Premiera HBO Max '¡Garcia!’ 28 października


Wyprodukowany przez Zeta Studios pierwszy rozdział serii, który jest adaptacją powieści graficznej Santiago Garcíi i Luisa Bustosa, zostanie pokazany jako pierwszy na festiwalach


28 października ukaże się nowa oryginalna  , na podstawie powieści graficznej Santiago Garcíi i Luisa Bustosa, wydanej przez Astiberri Ediciones. Premiera odbędzie się po przejściu przez oficjalną sekcję 55. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fantastycznych w Katalonii · Sitges, który będzie gospodarzem europejskiej premiery serialu 8 października; i jego światowej premiery na Fantastic Fest w Austin, w najbliższą sobotę, 24 września.

Sara Antuña i Carlos de Pando są twórcami i scenarzystami serialu, a Eugenio Mira (Grand Piano) reżyseruje sześć godzinnych odcinków.

Wyprodukowany przez Zeta Studios dla Warner Bros. Discovery w Hiszpanii,   przedstawia akcja, która rozgrywa się w hipotetycznej dzisiejszej Hiszpanii, w podzielonym kraju na skraju politycznego chaosu.

W serialu występuje Antonia (), młoda dziennikarka śledcza, która przypadkowo natyka się na spisek uknuty kilkadziesiąt lat temu: istnienie kriogenicznego superagenta Garcíi (), stworzonego w laboratorium w latach 50. przez tajne służby Generała Franco. Jest to idealny żołnierz o nadludzkiej sile i zaprogramowany do bezwzględnego wykonywania rozkazów, który właśnie obudził się po sześciu dekadach zamrożenia. García czuje się zdezorientowany i zdezorientowany w Hiszpanii, którą uważa za całkowicie odmienioną. Stary świat zderza się z nurtem, gdy García i Antonia uczą się współpracować, angażując się w polityczny spisek, który grozi zakończeniem demokracji na rzecz nowej, brutalnej dyktatury.

Oprócz Francisco Ortiza i w obsadzie znaleźli się również aktorzy tacy jak Emilio Gutiérrez Caba, Francisco Reyes, Daniel Freire, Nico Romero, Helio Pedregal, Mario Pardo, Miki Molina, Marina Gatell, Pepe Ocio i Silvia Abascal.

„Kiedy przeczytałem pierwszy odcinek ¡García! , bardzo podobało mi się zidentyfikowanie w jego składnikach tak wielu elementów, które zawsze lubiłem, ale to świeżość, która emanowała z połączenia odniesień i poczucie, że nie przeczytałam czegoś takiego wcześniej, całkowicie mnie podbiła. Możliwość zabawy z tak oryginalnym materiałem, z tak bogatym wszechświatem i postaciami, które nigdy nie przestają się rozwijać, próbując zrozumieć nieustanne zwroty akcji, które zawiera fabuła, jest wielkim wyzwaniem technicznym i artystycznym. To ogromny przywilej”, mówi dyrektor Eugenio Mira.

Garcia! To projekt o ogromnych ambicjach narracyjnych i wizualnych. Zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach, aby był zabawną serią, pełną akcji i przygód, czasem szanując tradycję gatunku i łamiącą go innym razem. Z Garcią! Będziemy cieszyć się historią pełną niespodzianek, w której zobaczymy, że wiele rzeczy zmieniło się w naszym kraju przez dziesięciolecia, ale inne nie zmieniły się wcale” – wyjaśnia Miguel Salvat, producent wykonawczy serialu.

Słowami Antonio Asensio, prezes Zeta Studios: „ Garcia! To bez wątpienia jeden z naszych wspaniałych projektów. Bardzo ambitny projekt, który stanowi ważne wyzwanie na poziomie produkcji i sprawia, że ​​jesteśmy bardzo podekscytowani, że zaczynamy go urzeczywistniać. Jesteśmy pewni, że zrobienie tego wspólnie z HBO, jedną z najważniejszych i wzorcowych firm w branży, będzie początkiem owocnego etapu współpracy.”

Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root są producentami wykonawczymi serialu. 


Udostępnij

Zostaw odpowiedź