Latin Grammy 2022: Cała lista nominowanych


Za pośrednictwem swoich platform cyfrowych Latin Recording Academy ogłosiła nominowanych do 23. edycji Latin Grammys, która zostanie wręczona podczas transmitowanej w telewizji ceremonii 17 listopada w Michelob ULTRA Arena w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas


W ceremonii ogłoszenia wziął udział Manuel Abud, dyrektor generalny Latin Recording Academy, wraz z portorykańskim piosenkarzem Kany García oraz z udziałem artystów takich jak Yotuel, Nicky, Jam, , Becky G, Banda Los Sebastianes i Sebastián Yatra.

Oto cała lista nominowanych:

Grabación del Año / Nagranie roku
PA MIS MUCHACHAS/ Christina Aguilera, Becky G, Nicki Nicole y Nathy Peluso
CASTILLO DE ARENA/ Pablo Alborán
ENVOLVER/
PA’LLA VOY/ Marc Anthony
OJITOS LINDOS/ & Bomba Estéreo
PEGAO/
TOCARTE/ Jorge Drexler & C. Tangana
PROVENZA/
VALE LA PENA/ Juan Luis Guerra
LA FAMA/ Rosalía con The Weeknd
TE FELICITO/ & Rauw Alejandro
BALONCITO VIEJO/ Carlos Vives & Camilo


Älbum del Año / Album Roku
AGUILERA/ Christina Aguilera
PA’LLA VOY/ Marc Anthony
UN VERANO SIN TI/Bad Bunny
DEJA/ Bomba Estéreo
TINTA Y TIEMPO/ Jorge Drexler
YA NO SOMOS LOS MISMOS/ Elsa y Elmar
VIAJANTE/ Fonseca
MOTOMAMI (Digital Album)/ Rosalía
SANZ/ Alejandro Sanz
DHARMA/ Sebastián Yatra


Canción del Año / Roku
“A VECES BIEN A VECES MAL”/ ( con Reik), Pedro Capo, Ignacio Cibrian, , Pablo Preciado, Julio Ramirez, Mauricio Rengifo & Andres Torres, compositores
“AGUA”/ (, Rauw Alejandro & Nile Rodgers) Rauw Alejandro, Emmanuel Anene, David Alberto Macias, Nile Rodgers, Juan Salinas, Oscar Salinas & , compositores
“ALGO ES MEJOR”/ Mon Laferte, compositora
“BALONCITO VIEJO”/ (Carlos Vives & Camilo), Camilo, Jorge Luis Chacín, Andrés Leal, Martín Velilla & Carlos Vives, compositores
“BESOS EN LA FRENTE”/(Fonseca), Julio Reyes Copello & Fonseca, compositores
“ENCONTRARME”/ Carla Morrison, Juan Alejandro Jiménez Pérez & Mario Demian Jiménez Pérez, compositores
“HENTAI”/ (Rosalía), Larry Gold, Noah Goldstein, Chad Hugo, David Rodríguez, Rosalía, Jacob Sherman, Michael Uzowuru, Pilar Vila Tobella, Dylan Wiggins & Pharrell Williams, compositores
“ÍNDIGO”/ (Camilo & Evaluna Montaner), Édgar Barrera & Camilo, compositores
“PA MIS MUCHACHAS”/ (Christina Aguilera, Nicki Nicole, Becky G con Nathy Peluso), Christina Aguilera, Jorge Luis Chacín, Kat Dahlia, Becky G, Yoel Henríquez, Yasmil Marrufo, Nicki Nicole & Nathy Peluso, compositores
“PROVENZA”/ (), Kevyn Mauricio Cruz Moreno, Carolina Giraldo Navarro & Ovy On The Drums, compositores
“TACONES ROJOS”/ (Sebastián Yatra), Juan Jo, Manuel Lara, Manuel Lorente, Pablo & Sebastián Yatra, compositores
“TOCARTE”/ (Jorge Drexler & C. Tangana), Jorge Drexler, Pablo Drexler, Víctor Martínez & C. Tangana, compositores


Nuevo Artista / Nowy artysta
Angela Álvarez
Sofía Campos
Cande y Paulo
Clarissa
Silvana Estrada
Pol Granch
Nabález
Tiare
Vale
Yahritza y Su Esencia
Nicole Zignago


Mejor Álbum Vocal Pop / Najlepszy popowy album wokalny
YA NO SOMOS LOS MISMOS/ Elsa Y Elmar
AMOR QUE MERECEMOS/ Kany García
CLICHÉS/ Jesse & Joy
EL RENACIMIENTO/ Carla Morrison
DHARMA/ Sebastian Yatra


Mejor Álbum Vocal Pop Tradicional / Najlepszy tradycyjny popowy album wokalny
AGUILERA/ Christina Aguilera
VIAJANTE/ Fonseca
FILARMÓNICO 20 AÑOS/ Marta Gómez
LA VIDA/ Kurt
FRECUENCIA/ Sin Bandera


Mejor Canción Pop / Najlepsza pop
BALONCITO VIEJO/ Carlos Vives & Camilo
BESOS EN LA FRENTE/ Fonseca/Julio Reyes Copello
ÍNDIGO/ Camilo & Evaluna Montaner/ Édgar Barrera
LA GUERRILLA DE LA CONCORDIA/ Jorge Drexler
TACONES ROJOS/ Sebastian Yatra


Mejor Fusión Interpretación Urbana / Najlepszy Urban Fusion
PA MIS MUCHACHAS/ Christina Aguilera, Nicki Nicole, Becky G y Nathy Peluso
SANTO/ Christina Aguilera &
VOLVÍ/ Aventura, Bad Bunny
TITI ME PREGUNTO/ Bad Bunny
THIS IS NOT AMERICA/ Residente/ Ibeyi


Mejor Interpretación Reggaetón / Najlepsza interpretacja Reggaeton
DESESPERADOS/ Rauw Alejandro & Chencho Corleone
ENVOLVER/
YONAGUNI/ Bad Bunny
NICKY JAM: BZRP MUSIC SESSIONS VOL.41/ /Nicky Jam
LO SIENTO BB:/Tainy, Bad Bunny & Julieta Venegas


Mejor Ábum de Música Urbana / Najlepszy albym muzyki miejskiej
RESPIRA/Akapellah
TRAP CAKE VOL. 2/ Rauw Alejandro
LOS FAVORITOS 2.5/ Arcangel
UN VERANO SIN TI/ Bad Bunny
ANIMAL/ Maria Becerra


Mejor Canción de Rap/Hip Hop / Najlepsza piosenka rapowa/Hip Hop
AMOR/ Akapellah
DANCE CRIP/ Santiago Ruiz, Brian Taylor & Trueno
DE MUSEO/ Bad Bunny
EL GRAN ROBO, PT.2/ Lito Mc Cassidy, Daddy Yankee
FREESTYLE 15/ Farina


Mejor Canción Urbana / Najlepsza piosenka miejska
DESESPERADOS/ Rauw Alejandro & Chencho Corleone
LO SIENTO BB:/ Bad Bunny & Julieta Venegas
MAMIII/ Becky G & Karol G/ Justin Quiles, Elena Rose
OJOS ROJOS/ Nicky Jam/ Samantha M. Cámara, Vicente Jiménez
TITI ME PREGUNTO/ Bad Bunny


Mejor Álbum de Rock / Najlepszy album rockowy
MOJIGATA/ Marilina Bertoldi
UNAS VACACIONES RARAS/ Él Mató A Un Policía Motorizado
CADA VEZ CADÁVER/ Fito y Fitipaldis
1021/ La Gusana Ciega
RPDF/ Wiplash


Mejor Canción de Rock / Najlepsza piosenka rockowa
DÍA MIL/ Eruca Sativa
ESPERANDO UNA SEÑAL/ Bunbury
FINISTERRE/ Vetusta Morla
LO MEJOR DE NUESTRAS VIDAS/ Fito Paez
NO OLVIDAMOS/ Molotov
QUE SE MEJOREN/ WOS & Facundo Yalve


Mejor Álbum de Pop/RocK / Najlepszy album pop/rock
TRINCHERA/ Babasónicos
MONSTRUOS/ Bruses
LA DIRECCIÓN/ Conociendo Rusia
LOS AÑOS SALVAJES/ Fito Paez
CABLE A TIERRA/ Vetusta Morla


Mejor Canción Pop/Rock / Najlepsza piosenka pop/rockowa
ARRANCARMELO/ WOS & Facundo Yalve
BABEL/ Fito Páez & Carlos Vives
BYE BYE/ Diego Castellano, Adrian Dargelos & Gustavo Torres
DISFRAZ/ Conociendo Rusia & Felicitas Colina
QUÉ VOY A HACER CONMIGO???/ Bruses, Elsa y Elmar & Alan Saucedo


Mejor Álbum de Música Alternativa / Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej
THE SACRED LEAF/ Afro-Andean Funk
KICK II/ Arca
DEJA/ Bomba Estéreo
EL DISKO/ CA7RIEL
MOTOMAMI (DIGITAL ALBUM)/ Rosalía


Mejor Canción Alternativa / Najlepsza piosenka alternatywna
BAD BITCH/CA7RIEL)
00:00/Alejandro Pérez, Siddhartha & Rul Velázquez,
CONEXIÓN TOTAL/ Bomba Estéreo & Yemi Alade
CULPA/ WOS Featuring Ricardo Mollo
EL DÍA QUE ESTRENASTE EL MUNDO/ Jorge Drexler
HENTAI/ Rosalía/ Larry Gold, Noah Goldstein, Chad Hugo

Sprawdź także  Natti Natasha

Mejor Álbum de Salsa / Najlepszy Album Salsy
SERÁ QUE SE ACABÓ/ Páfata & Unicornio
PA’LLA VOY/ Marc Anthony
LUIS FIGUEROA/ Luis Figueroa
Y TE LO DICE…/ Luisito Ayala y La Puerto Rican Power
LADO A LADO B/ Víctor Manuelle


Mejor Álbum de Cumbia/Vallenato / Najlepszy album Cumbia/Vallenato
CLÁSICOS DE MI CUMBIA/ Checo Acosta
FELIZ ANIVERSARIO/ Jean Carlos Centeno y Ronal Urbina
QUIERO VERTE FELIZ/ La Santa Cecilia
EL DE SIEMPRE/ Felipe Peláez
YO SOY COLOMBIA/ Zona 8 R & Rolando Ochoa


Mejor Álbum de Merengue y/o / Najlepszy album Merengue i/lub
ESTE SOY YO/ Héctor Acosta ‘El Torito’
MULTITUDES/ Elvis Crespo
ENTRE MAR Y PALMERAS/ Juan Luis Guerra
RESISTIRÁ/ Milly Quezada
TAÑÓN PAL’ COMBO ES LO QUE HAY/ Olga Tañón


Mejor Álbum Tropical Tradicional / Najlepszy tradycyjny tropikalny album
CAFÉ CON CARIÑO/ Renesito Avich
CHABUCO DESDE EL TEATRO COLÓN DE BOGOTA/ Chabuco
GONZALO RUBALCABA Y AYMÉE NUVIOLA LIVE IN MARCIAC/
Gonzalo Rubalcaba y Aymée Nuviola
GRAN COMBO PA´ RATO/ Septeto Nacional Ignacio Piñeiro
CANTEN/ Leoni Torres


Mejor Álbum Tropical Contemporáneo / Najlepszy Współczesny Album Tropikalny
EL MUNDO ESTÁ LOCO/ Jorge Luis Chacín
DE MENOR A MAYOR/ Gente De Zona
ALL INCLUSIVE/ Marissa Mur
TROPICO/ Pavel Nuñez
CUMBIANA II/ Carlos Vives


Mejor Canción Tropical / Najlepsza piosenka tropikalna
AGÜITA E COCO/ Kany García
EL MALECÓN VIO EL FINAL/ Amaury Gutiérrez/Jorge Luis Piloto,
EL PARRANDERO (MASTERS EN PARRANDA)/ Carlos
Vives, Sin Ánimo De Lucro, JBot & Tuti
FIESTA CONTIGO/ Luis Figueroa & Yoel Henríquez
MALA/ Marc Anthony & Álvaro Lenier Mesa


Mejor Álbum Cantautor
MALVADISCO/ Caloncho
TINTA Y TIEMPO/ Jorge Drexler
AGENDAS VENCIDAS/ El David Aguilar
MARCHITA/ Silvana Estrada
EN LO QUE LLEGA LA PRIMAVERA/ Alex Ferreira
EL VIAJE/ Pedro Guerra


Mejor Álbum de Música Ranchera/Mariachi / Najlepszy album muzyczny Ranchera/Mariachi
MEXICANA ENAMORADA/ Ángela Aguilar
MI HERENCIA, MI SANGRE/ Majo Aguilar
ANIVERSARIO EMBAJADORES DEL MARIACHI
MARIACHI SOL DE MÉXICO DE JOSÉ HERNÁNDEZ/ Mariachi Sol
EP #1 FORAJIDO/ Christian Nodal
QUÉ GANAS DE VERTE (DELUXE)/ Marco Antonio Solís


Mejor Álbum de Música Banda/ Najlepszy Album Muzyczny Banda
ESTA VIDA ES MUY BONITA/ Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
VA DE NUEVO/ Banda Fortuna
ME SIENTO A TODO DAR/ Banda Los Recoditos
SIN MIEDO AL ÉXITO (DELUXE)/ Banda Los Sebastianes
ABEJA REINA/


Mejor Álbum de Música Tejana / Najlepszy album muzyczny Tejano
DESPRECIADO/ El Plan
CAMINO AL PROGRESO/ Grupo Alamo
UNA ILUSIÓN/ Isabel Marie
DIME CÓMO SE SIENTE/ Destiny Navaira
PARA QUE BAILE MI PUEBLO/ Bobby Pulido


Mejor Álbum de Música Norteña / Najlepszy album muzyczny Norteño
BIENVENIDA LA VIDA/ Bronco
LA REUNIÓN (DELUXE)/ Los Tigres Del Norte
CORRIDOS FELONES (SERIE 35)/ Los Tucanes De Tijuana
ESTAS SE ACOMPAÑAN CON CERVEZA/ Pesado
OBSESSED/ Yahritza y Su Esencia


Mejor Canción Regional Mexicana / Najlepsza regionalna piosenka meksykańska
AHÍ DONDE ME VEN/ Gussy Lau/Ángela Aguilar
CADA QUIEN/ Grupo Firme y Maluma/ Edgar Barrera, Eduin Caz, Maluma & Horacio Palencia, compositores
CHALE/ Eden Muñoz
COMO LO HICE YO/ Matisse, Carin León/ Edgar Barrera
CUANDO ME DÉ LA GANA/ Christina Aguilera &
Christian Nodal/ Rafael Arcaute, Jorge Luis Chacín,
Kat Dahlia, Yoel Henríquez, Yasmil Marrufo/ compositores
NUNCA TE VOY A OLVIDAR/ Mireya Ramos/ Flor de Toloache
VIVO EN EL 6/ Christian Nodal / Edgar Barrera, Eden Muñoz


Mejor Álbum Instrumental / Najlepszy album instrumentalny
BACK TO 4/ C4 Trío
GERRY WEIL SINFÓNICO/ Gerry Weil & Orquesta Sinfónica Simón Bolívar
OFRENDA/ Grupo Raíces De Venezuela
MAXIXE SAMBA GROOVE/ Hamilton De Holanda
ELLA/ Daniela Padrón & Glenda Del E


Mejor Álbum Folclórico / Najlepszy Album Folkowy
LA TIERRA LLORA/ Paulina Aguirre
QUÉDATE EN CASA/ Eva Ayllón
FLOR Y RAÍZ/ Pedro Aznar
PALABRAS URGENTES/ Susana Baca
UN CANTO POR MÉXICO – EL MUSICAL/ Natalia Lafourcade
BENDICIONES/ Sandra Mihanovich
ANCESTROS SINFÓNICO/ Sintesis, X Alfonso y Eme Alfonso


Mejor Álbum de Tango / Najlepszy album tango
HORACIO SALGÁN PIANO TRANSCRIPTIONS/ Pablo Estigarribia
ALMA VIEJA/ Los Tangueros Del Oeste
TANGO/ Ricardo Montaner
MILONGUERO/ Pablo Motta Ensamble & Franco Luciani
TANGO DE NUEVOS AYRES/ Mariana Quinteros
SPINETTANGO/ Spinettango


Mejor Álbum de Música Flamenca / Najlepszy album flamenco
ORGÁNICA/ Carmen Doorá
LIBRES/ Las Migas
LEO/ Estrella Morente
EL CANTE/ Kiki Morente
RANCHERA FLAMENCA/ María Toledo


Mejor Album de Jazz Latino/Jazz / Najlepszy album Latin Jazz/Jazz
JOBIM FOREVER/ Antonio Adolfo
#CUBANAMERICAN/ Martin Bejerano
CHABEM/ Chano Domínguez
MIRROR MIRROR/ Eliane Elias, Chick Corea, Chucho Valdés


Mejor Álbum Cristiano (En Español) / Najlepszy album chrześcijański (po hiszpańsku)
YA LLEGÓ LA PRIMAVERA/ Aroddy
ALFA Y OMEGA/ Athenas
¿QUIÉN DIJO MIEDO? (LIVE)/ Gilberto Daza
¿CÓMO ME VES?/ Jesús Adrián Romero
VIVIRÉ/ Marcos Witt


Mejor Álbum de Música Latina Para Niños / Najlepszy album muzyki latynoskiej dla dzieci
MARAKEI/ Claraluna
DANILO & CHAPIS, VOL. 2/ Danilo & Chapis
TARDE DE JUEGOS/ Mi Casa Es Tu Casa
LA SINFONÍA DE LOS BICHOS RAROS/Puerto Candelaria
A LA FIESTA DE LA MÚSICA VAMOS TODOS/ Sophia


Mejor Álbum de Música Clásica / Najlepszy Album z Muzyką Klasyczną
BRUJOS/ Orquesta Sinfónica De Heredia; Eddie Mora,
conductor; Eddie Mora
EL RUIDO DEL AGUA/ Eddie Mora; Carlos Chaves & Eddie Mora,
ERIKA RIBEIRO – ÍGOR STRAVINSKY, SOFIA GUBAIDÚLINA E HERMETO PASCOAL/ Erika Ribeiro; Sylvio Fraga & Bernardo Ramos,
LEGADO/ Berta Rojas; Sebastián Henríquez, album producer
VILLA-LOBOS: COMPLETE VIOLIN SONATAS/ Emmanuele Baldini, Pablo Rossi & Heitor Villa-Lobos


Mejor Obra/Composición Cláasica Contemporánea / Najlepszy utwór/współczesna kompozycja klasyczna
ADAGIO FOR STRINGS, A MOTHER’S LOVE/ Juan Arboleda,
ANIDO’S PORTRAIT: I. CHACARERA/ Berta Rojas
AURORA/ Jimmy López Bellido, Houston Symphony
Orchestra & Andrés Orozco-Estrada & Leticia Moreno
CANAUÊ, FOR ORCHESTRA/ Dimitri Cervo/ Orquestra Sinfônica De Porto Alegre
CUATRO HAIKUS/ Eddie Mora/Orquesta Sinfónica De Heredia & José Arturo Chacón


Mejor Arreglo / Najlepsza aranżacja
LLÉVATELA/ Rosino Serrano, arranger (Armando Manzanero – Ejecutantes de México/ Los Músicos Rinden Homenaje A Armando Manzanero
SON DE LA LOMA/ Daniel Barón & Henry Villalobos
ADORO/ Marco Godoy /Alondra De La Parra & Buika
CUCURRUCUCÚ PALOMA/Alondra De La Parra & Pitingo
EL PLAN MAESTRO/ Jorge Drexler/ Fernando Velázquez

Sprawdź także  Muzycy, którzy odnieśli sukces w telenowelach

Mejor Diseño de Empaque / Najlepszy Projekt Okładki
ANCESTRAS/ Petrona Martinez/ Isaura Angulo, Carlos Dussán, Karen Flores, Manuel Garcia-Orozco, Juliana Jaramillo, Ledania & Lido
BAILAORA – MIS PIES SON MI VOZ/ Pedro Fajardo & Siudy Garrido, Ismael Fernandez, Manuel Gago, Jose Luis Rodriguez & Adolfo Herrera
CUANDO TE MUERDES EL LABIO (EDICIÓN CERÁMICA) Boa Mistura
FEIRA LIVRE/ Carlos Bauer/ Bananeira Brass Band
MOTOMAMI (DIGITAL ALBUM)/ Rosalía, Ferran Echegaray, Viktor Hammarberg, Daniel Sannwald & Pili Vila.


Mejor Ingeniería de Grabación para un Álbum / Najlepsza inżynieria nagrań do albumu
DENTRO DA MATRIX/ Érico Moreira
INDIGO BORBOLETA ANIL/ Zé Nigro & Gustavo Ruiz
JOBIM FOREVER/ Marcelo Saboia
MOTOMAMI (DIGITAL ALBUM)/ Rosalía/ Chris Gehringer, engineer; Jeremie Inhaber, Manny Marroquin,
YA NO SOMOS LOS MISMOS/ Elsa y Elmar/ Julián Bernal, Nico Cotton, Carlitos González


Productor del Año / Producent roku
EDGAR BARRERA
• Cada Quien (Grupo Firme & Maluma)
• Indigo (Camilo & Evaluna Montaner)
• Kesi Remix (Camilo & Shawn Mendes)
• 999 (Selena Gomez & Camilo)
• Pegao (Camilo)
• Pesadilla (Camilo)
• Sobrio (Maluma)

EDUARDO CABRA
• Atravesao (Elsa Y Elmar)
• El Arca De Mima (Mima)
• Fiesta En Lo Del Dr. Hermes (El Cuarteto De Nos)
• Hermes Croatto (Hermes Croatto)
• La Ciudad Sin Alma (El Cuarteto De Nos)
• Mañosa (Canina)
• Respiro Perdon (Hermes Croato)

NICO COTTON
• El Enemigo (Conociendo Rusia)
• La Dirección (Conociendo Rusia)
• Loco (Tiago Pzk)
• Nena Trampa (Cazzu)
• Primavera (Elsa y Elmar)
• Sobre Mi Tumba (Cazzu)
• Último y Primero (Elsa y Elmar)
• Vuelve (Elsa y Elmar)

JULIO REYES COPELLO
• Besos En La Frente (Fonseca)
• Carne Y Oro (Cami & Art House)
• Cuantas Veces (Carlos Rivera, Reik)
• Koati Original Soundtrack (Varios Artistas)
• Los Rotos (Ela Taubert)
• Nada Particular (Miguel Bose & Carlos Rivera)
• Pa’lla Voy (Marc Anthony)
• Parte De Mi (Nicki Nicole)
• Puro Sentimiento (Alejandro Lerner & Carlos Santana)
• Quererte Bonito (Sebastian Yatra & Elena Rose)
• Se Nos Rompio El Amor (David Bisbal)

TAINY
• Candy (Rosalia)
• ¿Cuándo Fue? (Varios Artistas)
• Desenfocao’ (Rauw Alejandro)
• En Mi Cuarto (Varios Artistas)
• In Da Getto (Varios Artistas)
• La Fama (Varios Artistas)
• Lo Siento Bb:/ (Varios Artistas)
• X Última Vez (Daddy Yankee & Bad Bunny)
• Yonaguni (Bad Bunny)

Mejor Video Musical Versión Corta / Najlepszy do krótkiej formy
MIA/ Cami/ Nuno Gomes, video director; Mona Moreno Fernández &
THIS IS NOT AMERICA/ Residente / Ibeyi / Lisa-Kaindé Diaz & Naomi Diaz Greg Ohrel, video director
A CARTA CABAL/ Guitarricadelafuente Pau Carrete, video director
HENTAI (OFFICIAL VIDEO)/ Rosalía/ Mitch Ryan, video director
NADIE/ Sin Bandera/ Hernán Corera & Juan Piczman, video directors
TOCARTE/ Jorge Drexler Featuring C. Tangana/ Joana Colomar, video director

Mejor Video Versión Larga / Najlepsza długa wersja teledysku
BAILAORA – MIS PIES SON MI VOZ/ Siudy Garrido/ Pablo Croce, video director
HASTA LA RAÍZ: EL DOCUMENTAL/ Natalia Lafourcade/ Bruno Bancalari & Juan Pablo López-Fonseca, video directores
MOTOMAMI (ROSALÍA TIKTOK LIVE PERFORMANCE)/ Rosalía/ Ferrán Echegaray, Rosalía & Stillz, video directores
ROMEO SANTOS: KING OF BACHATA (DOCUMENTARY) Romeo Santos/ Devin Amar & Charles Todd, video directores
MATRIA/ Vetusta Morla/Patrick Nnot, video director

Categorías de lengua Portuguesa / Kategorie języka portugalskiego

Mejor Canción de Lengua Portuguesa / Najlepsza piosenka po portugalsku
BABY 95/ Liniker, Mahmundi, Tássia Reis & Tulipa Ruiz,
IDIOTA/ Jão, Pedro Tófani & Zebu
ME CORTE NA BOCA DO CÉU A MORTE NÃO PEDE
PERDÃO/ Criolo & Tropkillaz
MEU COCO/ Caetano Veloso
POR SUPUESTO/ Marina Sena/ Luri Rio Branco & Marina
VENTO SARDO/ Jorge Drexler & Marisa Monte


Mejor Álbum Cristiano (En Portugués) / Najlepszy album chrześcijański (w języku portugalskim)
ANTES DA TERAPIA/Asaph
O SAMBA E O AMOR/ Antonio Cirilo
EPIFANIA/ Clovis
ÉS TUDO/ Bruna Karla
LABORATÓRIO DO GROOVE/ Eli Soares


Mejor Álbum de Pop Cont. en Lengua Portuguesa / Najlepszy album Pop Cont. pl po portugalsku
SIM SIM SIM/ Bala Desejo
PRA GENTE ACORDAR/ Gilsons
PIRATA/ Jão
DE PRIMEIRA/ Marina Sena
DOCE 22/ Luísa Sonza


Mejor Álbum de Rock o Música Alter.en Lengua Potuguesa / Najlepsza płyta rockowa lub muzyczna
QVVJFA?/ Baco Exu Do Blues
O FUTURO PERTENCE À … JOVEM GUARDA/ Erasmo Carlos
SOBRE VIVER/ Criolo
MEMÓRIAS (DE ONDE EU NUNCA FUI)/ Lagum
DELTA ESTÁCIO BLUES/ Juçara Marçal


Mejor Álbum de Samba/Pagode / Najlepszy Album Samby/Pagode
BONS VENTOS/ Nego Alvaro
MISTURA HOMOGÊNEA/ Martinho Da Vila
DESENGAIOLA/ Alfredo Del-Penho, João Cavalcanti
NUMANICE #2/ Ludmilla
CÉU LILÁS/ Péricles

Mejor Álbum Música Popular Brasileña / Najlepszy album Música Popular Brasileña
POMARES/ Chico Chico
SÍNTESE DO LANCE/ João Donato e Jards Macalé
INDIGO BORBOLETA ANIL/ Liniker
NU COM A MINHA MÚSICA/ Ney Matogrosso
PORTAS/ Marisa Monte
MEU COCO/ Caetano Veloso


Mejor Álbum de Música Serteneja / Najlepszy album muzyczny Serteneja
CHITÃOZINHO & XORORÓ LEGADO/ Chitãozinho & Xororó
AGROPOC/ Gabeu
EXPECTATIVA X REALIDADE/ Matheus & Kauan
PATROAS 35%/ Marília Mendonça, Maiara & Maraísa
NATURAL/ Lauana Prado


Mejor Álbum de Música de Raíces Portuguesas / Najlepszy album portugalskiej muzyki regionalnej
AFROCANTO DAS NAÇÕES/ Mateus Aleluia
NA ESTRADA – AO VIVO/ Banda Pau E Corda/ Quinteto Violado
3. REMELEXO BOM/ Luiz Caldas
BELO CHICO/ Targino Gondim, Nilton Freittas, Roberto Malvezzi
SENHORA DAS FOLHAS/ Áurea Martins
ORÍKI/ Iara Rennó
SENHORA ESTRADA/ Alceu Valença

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź