3 powody, dlaczego warto zamówić kontener na gruz


Czy kiedykolwiek remontowałeś jakieś pomieszczenie w swoim domu? Jeśli tak, to zapewne wiesz, jak dużo odpadów i gruzu zostaje po wykonaniu takich prac. Tutaj pojawia się problem – co z nimi zrobić? Poznaj 3 powody, dlaczego skorzystanie z kontenera na gruz jest najlepszym rozwiązaniem.


Wygodna dostawa

Transport gruzu z mieszkania u do punktu składowania odpadów to największy problem, na który natrafisz podczas remontu – zwłaszcza jeśli nie posiadasz odpowiednio dużego pojazdu. Nawet podczas niewielkich prac budowlanych powstaje cała masa odpadów. Nie tylko zajmują one dużą powierzchnię, ale są również bardzo ciężkie, co wyklucza możliwość przetransportowania ich zwykłych samochodem.

To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z kontenerów na odpady budowlane. Firmy zajmujące się ich wynajmem, dostarczają je na miejsce prac, a następnie odbierają w ustalonym terminie. Nie ma więc potrzeby samodzielnego organizowania transportu.

Co ważne, pojemniki na odpady budowlane dostarczane są nie tylko na terenach dużych miast. Przykładowo firma Skiprex, udostępnia swoje kontenery na gruz w Dobrzykowicach i innych mniejszych miejscowościach.

Oszczędność pieniędzy

Oddanie gruzu po remoncie do PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty. Ta może być całkiem spora.

Większość gmin działających na terenie kraju, udostępnia mieszkańcom swoim mieszkańcom możliwość oddawania odpadów komunalnych do PSZOK-ów. Wprowadzają one jednak pewne limity, które określają, ile dokładnie tego rodzaju odpadów może oddać dany mieszkaniec.

W praktyce limit ten zazwyczaj wynosi kilkaset kilogramów na dom lub mieszkanie. Po jego przekroczeniu konieczne uiszczenie dodatkowej opłaty – ta wynieść może nawet kilkaset złotych.

Za taką kwotę można zamówić duży kontener na gruz, który zostanie dowieziony na wskazane miejsce i odebrany w ustalonym terminie. Przy okazji, właściciel mieszkania nie musi martwić się, co z powstałym gruzem zrobić.

Sprawdź także  Umowa z pośrednikiem nieruchomości – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Oszczędność czasu

Załadunek gruzu na pojazd, transport na składowisko odpadów i rozładunek – wszystko to czynności czasochłonne, które musisz wykonać, jeśli planujesz samodzielnie pozbyć się odpadów budowlanych. Na ich wykonanie poświęcisz nawet kilka dni. Te mogą być wykorzystane dużo bardziej efektywnie – na przykład na prace wykończeniowe lub dekorowanie pomieszczeń.

Żeby tak się stało, potrzebujesz pomocy firmy, która dostarczy Ci kontener na gruz bezpośrednio pod wskazany adres. Jeśli wokół mieszkania jest wystarczająco dużo miejsca, to może być on zlokalizowany w taki sposób, aby odpady wrzucać od razu do środka kontenera. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, który należałoby poświęcić na wywóz gruzu i jego późniejszy załadunek.

Specjalistyczne kontenery oraz pojemniki na odpady budowlane, w różnych rozmiarach od lat udostępnia swoim klientom firma Skiprex, dostarczająca kontenery na gruz w Marcinkowicach i okolicznych miejscowościach.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź