Jose Feliciano otrzyma pierwszą w historii nagrodę Billboard Legend Award na Billboard Latin Music Awards 2022 


Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czwartek, 29 września w Watsco Center w Miami


José Feliciano otrzyma pierwszą w historii nagrodę na  2022, co ogłosiło  i Billboard w środę (21 września).  została stworzona, aby uhonorować artystów o karierze i osobowości, które są „większe niż życie”, zgodnie z komunikatem prasowym. „Osoba, której wkład w muzykę sprawia, że ​​są powszechnie znani i która utrzymuje karierę, która przetrwała próbę czasu”.

Feliciano, znany z dwujęzycznego bożonarodzeniowego klasyka „Feliz Navidad”, zostanie nagrodzony podczas gali rozdania nagród, która odbędzie się w czwartek 29 września w Watsco Canter w Miami i będzie transmitowana w — gdzie Bad Bunny prowadzi listę finalistów z aż 23 nominacjami w 13 kategoriach — będzie transmitowana w , Universo, Peacock, aplikacji Telemundo oraz w całej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach w Telemundo Internacional.

Z San Juan w Portoryko Feliciano – od urodzenia niewidomy – zaczął grać na harmonijce i akordeonie w wieku 6 lat. Następnie uczył się gry na gitarze pod kierunkiem Harolda Morrisa, a w wieku 17 lat grał w klubach Greenwich Village. Swój pierwszy album nagrał w 1964 roku, kiedy miał 19 lat i od tego czasu ten wirtuoz nagrał ponad 60 albumów. Ostatnio utwór „Feliz Navidad” Feliciano obchodziło swoje 50-lecie i do dziś pozostaje jednym z 10 najlepszych przebojów w ponad dekadowej historii listy Billboard’s  Holiday 100. 

Jego specjalna zbiega się z premierą 29 września jego filmu dokumentalnego José Feliciano – Behind This Guitar na Peacock w USA. Film dokumentalny, który jest kroniką 60-letniej kariery artysty, jest produkowany i reżyserowany przez Helen Murphy, Franka Licari i współreżyserowany przez Khoa Le. Producentami wykonawczymi filmu są Emilio i Gloria Estefan, Carlos Santana i Rudy Perez.

Udostępnij
Sprawdź także  Nicky Jam otrzyma nagrodę Hall of Fame na Billboard Latin Music Awards 2022

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź