Torreador staje się kolejną gwiazdą, której życie zaprezentowane zostanie w serialu dokumentalnym na Netflix
Kilka miesięcy temu zaczęto mówić o możliwości zobaczenia życia Jesulín de Ubrique odzwierciedlonego w jakimś formacie dokumentalnym, ale dopiero w październiku sfinalizowano pierwsze szczegóły tego projektu. Wydaje się, że zdecydowano także o platformie, która zaprezentuje jego życie.
Pomysł polegał na stworzeniu formatu w stylu Soy Georgina lub Tamary Falcó: La Marquesa, dwóch wielkich serii dokumentalnych o hiszpańskich osobistościach wyprodukowanych przez Netflix z dość zauważalnym sukcesem. Cóż, teraz to rzeczywistość. I już wiadomo, że to platforma Tudum zajmie się tą premierą.
Szczegóły serii dokumentalnej o Jesulín de Ubrique na Netflix
Wydaje się, że cel rozdziałów jest bardzo jasny, przyjrzeć się postaci Jesúsa Janeiro Bazána, wieloaspektowego faceta, który choć stał się popularny dzięki karierze torreadora, do którego powrócił w tym roku z powrotem na ring w wieku 48 lat był także piosenkarzem. Nikt nie zapomni tego „Toda” z 1996 roku.
Ale chodzi o to, że Jesulín de Ubrique, uznany przez fanów (walki byków i nie tylko) w latach dziewięćdziesiątych jako symbol seksu, również występował na wielu okładkach i w programach plotkarskich w tym czasie, wciąż analizowany na stołach dyskusyjnych różowej prasy. Jego liczne podboje, jego związek z Belén Esteban i narodziny córki Andrei, a także późniejsze małżeństwo z Maríą José Campanario i jego nowe ojcostwo, trójka kolejnych dzieci (Julia, Jesús Alejandro i Hugo), zostało skomentowane przez połowę kraju, ale także analizowano działalność zawodową i osobistą jego rodziny.
Od Humberto Janeiro i Carmen Bazán, przez walkę byków jego brata Víctora, działalność telewizyjną i modelingową jego siostry Carmen (przez lata znanej jako La Jesulina) oraz dyskretna kariera Humberto jako pilota, wszystko to było w oku huragan. Wszystko to i wiele więcej, z wyjątkiem relacji torreadora z jego najstarszą córką w związku z decyzją Andrei Janeiro Estebana o odejściu od sfery publicznej, można będzie zobaczyć w filmie dokumentalnym Netflix.