Las Pelotaris fot. ViX+

’Las Pelotaris’ z ViX+ rozpoczęło zdjęcia w Meksyku i Hiszpanii


Produkt pierwszego strategicznego sojuszu między i The Mediapro Studio w zakresie tworzenia treści rozpoczął pracę.  będzie częścią ekskluzywnego katalogu treści


Mediapro Studio i TelevisaUnivisión ogłaszają zdjęcia do  (tytuł prowizoryczny), pierwszej serii będącej efektem strategicznego porozumienia osiągniętego między obiema firmami w sprawie produkcji ekskluzywnych treści dla w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej.

Marc Cistaré jest twórcą tej historii i kieruje zespołem scenarzystów, w skład którego wchodzą Adriana Rivas ( Vis a Vis ), Javier Naya ( El barco, Rabia ) ​​i meksykańska Anaí López ( XY).

Jesús Rodrigo ( Vis a Vis, El internado) odpowiada za reżyserię 8 odcinków, a autorem zdjęć jest Chechu Graf (Toc, Toc, Campeones) i Fernando González (La casa de papel, Águila Roja) odpowiedzialny za ustawienie jako dyrektor artystyczny.

Z Meksykiem i Hiszpanią jako miejscami filmowania,  ma w składzie Laurę Fdez, Espeso, Javiera Ponsa i Marca Cistaré ( Vis a Vis, El barco ), jako producentów wykonawczych The Mediapro Studio oraz Natalią Echeverri i Gabrielą Remirez w imieniu ViX+.

Jako twórca serii i producent wykonawczy dla The Mediapro Studio, Marc Cistaré zauważył: „Las Pelotaris to historia marzycielskich kobiet, bojowników, ale przede wszystkim pionierek. Kobiet, które borykały się z uprzedzeniami, aby w pełni żyć swoim zawodem i życiem. Podziwiane i nienawidzące kobiety, bo robiły to, czego nie powinny. Chcemy oddać im hołd tą serią.

„W tym ekscytującym dramacie z udziałem najlepszych talentów przed i za kamerą oraz w kultowych międzynarodowych lokalizacjach widzowie przeniosą się w czasie do lat 20. XX wieku, aby poznać historię pionierskich kobiet, które przełamały bariery sukcesu” — powiedział Vincenzo Gratteri, ViX+.

rozpoczął swoje nagrania w Meksyku w tak kultowych miejscach jak Zócalo i Gran Hotel Ciudad de México, a także w magicznym mieście Tepoztlán i rajskiej enklawie Las Estacas. Produkcja została niedawno przeniesiona do Hiszpanii, gdzie kontynuowane są zdjęcia w Madrycie i Guadalajarze, ze szczególnym uwzględnieniem lokalizacji znajdujących się w Kraju Basków, miejscu pochodzenia gry w piłkę.

Las Pelotaris opowiada o zmaganiach trzech piłkarek, granych przez Zuria Vega (Mi marido tiene familia, La venganza de las Juanas, ¿Y cómo es él?, El refugio), Claudia Salas (La ruta, Élite, La peste, Cerdita) i María de Nati (El buen patrón, El reino, Que Dios nos perdone, Entrevías, La víctima número 8, Madres), które starają się spełnić swoje marzenia, przezwyciężając uprzedzenia i więzy, które panowały w latach dwudziestych, kiedy mężczyźni trzymali wszystkie moce. Chelo, Idoia i Itzi są odnoszącymi sukcesy sportowcami, które ponoszą konsekwencje przełamania schematu w świecie, w którym płci żeńskiej odmówiono ambicji i wolności seksualnej.

Las Pelotaris ma międzynarodową obsadę z ważną kobiecą obecnością na czele z meksykańską Zurią Vega, która wraz z Hiszpanką Claudią Salas i Maríą de Nati ożywia czołowe trio: odpowiednio Chelo, Idoia i Itzi. Do tego dochodzi kolumbijska Viviana Serna („Narcos: ”) w roli Rosy, kolejnej baskijskiej zawodniczki.

Międzynarodowa sprzedaż serii poza Stanami Zjednoczonymi i Ameryką Łacińską jest obsługiwana przez The Mediapro Studio Distribution.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź