Przykra śmierć Diego Bertiego: spadł z 14 piętra


Świat rozrywki ubiera się w żałobę po nagłej i tragicznej śmierci Diego Bertiego po upadku z budynku


Fatalny koniec peruwiańskiego artysty zaskoczył jego rodzinę i przyjaciół na początku tego piątku, 5 sierpnia. 

Według pierwszych doniesień, stracił życie po upadku z 14 piętra budynku położonego w dzielnicy Miraflores w Limie w

Portier rezydencji skontaktował się z władzami po usłyszeniu głośnego uderzenia na parkingu około czwartej rano. Natychmiast pogotowie udało się na miejsce, aby mu pomóc, gdzie znaleziono go z licznymi złamaniami, więc został przeniesiony do centrum medycznego. 

Po przyjeździe otrzymał wszelką wymaganą opiekę, ale niestety cios w głowę pogorszył jego stan i zmarł. 

„Nasz szpital zgadza się z doniesieniem, że o godzinie 4:10 rano został przyjęty do szpitala pan Brignardello, który został natychmiast leczony przez pracowników służby zdrowia, którzy następnie potwierdzili jego zgon” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Szpital im. José Casimiro. 

Podobnie poinformowano, że policja udała się do ośrodka zdrowia, aby przesłuchać lekarzy, którzy leczyli Bertiego. 


Google

Rozpoczyna się śledztwo 

Do budynku znajdującego się w mieście Lima zbliżyli się pracownicy Wydziału Kryminalnego, komisariatu policji w Miraflores oraz eksperci kryminalistyki, aby kontynuować śledztwo. Obecnie ciężko pracują na miejscu zdarzenia, aby wyjaśnić wydarzenie i potwierdzić, czy było to możliwe samobójstwo.

Reakcje

Śmierć Diego Bertiego sparaliżowała cały peruwiański show-biznes i świat ze względu na sposób, w jaki się to potoczyło.

Jednym z pierwszych, który zareagował na tę smutną wiadomość, był Christian Meier, który nie zawahał się wspomnieć o głębokim podziwie, jakim darzył swojego kolegę: „Jako chłopiec chciałem być dla ciebie aktorem. Jestem dla ciebie aktorem. Zawsze cię kochałem, zawsze cię podziwiałem. Za wcześnie Diego. Z tobą nie ma końca, tylko długa droga.”

jak żaden inny

Diego Bertie zawsze charakteryzował się wielką wszechstronnością do pracy w telewizji i teatrze, a także w muzyce.

Urodzony w peruwiańskiej stolicy w 1967 roku, artystyczne początki zaznaczył w muzyce, po tym jak podczas studiów założył rockowy zespół Images, z którym wyprodukował i wydał album muzyczny w 1988 roku.

Po spróbowaniu szczęścia w muzyce studiował psychologię na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w , ale zdał sobie sprawę, że jego prawdziwą pasją jest medium artystyczne i powrócił do niego, wprowadzając się w aktorstwo.

W 1987 roku miał okazję pracować w musicalu „Annie” w peruwiańskiej wersji, a w 1990 roku dostał swoją pierwszą główną rolę w telenoweli El hombre que debe morir, u boku Carlosa Alcántary.

Wśród jego najważniejszych ról znajdujemy:

  • Sin compasión / Bez litości (1994): Film wyreżyserowany przez Francisco José Lombardiego, za który otrzymał nagrodę „Najlepszego aktora” na Międzynarodowym Festiwalu Nowego Kina Latynoamerykańskiego w Hawanie. tego samego roku.
  • Cosas del amor (1996): Ta peruwiańska telenowela przyniosła mu nagrodę El Sol de Oro w Meksyku w kategorii najlepszego aktora pierwszoplanowego w telenoweli. 
    Warto wspomnieć, że dzięki tej telenoweli został również nagrodzony  Palmas de Oro Awards dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w zagranicznej telenoweli w 2001 roku.
  • Cazando a un millonario / Polowanie na milionera (2001): W tej produkcji wystąpili Diego Bertie i Fabiola Colmenares. 

W swojej karierze udało mu się nagrać 27 telenoweli, 18 filmów i brał udział w ponad 29 inscenizacjach .

Spoczywaj w pokoju, Diego Bertie.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź