mattel

Poznaj wszystkie Barbie, które przebrały się za „Catrinę” na Día de Muertos / Dzień Zmarłych


Od czterech lat dołącza do jednej z najważniejszych meksykańskich uroczystości, /


Od 2019 roku Mattel zaskakuje wszystkich Meksykanów, pokazując jako Catrinę w inny sposób w kolekcji Barbie , aby uczcić meksykańską kulturę.

W tym roku nie jest wyjątkiem, bo najsłynniejsza na świecie to po raz kolejny , ale tym razem ubrana w typowy garnitur charro z haftem zaprojektowanym po raz pierwszy przez Guadalajarana, projektanta Benito Santosa. Z tego powodu specjalna edycja 2022 nosi nazwę „Benito Santos x Barbie Signature”.

Zainspirowana meksykańską kulturą, czarna sukienka lalki Barbie „” 2022 jest inspirowana tradycją strojów charro Jalisco. Z białymi i karmazynowymi detalami haftu, które rozciągają się na kobiecą sylwetkę sukni, ma krój o kroju syreny i warstwową sekcję na dole.

Strój Barbie jest podkreślony krótkim bolerko, czerwoną muszką i świątecznym nakryciem głowy.


Mattel

Specjalna edycja 2022 „Benito Santos x Barbie Signature” będzie dostępna 8 września dla członków Mattel, a 9 września będzie można ją kupić na całym świecie, będzie kosztować około dwóch tysięcy meksykańskich pesos.


Mattel
Mattel

Każda Barbie została stworzona, aby uhonorować kulturę i piękno Meksyku, co naznaczyło to wyjątkowe święto, łącząc różne faktury, kolory i najważniejsze meksykańskie tradycje. 

Rzućmy okiem na wszystkie Barbie Catriny, które należą do tej specjalnej kolekcji Día de muertos firmy Mattel!

Edycja 2019:

Pierwsze pojawienie się Barbie „Catrina” , gdy kolekcja była właśnie pokazywana światu, ma miejsce, gdy Barbie ma na sobie czarną sukienkę o kroju syreny, gdzie detale, które występują w tym stroju, to przedstawienie motyla monarchy i kwiatu cempasúchil, bardzo charakterystyczny dla Dnia Zmarłych.


Mattel

Edycja 2020:

W drugiej edycji Barbie pojawia się w sukience z palisandru, bardzo podobnej do ślubnej, z perłowymi detalami, koronkami i oczywiście haftami. Akcesorium do włosów przedstawia kwiaty trzymane przez szkieletowe ręce.

Główną inspiracją dla tej garderoby Barbie były cukrowe czaszki, czekolada, chleb zmarłych i kolorowe trumny.


Mattel

edycja 2021:

W zeszłorocznej edycji pojawiła się możliwość dołączenia Kena przebranego za „Catrinę”, aby dotrzymać towarzystwa Barbie „Catrina”, ponieważ w meksykańskiej kulturze mężczyźni również są częścią tej ekscytującej tradycji.

W tej edycji makijaż Barbie Catrina rozszerzył się na jej szyję ze względu na dekolt sukienki. Zainspirowany niemal w całości folklorystyczną tradycją Meksyku i sceną przedstawiającą ołtarz zmarłych.


 Mattel
Mattel
Udostępnij

Zostaw odpowiedź