Latin Grammy 2022: Bad Bunny jest najczęściej nominowany z 10, a następnie Edgar Barrera, Rauw Alejandro, Christina Aguilera i Rosalía


Wśród artystów, którzy otrzymali wiele nominacji są Jorge Drexler, Tainy, Camilo, Carlos Vives, Marc Anthony, , Sebastián Yatra i Fonseca


Latin Recording Academy ogłosiło artystów nominowanych do 23. Awards, które zostaną wręczone podczas telewizyjnej ceremonii 17 listopada z Michelob ULTRA Arena w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas i będą transmitowane w sieci Univision.

W ogłoszeniu wydanym na portalach społecznościowych Akademii i na jej stronie internetowej dowiedzieliśmy się, że portorykańskiemu artyście Bad Bunny udało się zostać nominowanym w głównych kategoriach jako Nagranie Roku za piosenkę „Ojitos lindos”, w której dzieli się napisami z Bombą Estéreo oraz nominację do Albumu Roku za produkcję „Un Verano sin ti”.

To jednak nie wszystko, ponieważ piosenkarz z Portoryko, który w ostatnich latach stał się nie lada wydarzeniem, zdołał zostać najbardziej nominowaną osobą z 23. edycji, osiągając 10 nominacji do .Benito Antonio Martínez Ocasio, lepiej znany jako Bad Bunny, otrzymał również dwie w kategorii Best Urban Fusion/Performance za „Volví”, gdzie dzieli się pracą z grupą Aventura i kolejną z tej samej krótkiej listy „Titi me preguntó”.

W kategorii „Najlepszy reggaeton” „Królik Bad” był nominowany za „Yonaguni” i za przebój „Lo Sorry BB:”, w którym dzieli się pracą z Tainy i Julietą Venegas z Tijuany. Otrzymał również nominację za Najlepszy Muzyki Miejskiej za „Un Verano sin ti”, kolejną za najlepszą piosenkę rap/hiphop za „De museo” i dwie kolejne w kategorii za najlepszą piosenkę miejską za „Lo feliz BB:” gdzie ponownie rywalizuje ze sobą o swój sukces „Titi me preguntó”.

W kategorii Roku, oprócz „Un Verano sin ti” Bad Bunny, mamy „Aguilera” Christiny Aguilery; „Pa’lla Voy” Marca Anthony’ego; „Deja” Bomby Estéreo; „Tinta y Tiempo” Jorge Drexlera; „Viajante” kolumbijskiego Fonseca; „Motomami” hiszpańskiej Rosalii, „Sanz” jej rodaka Alejandro Sanza; „Dharma” kolumbijskiego Sebastiána Yatry oraz muzyczny kolumbijskiej piosenkarki i autorki tekstów Elsy Margarity Carvajal, która w swoim albumie „Ya no somos los misós” określiła swój styl jako duchowy pop.


google

Tegoroczna kategoria Roku obejmuje zróżnicowaną grupę gatunków i artystów, którzy odzwierciedlają różnorodność muzyki latynoskiej i jej wpływy kulturowe. W ten sposób „Ojitos lindos” Bad Bunny zostanie porównane z miejskimi propozycjami „Pa’my girls” Christiny Aguilery, Becky G, Nicki Nicole i ; z muzyką Anitty do „Envolver”, z „Provenzą”, Karol G; „La Fama” Rosalii z The Weeknd; singiel „Te Felicito” Shakiry i Rauwa Alejandro, a także popowe piosenki Camilo dla „Pegao”, „Castillos de Arena” hiszpańskiego Pablo Alborána; „Baloncito viejo” Carlosa Vivesa i Camilo; „Tocarte” autorstwa Urugwajczyka Jorge Drexlera i hiszpańskiego C. Tangany oraz salsa Marca Anthony’ego do „Pa’lla Voy”.

Sprawdź także  Bad Bunny ponownie podpala sieci mocnym ogłoszeniem

Kategoria Najlepszy Nowy Artysta obejmuje grupę nominowanych debiutantów, takich jak Ángela Álvarez, Sofía Campos, Cande i Paulo, Clarissa, Silvana Estrada, Pol Granch, Nabález, Tiare, Vale, Yahritza y Su Esencia i Nicole Zignago, córka piosenkarza Peruwiańskiego i latynoskiego zdobywcy Grammy GianMarco Zignago.

W głównej części Piosenki Roku będzie rywalizował z Reikiem za „A veces bien a veces mal”; „Agua” autorstwa Daddy Yankee, i Nile Rodgers; „Algo es mejor” Chilijki Mon Laferte; „Baloncito Viejo” Carlosa Vivesa i Camilo; „Besos en la frente”, autorstwa Fonseca; „Encontrarme” Carla Morrison; „Hentai” Rosalii; „Indygo” autorstwa Camilo i Evaluny Montaner; „Pa’mis muchachas”, Christiny Aguilery, Becky G, Nicki Nicole i ; „Provenza” Karol G; „Tacones Rojos” Sebastiána Yatry i „Tocarte” Jorge Drexlera i C. Tangany.


Najbardziej znani nominowani

Meksykański producent podąża za Bad Bunny z 9 nominacjami, w tym Roku za „Pegao” Camilo; Album Roku za „Aguilerę” i „Pa’lla voy” Marca Anthony’ego. Konkuruje również na krótkich listach dla Piosenki Roku i Najlepszej Piosenki Pop dla „Índigo” Camilo i Evy Luny Montaner, oprócz trzech nominacji do Najlepszej Regionalnej Piosenki Meksykańskiej za „Cada Quién” w wykonaniu Grupo Firme i Malumy; „Como lo hice yo” Carín León i „Vivo en el 6” z Christianem Nodalem. Jego dziewiąta nominacja została zdobyta w sekcji Producent Roku za pracę wykonaną z Camilo, Malumą, Evaluną Montaner, Grupo Firme i Shawnem Mendesem.

Na trzecim miejscu najczęściej nominowanych jest z 8 nominacjami. Portorykański piosenkarz dostał szansę konkurowania na listach nominowanych do Nagrania Roku dla „Te Felicito”, u boku Shakiry, a w Albumie Roku rywalizuje ze sobą w trzech boxach, w tym udział w „Un Verano sin tí” z Bad Bunny, jego współpracę przy cyfrowym albumie „Motomami” Rosalíi oraz za udział w albumie „Dharma” kolumbijskiego Sebastiána Yatry. Konkuruje również o najlepszy występ w reggaetonie i najlepszą piosenkę miejską za singiel „Desesperados”, oprócz tego w sekcji za najlepszy album muzyki miejskiej za „Trap Cake Vol.2”.

Z siedmioma nominacjami pojawiają się , Jorge Drexler, Rosalía, kompozytor Jorge Luis Chacín oraz producenci Julio Reyes Copello i Tainy.

Tymczasem Camilo, który okazał się najlepszym nominowanym w poprzedniej edycji, teraz również wyróżnia się 6 nominacjami, w tym dwoma w kategorii Nagranie Roku, za „Pegao” i „Baloncito Viejo” wraz z Carlosem Vivesem, kolejne dwie nominacje na liście nominacji to do piosenki roku i kolejne dwie w sekcji Najlepsza piosenka pop za „Indigo”, obok żony Evaluny Montaner i „Baloncito Viejo” z Carlosem Vivesem.

Sprawdź także  Julieta Venegas i Bad Bunny biorą udział w pierwszym albumie Tainy

Dokładnie mówiąc, Carlos Vives jest drugim Kolumbijczykiem, który również wyróżnia się 6 nominacjami, wśród których są główne kategorie, o których już wspomnieliśmy, oprócz Najlepszej Pop Rockowej Piosenki u boku Fito Paeza za „Babel” z jego albumu Cumbiana II, z którym sam rywalizuje w kategorii „Najlepszy współczesny album tropikalny” oraz „El parrandero”, w którym Vives dzieli się napisami z Sin Ánimo De Lucro, JBot & Tuti.

Portorykańczyk Marc Anthony otrzymał 4 nominacje, podobnie jak Fonseca, Becky G, Yasmil Marrufo, Nicki Nicole, Nathy Peluso, Sebastian Yatra, Maricio Rengifo i Andrés Torres.

Inne kategorie

W kategorii „Najlepszy album muzyczny Ranchera/Mariachi” po raz pierwszy pojawia się młoda Ángela Aguilar za produkcję „Mexicana Enamorada” ze swoim kuzynem w pierwszej linii, Majo Aguilar, za album „Mi herencia mi sangre”. 

Piosenkarka Angelina Chiquis będzie rywalizować w kategorii Mejor Álbum de Música Banda za swoją produkcję „Abeja Reina”, a wraz z córką zmarłej Jenni Rivery, Banda El Recodo De Cruz Lizárraga będzie rywalizować z „Esta vida es muy bonita”, Banda Fortuna z „Va de nuevo”, Banda Los Recoditos z „Sin miedo a todo dar” i Banda Los Sebastianes z albumem „Sin miedo al éxito (Deluxe).

W kategorii „Najlepszy album muzyczny Norteño” konkurują wyłącznie wagi ciężkie: Bronco z „Bienvenida la vida”, Los Tigres Del Norte z „La reunion (Deluxe)”, Los Tucanes De Tijuana z CORRIDOS FELONES ( 35), Pesado z „Estas se acompañan con cervezas” oraz nowa sensacja Yahritza i jej Esencia za ich propozycję „Obsessed”
W sekcji Najlepszy album miejski są „Respira” Akapellah, „Trap Cake Vol 2” Rauwa Alejandro, „Los favoritos”, Archangel; „Un Verano sin ti” Bad Bunny i „Animal” argentyńskiej śpiewaczki Marii Becerry.

W konkursie na najlepszą piosenkę rockową rywalizują: Fito Paez z “Lo mejor de nuestra vidas”, Molotov z “No olvidamos”, Bunbury z “Esperando una señal”, Eruca Sativa z “Día mil”, Vetusta Morla razem z Finisterre i “Que se mejoren”, od WOS & Facundo Yalve.

W finale konkursu na najlepszy popowy album wokalny mierzone będą utwory muzyczne Elsy Y Elmar, Kany Garcíi, Jesse & Joy, Carli Morrison i Sebastiana Yatry.

W Najlepszej piosence pop zmierzą się ze sobą utwory Carlosa Vivesa i Camilo, a także utwory Fonseca, Jorge Drexlera i Sebastiana Yatry.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź