10 latynoskich piosenek zwiększających świadomość zdrowia psychicznego


Sprawdź te, które mówią o wewnętrznej walce


Przez lata zapewniała muzykom latynoskim ujście do rozwiązywania problemów ze zdrowiem psychicznym poprzez swoje piosenki. Na przykład portorykański raper Residente wydał swój autobiograficzny „René” w 2020 roku, w którym szczerze otworzył się na temat depresji i mrocznych chwil w swoim życiu.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (obchodzonego 10 października) przygotowaliśmy listę piosenek, które podnoszą świadomość zdrowia psychicznego lub wywołują osobiste zmagania – plus piosenki o znalezieniu światła na końcu tunelu po wewnętrznym zamęcie.

Według oficjalnej strony internetowej Światowej Organizacji Zdrowia „ogólnym celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest podnoszenie świadomości na temat problemów ze zdrowiem psychicznym na całym świecie i mobilizowanie wysiłków na rzecz zdrowia psychicznego”. Ten dzień ma „zapewnić wszystkim zainteresowanym stronom zajmującym się problematyką zdrowia psychicznego możliwość porozmawiania o swojej pracy i o tym, co jeszcze należy zrobić, aby opieka nad zdrowiem psychicznym stała się rzeczywistością dla ludzi na całym świecie”.

Zobacz inspirującą listę piosenek poniżej:

, „Luz Azul”

W „Luz Azul” kolumbijski rockowy śpiewa o dostrzeganiu pozytywnych rzeczy w życiu, kiedy wszystko idzie nie tak„Estamos Bien”

wydał swój wzmacniający hymn „Estamos Bien” ze specjalnym przesłaniem w mediach społecznościowych: „Wiele razy jesteśmy smutni i nie wiemy dlaczego, a to po prostu dlatego, że zapominamy o prostych rzeczach w życiu. Jestem człowiekiem, tak jak ty! I chociaż zrobiłem wiele dużych rzeczy, są jeszcze mniejsze, których jeszcze nie osiągnąłem. I to te mniejsze rzeczy dają szczęście”.


Diego Torres, „Color Esperanza”

„Wiem, że okna mogą się otwierać/ Zmiana powietrza zależy od Ciebie, a to Ci pomoże i będzie warto”, śpiewa Diego Torres w „Color Esperanza”, piosence, która stała się hymnem nadziei i odporności.Francisca Valenzuela, „La Fortaleza”

Chilijska i autorka tekstów Francisca Valenzuela wydała w 2020 roku album La Fortaleza w stylu pamiętnika , pozycjonując tytułowy utwór jako ostatni kawałek setu. „Wszystko, co się wydarzyło, doprowadziło mnie do miejsca, w którym teraz jestem / Nie mogę się doczekać i zakopuję poczucie winy / Wychodzę, pakuję torbę i biorę głęboki oddech / Nie oglądam się za siebie” – śpiewa.  mówi o poznaniu własnej wartości i zrozumieniu, że to wystarczy.

Sprawdź także  Najpierw był „El Puma”, a teraz „La Leona Dormida” otrzyma nagrodę Latin AMAs Legend Award

Jarabe de Palo, „Bonito”

„Bonita la vida, respira, respira, respira” to prosta wiadomość, którą Jarabe de Palo wysłał na swoim singlu z 2003 roku, przypominając fanom o pięknie życia i znaczeniu oddychania.  jest szybkim, dobrym, alternatywnym utworem, który mówi o cieszeniu się prostymi rzeczami w życiu.


Kany García with Natalia Lafourcade, „Remamos”

Portorykańska i autorka tekstów García połączyła siły z Natalią Lafourcade w pięknym i potężnym „Remamos”, który opowiada o nowym początku, pozostawiając za sobą to, co cię przygnębiło lub nie pozwoliło ci być prawdziwym sobą.


Kendo Kaponi, „Resistencia”

„Resistencia” Kaponiego zabiera słuchaczy w podróż po jego życiu w więzieniu i depresji, jakiej doznał za kratkami. „Sąd nie zrozumiał mojego stanowiska i skazał mnie na więzienie / Boże Narodzenie w depresji i segregacji” – rapuje.


Logic & Juanes feat. Alessia Cara & Khalid, „1-800-273-8255”

Juanes dołączył do Logic, aby przygotować hiszpański remiks jego potężnego utworu. Tytuł piosenki to numer telefonu National Suicide Prevention Lifeline. „Są ludzie na tym świecie, którzy próbują przejść przez trudne sytuacje, a większość z nich prawdopodobnie jest sama – prawdopodobnie nie wiedzą, co robić” – powiedział Juanes Billboard.


Pedro Capó i Farruko, „Calma (remiks)”

Nie tylko chłodna, nasycona reggae „Calma” wysuwa na pierwszy plan piękno i opowiada w swoich tekstach historię tropikalnego rodzaju miłości, ale także opowiada o „pójściu na plażę, odłączeniu i byciu w teraźniejszości”, jak mówił Capo.


Residente, „René”

Portorykański , autor tekstów i raper wydał introspektywną piosenkę z surowymi tekstami o depresji i mrocznych momentach w jego życiu. Pisanie osobistego utworu było „terapeutyczne”


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź