​zamierza wprowadzić na rynek specjalną edycję  , kolekcję inspirowaną meksykańskim festiwalem Dnia Zmarłych, oraz że różne tradycyjne elementy obchodów i ołtarza zostały wprowadzone na rynek.

W swoim ogłoszeniu Nike wskazuje, że „Somos Familia” to kolekcja inspirowana „kulturą, która przenika różne pokolenia Meksyku i jej wiecznym związkiem ze wspomnieniami. Nike nadal podkreśla meksykańską kulturę na całym świecie. Czwarty rok z rzędu wprowadza na rynek kolekcję inspirowaną najbardziej emblematyczną tradycją Meksyku i uznaną na całym świecie: ”.


NIKE

Podkreślając, że jest punktem odniesienia dla tej tradycji, Nike ujawniło kolory i tekstury, które kształtują jego edycję butów, mając oferty jako oś estetyczną „jako sposób na zapamiętanie tych, których już tu nie ma, a także główne elementy które ją tworzą, oddając hołd naszym bliskim poza sferą fizyczną i które stają się wieczne przez pamięć”.

Firma Nike ujawniła cztery modele inspirowane Dniem Zmarłych, odnosząc się do tego, że kolekcja „Somos Familia” opiera się na najbardziej reprezentatywnych elementach oferty w zakresie doboru kolorów i faktur w modelu Air Jordan: „kwiat cempasúchil, świece, sól, wodę i chleb zmarłych”.

Firma wyjaśniła, że ​​w przypadku świec element ten został wybrany, aby reprezentować nadzieję i wiarę, więc w „Somos Familia” element ten jest widoczny w fakturze zamszu i grafice cempasúchil, która w innym modelu jest również reprezentowana jako płaskorzeźba z tyłu buta, która świeci w ciemności, ponieważ „wyznacza drogę, którą dusza podąża w kierunku ofiary”.

W przypadku pan de muerto ten tradycyjny meksykański chleb reprezentowany jest przez haftowane akcenty, które również łączą się z wybranym dla tego modelu zamszem, symbolizującym cykl życia.
Nike poinformowało, że kolekcja „Somos Familia”, inspirowana Dniem Zmarłych, rozpocznie 18 października za pośrednictwem platform cyfrowych, natomiast 20 października zostanie uruchomiona z oficjalnej aplikacji Nike, a wreszcie 22 października cała kolekcja będzie dostępna na całym świecie w App i sklepach stacjonarnych.

Udostępnij
Sprawdź także  'Día de muertos' - świętuje nominację, a zapowiedziano sequel

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź