Integracja muzyczna


Integracja muzyczna 

Różnego rodzaju drobiazgi, gadżety, fankluby, kolekcje czy zbiory to określenia, które można ściśle ze sobą powiązać. Integrują one daną grupę, społeczność wokół określonego tematu, produktu, a często osoby czy zespołu muzycznego. Kiedyś mówiąc o gadżetach mieliśmy najczęściej na myśli jakiś drobiazg spełniającymi głównie zadanie reklamowe. Dziś oczywiście jest to też promocja, ale w dużej mierze są to w pełni wartościowe, wysokiej jakości produkty. Różnorodność w tym asortymencie jest bardzo szeroka i wszechstronna. I tak do gadżetów możemy zaliczyć zarówno długopis do pisania jak i kubek do picia kawy, a nawet części garderoby np.: różnego rodzaju czapeczki, koszulki czy specjalistyczne rękawiczki. Często osoby są tak zafascynowane danym producentem i tak chcą się integrować z daną marką, że na co dzień używają ich produktów. Dlatego nie dziwi nas jak np.: perkusista nosi koszulkę z logo Zildjian skoro uważa, że te blachy są jego zdaniem najlepsze. Warto w tym miejscu dodać, że tego rodzaju produkty należące do części garderoby są najczęściej wykonane z gatunkowych wysokiej jakości materiałów. 

Gdzie szukać markowych gadżetów?

W tego rodzaju produkty najlepiej zaopatrzyć się w specjalistycznych sklepach muzycznych. W takich sklepach oprócz sprzętu “ciężkiego” typu instrumenty muzyczne, nagłośnienie nie powinno zabraknąć również różnego rodzaju drobiazgów i gadżetów poszczególnych marek. Zapewne w kręgu perkusistów marka Drum Workshop jest doskonale znana. Jest to producent zawodowych zestawów perkusyjnych używanych przez perkusistów na całym świecie. Jeżeli ta marka jest w kręgu naszych zainteresowań i chcemy jeszcze bardziej zintegrować się z nią, to możemy zaopatrzyć się w np.: w t-shirt z logo DW. W tego rodzaju produktach do wyboru mamy różne rozmiary i kolory, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadacze instrumentów oraz fani marki Gibson, Epiphone, czy Tama również w taką koszulkę, czy czapeczkę z logo swojej ulubionej marki mogą się zaopatrzyć. W specjalistycznych sklepach muzycznych możemy znaleźć też różnego rodzaju miniaturki instrumentów, klipsy, zapinki, temperówki, otwieracze do butelek, breloczki a nawet elementy biżuterii.

Sprawdź także  Gdzie szukać kosmetyków z dozownikiem do hotelu?

Pomysł na prezent lub upominek

Taki drobiazg w postaci np.: wspomnianej powyżej miniaturki instrumentu czy zapinki to również bardzo dobry pomysł na muzyczny prezent. Jeżeli nasz znajomy muzyk czy osoba, która interesuje się muzyką obchodzi jakiś swój jubileusz, to tego rodzaju upominek na pewno sprawi jej wiele przyjemności.

Zobacz również akcesoria dla gitarzystów

Kolekcjonerska pasja

Oczywiście z takich pojedynczych zakupów, czy otrzymanych upominków może nam się zrobić pokaźna kolekcja produktów danego producenta. Wspomniany powyżej perkusista może mieć już nie tylko koszulkę czy czapeczkę Zildjian, ale i inne przedmioty codziennego użytku. Tacy kolekcjonerzy mogą się też razem wspólnie integrować tworząc tym samym różnego rodzaju fankluby. Te określenie najczęściej kojarzy się nam ze wspólnotą osób, które zafascynowane są osiągnięciami jakiegoś sportowca. Również często takie fankluby mają aktorzy czy gwiazdy muzyczne, ale wśród danej marki też coraz więcej można takich fanklubów spotkać. Poza takie kolekcjonerskie hobby może przerodzić się w prawdziwą pasję.

Podsumowanie

Oprócz tego, że kolekcjonowanie sprawia wiele satysfakcji i przyjemności to niektóre z tych gadżetów z czasem mogą również znacznie zyskać na swojej wartości. Przecież między innymi w ten właśnie sposób powstawały różnego rodzaju zbiory muzealne. Jednak przed wszystkim takie kolekcjonowanie bardzo mocno nas integruje i utożsamia z daną marką, producentem, muzykiem czy zespołem muzycznym. W przypadku tych ostatnich jest cała masa fanklubów a co za tym idzie związanych z nimi gadżetami.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź