Poznaj bohaterów „Santa Evita”


Premiera serialu z Natalią Oreiro  odbyła się 26 lipca w +


 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku, która miała swoją premierę wyłącznie w serwisie streamingowym  / 26 lipca.

Oparta na homonimicznym bestsellerze pisarza Tomása Eloya Martíneza, nowa produkcja fabularna opowiada tajemniczą historię za wędrówką zwłok kultowej argentyńskiej pierwszej damy Evy Perón, zabalsamowanej, ukrywanej przez 16 lat i zamienionej w legendę.

Składający się z siedmiu odcinków przedstawia pięć głównych postaci w fabule, granych przez Natalię Oreiro, która gra Evę Duarte de Perón; Ernesto Alterio w roli pułkownika Moori Koeniga; Diego Velázquez, który gra dziennikarza Mariano Vázqueza; Francesc Orella jako Doktor Pedro Ara i Darío Grandinetti w roli Juana Domingo Peróna.

Oto przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o postaciach Santa Evita.


to Eva Duarte de Perón . 

Eva Duarte de Peron

Symboliczna postać XX-wiecznej polityki i kultowa postać kobieca w historii Ameryki Łacińskiej. Argentyńska polityk i . Poznała generała Juana Domingo Peróna w 1944 roku i poślubiła go rok później. W 1946 roku została pierwszą damą Argentyny i była przewodniczącą Peronist Party i Fundacji Eva Perón. W 1952 roku została oficjalnie ogłoszona Duchową Głową Narodu. Była fundamentalną postacią polityczną w Argentynie aż do swojej śmierci na raka 26 lipca 1952 roku. Jej ciało czekało na pochowanie przez trzy lata w celu budowy mauzoleum, które nigdy nie zostało zrealizowane. W 1955 r. wojsko obaliło prezydenta Perón i ukryło jej ciało na 16 lat, aby nie stało się bronią przeciwko reżimowi.

W serialu postać Evy jest przedstawiana w różnych momentach jej życia: jako dziecko, jako nastolatka i w młodości aż do śmierci.


Ernesto Alterio jest podpułkownikiem Moori Koenig . +

Podpułkownik Moori Koenig

Specjalista wywiadu, który w listopadzie 1955 r., po obaleniu Perón i pod rozkazami nowej władzy wojskowej, staje się odpowiedzialny za zniknięcie zabalsamowanego ciała Evy Duarte de Perón, rozpoczynając makabryczną i rozległą wycieczkę ze zwłokami, co kończy się obsesją na jej punkcie. Doradca Evity w latach jej świetności, zostaje przydzielony przez prezydenta Perona do „szpiegowania” pierwszej damy podczas jej choroby. Pozwala to poznać ją w kilku jej aspektach, a przede wszystkim w jej intymności.

Sprawdź także  POTWIERDZONE! “El señor de los cielos” powraca z ósmym sezonem na Telemundo – data premiery

W serialu postać reprezentowana jest przez 24 lata, od 1947 do 1971.


Diego Velázquez jest dziennikarzem Mariano Vázquez . Disney+

Mariano Vazquez

Charyzmatyczny 40-letni dziennikarz i pisarz, który pracuje dla dużej gazety. W 1971 roku redaktor naczelny gazety zlecił mu zbadanie sprawy zwrotu ciała Evy Duarte de Perón Juanowi Domingo PerónowiPomimo początkowego oporu, Vázquez głęboko angażuje się w poszukiwania, w historię Evy i ścieżkę jej ciała. Jest pasjonatem swojej pracy i uparty w swoich pragnieniach, ale to śledztwo prowadzi go do zaangażowania, narażając swoje życie na ryzyko.


Francesc Orella to doktor Pedro Ara . Disney+

Doktor Pedro Ara

Hiszpański lekarz odpowiedzialny za balsamowanie ciała Evy z zamiarem wystawienia go w gigantycznym mauzoleum. To on pracuje przez trzy lata w Generalnej Konfederacji Pracy (CGT) przy konserwacji zwłok, uważając to za swoje arcydzieło i czując się jak jej „Michał Anioł”. Są to uczucia, które później utrudniają mu oddzielenie się od niej.

Anatomia to jego pasja. Podczas całej podróży jest odpowiedzialny za badanie i konserwację ciała.


Darío Grandinetti to generał Juan Domingo Perón . Disney+

Generał Juan Domingo Peron

Argentyński przywódca polityczny i wojskowy, trzykrotny prezydent Narodu Argentyńskiego i założyciel peronizmu, ważnego ruchu ludowego w historii Argentyny. Jest jedną z najbardziej zapamiętanych postaci politycznych w historii Ameryki Łacińskiej.

Choroba i śmierć jego żony Evy wywarły na Peróna znaczący wpływ, zarówno osobisty, jak i politycznyEva i Juan Domingo Perón stanowili najbardziej symboliczną parę w argentyńskiej polityce ubiegłego wieku.

W serialu postać jest przedstawiana w różnych momentach swojego życia: od poznania Evy Perón w 1946 roku w wieku 51 lat, aż do powrotu ciała w Madrycie w 1971 roku w wieku 76 lat.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź