Disney+: będzie miał premierę nowego serialu inspirowanego życiem i twórczością hiszpańskiego projektanta Balenciagi


Nowe wyzwanie podjął , przyjmując jako projekt serię słynnego projektanta mody Cristóbala


sześciu odcinków, które ukażą się w 2023 roku, bada „z szacunkiem i rygorem”, zdaniem jej reżyserów, twórczość i życie prywatne hiszpańskiego mistrza haute couture Cristóbala Balenciagi.

Projekt, oparty na wyczerpującej dokumentacji, powstał jako oryginalna produkcja , z hiszpańskim aktorem Alberto San Juanem w roli głównej „Balenciagi” i muzyką Alberto Iglesiasa.

zaprezentowali w czwartek reżyserzy Jon Garaño, Aitor Arregi i José Mari Goenaga w ramach hiszpańskiego festiwalu filmowego w San Sebastián.Reżyserka kostiumów Bina Daigeler poprowadziła 30-osobowy zespół, aby wiernie odtworzyć projekty mistrza, który dotknął perfekcji.

Trzej reżyserzy przystosowali się do różnych czasów kinematografii, by kręcić ponad szesnaście tygodni – pozostały jeszcze dwa tygodnie i dwie noce – życie i twórczość Balenciagi, syna rybaka i krawcowej, który jest częścią historii mody.

„Utrzymujemy równowagę. Wyobrażaliśmy sobie pewne epizody z jego życia i tego, co o nim wiadomo, byliśmy rygorystyczni. Ale musisz też zobaczyć siebie odzwierciedlonego w tej postaci” – wyjaśnił Goenaga. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź