Seria Prime Video przedstawia przerażający przypadek nadużyć podczas chilijskiej dyktatury


” to dokument, który pojawi się na platformie 30 września, aby opisać terror, który miał miejsce w tej społeczności, gdzie jej przywódca, Paul Schäfer, naraził swoich zwolenników na wszelkiego rodzaju nękanie. To pierwsza produkcja, która pokazuje ten horror


Podczas dyktatur wojskowych, które miały miejsce w latach 70. w Ameryce Łacińskiej, przemoc była powszechną walutą, a terror – modus operandi państwa. Koncentrując się na jednej z najstraszniejszych historii  pojawi się w  w piątek, 30 września.

Definicja sekty to za mało, by opisać terror, który trwał tam od ponad 40 lat. Jego związki z dyktaturą i władzą Augusto Pinocheta pozwoliły przywódcy, Paulowi Schäferowi, popełnić liczne przestępstwa pederastii i wszelkiego rodzaju nękania bez nawet zadenuncjowania.


Los Sobrevivientes. Colonia Dignidad

Filmy dokumentalne, które trafiają na platformę, skupiają się na tej grupie przestępczej kierowanej przez Schäfera, która zbudowała prawdziwe imperium zła oparte na nadużyciach i wyzysku członków kongregacji, którzy doświadczyli niewyobrażalnych tortur fizycznych, psychicznych i duchowych.

Sekta kryminalna, która stała się towarzyszem tajnej policji Pinocheta, współpracującej w znikaniu, torturowaniu i eksterminacji przeciwników reżimu, a która po latach upadła z powodu niemożności ukrycia dużej liczby dzieci-ofiar z bezbronnych rodzin w regionie.

Colonia Dignidad jest częścią historii  i choć może być bolesna, jest to historia, którą trzeba opowiedzieć” – powiedziała Javiera Balmaceda, która kieruje zespołem Local Originals Latin America.

Los Sobrevivientes to pierwszy z serii filmów dokumentalnych, w których pracujemy nad przypadkami jeszcze nieopowiedzianymi. Nie boimy się trudnych pytań i podkreślamy to, co dziś w tych historiach jest istotne” – dodał producent filmów dokumentalnych, Diego Guebel.

„Los Sobrevivientes. Colonia Dignidad” ma pięć przerażających odcinków wyreżyserowanych przez Rosario Cervio, które ujawniają, co się stało, a tym samym mają na celu podniesienie świadomości i wymierzenie sprawiedliwości ofiarom.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź