Na co zmarła „Santa Evita”: choroba, na którą cierpiała Eva Perón


W 70. rocznicę śmierci pamiętnej Evy Perón, a także w związku z premierą serialu „Santa ”, opowiadamy o przyczynie jej śmierci


26 lipca 1952 roku zmarła wspomniana Eva Perón. Znana również jako „Santa ” przez niektórych z jej fanów. Tego dnia opuściła ten świat sławna , polityk i pierwsza dama Argentyny podczas prezydentury Juana Domingo Peróna. Miała tylko 33 lata.

Tym samym w tym 2022 roku przypadała 70. rocznica jej śmierci i oczywiście wielu jej fanów udało się do słynnego Muzeum Evita w Buenos Aires, gdzie oddali hołd jej pamięci. Również w tym roku / miało również premierę miniserialu o jej życiu, wyprodukowanego przez Salmę Hayek.

Chcesz wiedzieć, na co zmarła ta znana postać w historii Argentyny? Dowiedz się, na co zmarła „”, Eva Perón.


Google

KIM BYŁA ?

Eva Perón była znaną argentyńską aktorką i politykiem. W latach 1946-1952 służyła jako pierwsza dama swojego narodu, wyróżniając się walką o prawa pracownicze i prawa wyborcze kobiet.

María Eva Duarte de Perón urodziła się 7 maja 1919 roku. Poślubiła Juana Domingo Perona w 1945 roku, po spotkaniu z nim na imprezie charytatywnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło wnętrze kraju.

Była założycielką i przewodniczącą pierwszego w swoim kraju ruchu politycznego kobiet na dużą skalę, Partii Peronistów Kobiet; oprócz Fundacji Evy Perón. W 1952 została oficjalnie i pośmiertnie ogłoszona „Duchową Głową Narodu” .

W 1976 roku odbyła się premiera hitowego musicalu Andrew Lloyda Webbera z Madonną. Od tego czasu uważana jest również za ikonę międzynarodowej popkultury.


Eva Perón była znaną argentyńską aktorką i politykiem. (Zdjęcie: Muzeum Evita / Instagram)

NA CO ZMARŁA EVA PERÓN?

U znanej argentyńskiej postaci Evity Perón zdiagnozowano raka szyjki macicy w 1950 roku. Od tego czasu pogorszyła się, aż do jej śmierci 26 lipca 1952 roku. Miała 33 lata. Ostatni raz była widziany publicznie 4 czerwca tego roku i musiał otrzymać dużą dawkę środków przeciwbólowych, aby mogła się pojawić.

Sprawdź także  Disney Plus przedstawia zwiastun nowej, oryginalnej serii horrorów i tajemnic

Oficjalne ogłoszenie wiadomości zostało podane o godzinie 21:36 26 lipca, ponad godzinę po śmierci. W ten sposób oficjalny spiker Jorge Furnot poinformował naród: „Podsekretarz Informacji Prezydium Narodu wypełnia niezwykle bolesny obowiązek poinformowania narodu republiki, że o godzinie 20.25 zmarła pani Eva Perón, duchowa głowa Narodu. Szczątki pani Perón zostaną przewiezione jutro w godzinach porannych do Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej, gdzie zostanie zainstalowana płonąca kaplica„.

Po śmierci otrzymała oficjalne odznaczenia i została ukryta w Kongresie Narodowym i Generalnej Konfederacji Pracy (CGT). Jej pożegnalne wydarzenie było ogromne. Ponadto rząd ogłosił dwudniową żałobę narodową i kolejne 30 dni oficjalnej żałoby. Zapowiedziano również wstrzymanie działań, które nie wpłyną na podstawowe usługi przez 48 godzin na terenie całego kraju.

Ciało „Santa Evity” zostało zabalsamowane i umieszczone w CGT. Jednak obywatelsko-wojskowa dyktatura „Rewolucja Wyzwoleńcza” porwała i zbezcześciła jej ciało w 1955 roku, ukrywając je przez 16 lat. Obecnie jej szczątki znajdują się na Cmentarzu Recoleta w Buenos Aires .


María Delgado de Odría pojawia się obok Evy Perón w Domu Pracownika w Buenos Aires, 13 grudnia 1950 roku. (Fot. MUZEUM EVITA – )

O CZYM JEST „”?

„Santa Evita” to miniserial opowiadający o intrygującej historii pierwszej damy Argentyny, Evy Perón, która zmarła na raka macicy w wieku 33 lat w 1952 roku., a jej ciało zostało porwane przez dyktaturę wojskową w 1955 roku.

Produkcja miała swoją premierę 26 lipca za pośrednictwem platformy streamingowej (w Polsce ) i została wyreżyserowana przez Rodrigo Garcíę i Alejandro Maci oparty jest na powieści Tomása Eloya Martíneza, a scenariusz napisali Pamela Rementería i Marcela Guerty. Producentem jest .


Natalia Oreiro (Eva Perón) występuje w „Santa Evita” (Zdjęcie: Star+)

„SANTA EVITA”

„SANTA EVITA”

 • Natalia Oreiro jako
 • Ernesto Alterio jako Moori Koenig
 • Dario Grandinetti jako Juan Domingo Peron
 • Diego Velazquez jako Mariano Vazquez
 • Francesc Orella jako Pedro Ara Sarria
 • Diego Cremonesi jako Eduardo Arancibia
 • Ivan Moschner jako Aldo Cifuentes
 • Gabriela Ferrero jako Juana Ibarguren
 • Hector Diaz jako Julio Alcaraz
 • Marcela Guerty jako Adela
 • Guillermo Arengo jako Emilio Kaufman
 • Damian Canduci jako Milton Galarza
 • Sebastian Arzeno jako Gustavo Fesquet
 • Camila Mateos jako Eva Perón (nastolatka)
 • Jorge Prado jako Atilio Renzi
 • Maria Canale jako Irene Kaufman
 • Matias Bassi jako Juan Duarte
 • Fedra Defendente jako Erminda Duarte
 • Jenni Merla jako Blanca Duarte
Udostępnij

Zostaw odpowiedź