’El caso Figo: El fichaje del siglo’: Netflix prezentuje zwiastun i datę premiery filmu dokumentalnego, który obiecuje na nowo rozpalić wrogość między fanami piłki nożnej


Doskonale pamiętamy transfer Figo do Realu Madryt w 2000 roku po przejściu z Barcelony, no i ten łeb prosiaka


Zmiana barw

/ Transfer Luisa Figo: Dzień który zmienił futbol” w reżyserii Davida Tyhorna i Bena Nicholasa — odpowiedzialnego za „Pele — dla , cofnie się o dwie dekady, aby nam opowiedzieć o bohaterach manewru handlowego, który wywrócił hiszpański sport do góry nogami. Chodzi o nie kogo innego jak samego Luisa Figo, jego agenta José Veiga i Florentino Péreza, który wszedł do prezydentury madryckiego klubu frontowymi drzwiami.

Ale nie będą to jedyne trafne nazwiska, które pojawią się w dokumencie, który obiecuje również przedstawić niepublikowane wizerunki bohatera. Dołączą do nich dziennikarze, menedżerowie i zawodnicy takiej rangi jak Joan Gaspart, Josep Guardiola, Roberto Carlos, Jorge Valdano, José Ramón de la Morena i Fernando Hierro; wymarzony  dla subskrybentów, którzy kochają piłkę nożną.

/ Transfer Luisa Figo: Dzień który zmienił futbol” pojawi się na 25 sierpnia pod produkcją wytwórni Pitch Productions, odpowiedzialnej za sportowe filmy dokumentalne, takie jak wspomniane „Pele”, „Neymar: The Perfect Chaos” — oba z Netflix — lub „Andy Murray: Resurfacing”. Na razie zostawiam was z plakatem i oficjalnym streszczeniem.

„Luís Figo był najbardziej pożądanym piłkarzem na świecie, kiedy w ciepłe letnie popołudnie 1998 roku wszedł na balkon gotyckiego Palau de la Generalitat, siedziby prezydentury Katalonii, jako gracz Barçy, aby świętować ligowy tytuł Barcelony przed rozwścieczoną publicznością, skandując do mikrofonu: „Blancos, llorones; felicita a los campeones! / Biali, płaczcie! Gratuluj mistrzom!” Dwa lata później wskoczył na boisko Camp Nou, stadion klubu piłkarskiego Barcelony, ubrany w biały strój Realu Madryt. Był pierwszym zawodnikiem, który dołączył do legendarnej rewolucji „Galácticos” tego zespołu. Był też najdroższym i najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie, ale takżę najbardziej znienawidzonym człowiekiem w Katalonii.

Mając dostęp do wypowiedzi Luísa Figo i mężczyzn, którzy wynegocjowali transakcję, która pobiła rekord transferowy, podzieliła naród i ukształtowała współczesny futbol, El caso Figo: El fichaje del siglo ujawnia porywającą historię tego, jak doszło do podpisania umowy: pokręcona opowieść o zakulisowych rozgrywkach, prawdziwie historycznej rywalizacji sportowej, głębokiej kulturowej przepaści i świńskiej głowie”.


Udostępnij
Sprawdź także  Kim jest Clara Galle? Dziewczyna z 'Tacones Rojos', odtwórczyni głównej roli w 'A través de mi ventana / Przez moje okno'

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź