Diego Peretti debiutuje jako reżyser ze szczególną metodą pozyskiwania funduszy


Znany argentyński poprowadzi   / Śmierć komika, projekt, w którym każdy może wziąć udział dzięki innowacyjnej metodzie promowanej przez Orsai


Bez wątpienia  zasłużył sobie na miano jednej z najważniejszych postaci współczesnego kina argentyńskiego. Jego wyjątkowy talent, niezapomniane postacie oraz udział w niezapomnianych serialach i filmach, takich jak Tiempo de Valientes czy Los Simuladores, czynią go jednym z niewielu ów „przebojowych” w kraju Ameryki Południowej.

Dlatego też, gdy pisarz, producent i scenarzysta Hernán Casciari ogłosił, że będzie kierował kolejną produkcją Orsai (społeczności wydawniczej założonej przez Casciari), ludzie szybko zareagowali na tę wiadomość. Nie tylko ze względu na oczekiwanie, jakie generuje sam projekt, ale także ze względu na wybraną konkretną metodę finansowania: rodzaj crowdfundingu, w którym każdy może kupić obligacje o wartości minimum 50 USD i zostać inwestorem w filmie, uczestnicząc w kolejnych zyskach proporcjonalnie do zainwestowanej kwoty.

Ta metoda została wdrożona z pełnym sukcesem w Canelones, miniserialu opartym na opowiadaniu Casciari, dzięki któremu zebrali ponad milion dolarów z ponad 5400 darowizn. Chociaż na razie nie ma żadnych szczegółów na temat kwoty, którą spodziewają się lub muszą zebrać, w zasadzie fakt dodania od początku gwiazdy takiej jak Peretti może być strategią uzyskania znacznie bardziej agresywnego finansowania, biorąc pod uwagę, że dla filmu budżet milion dolarów jest uważany za niski. „48 godzin temu otworzyliśmy finansowanie niesamowitego projektu na orsai.org. Ochrzciliśmy go jako „Projekt Peretti”, ale ma już wstępną nazwę: „ / Śmierć komika”.  Pomysł autorstwa Diego, scenariusz Chiri i mój, a jedną ze świetnych wiadomości jest to, że Peretti wyreżyseruje ten (wraz z Javierem Beltramino). Oprócz, oczywiście, występu w nim. Wiesz, że tylko trzech argentyńskich aktorów dominuje kasę. Wiesz o tym, prawda? Cóż: jeden z nich dołącza do projektu Orsai, oprócz sprawiania nam przyjemności, staje się wyjątkową okazją do inwestowania” – to słowa wybrane przez Casciariego na jego portalach społecznościowych, aby ogłosić wiadomości. 

Sprawdź także  Gaby Spanic i Juan Soler występują w ciekawym projekcie. Przekonaj się!

Do tej pory projekt zarobił prawie 175 000 dolarów, pokazując notoryczny entuzjazm dla nadchodzącego filmu. Z biegiem miesięcy będą o tym wieści, choć już teraz można potwierdzić, że Peretti zachwyci nas nie tylko swoimi występami, ale także pracą za kamerą, która ma być równie zabawna, jak jego bohaterowie. 

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź