Najlepsze ebooki kryminalne


Lubisz historie mrożące krew w żyłach, a rozwiązywanie zagadek o morderstwach traktujesz jako najlepszą formę relaksu? Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych książek kryminalnych wydanych w wygodnej formie ebooka!

Historie kryminalne w formie elektronicznej 

Kryminały od lat pozostają jednym z najchętniej wybieranych gatunków literackich. Czytelnicy uwielbiają je za potężną dawkę emocji, jaką dostarcza ich lektura, kunsztowne fabuły i zawiłe intrygi. Popularność tego gatunku wpłynęła na to, że coraz więcej tytułów tego rodzaju wydawanych jest nie tylko w tradycyjnej, papierowej formie, ale także w wersji elektronicznej. Dlaczego to najwyższy czas, by zaopatrzyć się w swój czytnik ebooków, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś?  

Dlaczego warto wybierać właśnie ebooki?

Ebooki z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Czemu to zawdzięczają? Przede wszystkim wygodzie, jaką oferują. W jednym poręcznym urządzeniu jesteśmy w stanie zmieścić nawet kilkadziesiąt(dużo więcej 😉 setki) książek – jest to więc opcja idealna na dłuższe wyjazdy. Drugim ważnym czynnikiem jest aspekt ekologiczny – środowisko naturalne cierpi znacznie bardziej na produkcji książek tradycyjnych. Kolejną zaletą jest to, że zakupiony przez Ciebie ebook niemal natychmiast gotowy jest do czytania – to znacznie szybsze, niż zamawianie książek online czy wyprawa do księgarni po egzemplarz fizyczny. Dodatkowo, większość czytników ebooków posiada podświetlane ekrany, dzięki czemu możemy czytać książki nawet w ciemności. Wszystko to sprawia, że coraz więcej czytelników decyduje się zastąpić stos książek właśnie czytnikiem ebooków. Jeśli przekonaliśmy Cię do zakupu tego typu urządzenia lub jeśli Twój własny czytnik towarzyszy Ci od dawna, poniżej przedstawiamy kilka obowiązkowych pozycji kryminalnych, które muszą się na nim znaleźć!

Ebooki kryminalne – top 3 autorów

Nasze zestawienie najlepszych ebooków kryminalnych rozpoczynamy od polskiego tytułu, który ukazał się w pierwszej połowie 2022 roku i zebrał świetne recenzje czytelników i krytyków. „Dom” Piotra Kościelnego, wydany nakładem Czarnej Owcy, opowiada o sprawie dwóch zagadkowych śmierci – nauczyciela i księdza. Mimo że wszystko wskazuje na to, że obaj samodzielnie targnęli się na swoje życie, policjantka prowadząca sprawę ma przeczucie, że te dwie sprawy są ze sobą powiązane. Co więcej, aby rozwikłać tę zagadkę, musi sięgnąć do przeszłości, o której nikt z mieszkańców niewielkiego miasteczka nie ma ochoty rozmawiać. Czy mimo to uda jej się odkryć prawdę? „Dom” to świetny, mroczny kryminał, o którym długo nie zapomnisz! 

W dorobku literackim autora znajdziesz także inne porywające tytuły jak „Wybrany„, „Wybór” czy „Zwierz”.

Kolejną tegoroczną nowością jest „Mentalista” Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa. Jest to pierwsza część całej serii kryminalnej, będącej owocem współpracy dwóch wybitnych pisarzy. Akcja książki dzieje się w Sztokholmie, gdzie zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety. Zagadkę jej tajemniczej śmierci próbuje rozwikłać inspektor Mina Daribi i Vincent Walder – tytułowy mentalista. Szybko jednak orientują się, że znalezione ciało to część większej układanki, a jeśli nie uda im się powstrzymać sprawcy, wkrótce liczba jego ofiar znów się powiększy. Ta seria z pewnością zrobi wiele zamieszania! Jesteśmy przekonani, że nie raz jeszcze o niej usłyszymy!

W zestawieniu najlepszych ebooków kryminalnych nie mogło także zabraknąć jednego z najpłodniejszych polskich pisarzy, czyli Remigiusza Mroza. Do najgłośniejszych serii jego autorstwa należy cykl o Joannie Chyłce oraz o Komisarzu Forście. Wszystkie części każdego z nich znajdziesz zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Tym razem chcieliśmy zaproponować Wam wydaną w zeszłym roku powieść z pogranicza kryminału, sensacji i thrillera – „Wybaczam ci„. Główną bohaterką książki jest Ina Kobryn, młoda mężatka, której spokojne życie wywraca do góry nogami jedna wiadomość. Feralnej nocy przypadkiem zauważa na Facebooku jej partnera wysłane przez nieznajomą dziewczynę słowa „Wybaczam ci”. Sprawa nabiera tempa, gdy okazuje się, że autorka tych słów tego samego dnia popełnia samobójstwo. Od tej pory Ina uparcie próbuje odkryć nie tylko, kim była ta kobieta, ale także kim tak naprawdę jest osoba, u boku której sama ułożyła sobie życie. To zaskakująca, pełna napięcia lektura, której nie możesz przegapić! W tym roku ukazała się także druga część historii – „Nie ufaj mu„. 

Przybliżone przez nas tytuły to zaledwie namiastka tego, co można znaleźć w księgarniach internetowych w kategoriach z książkami kryminalnymi. Zarówno polscy, jak i zagraniczni autorzy kryminalni od lat utrzymują świetną formę i rocznie wypuszczają w świat pokaźną liczbę świetnych fabuł – także w wersji ebooków! Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie zainspirowało Cię do sięgnięcia po przynajmniej jeden z wymienionych przez nas tytułów! 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź