Zalety korzystania z okapów gastronomicznych


Okapy gastronomiczne to wysoce funkcjonalne urządzenia, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, pochłaniając cząsteczki tłuszczu oraz inne drobinki. Umożliwiają odpowiednią wentylację oraz podnoszą komfort pracy w kuchni. Jednocześnie posiadają możliwość rozbudowy o różne akcesoria, które dodatkowo podnoszą komfort wykonywanych zadań.

Filtr – jak wybrać odpowiedni

Obowiązkowym wyposażeniem każdego okapu gastronomicznego są filtry. Podstawowym filtrem w który musi być wyposażona każda gastronomia jest filtr labiryntowy, czyli tzw. łapacz tłuszczu. Jego konstrukcja pozwala na wyłapywanie cząsteczek tłuszczu oraz umożliwia łatwe pozbywanie się go z wnętrza okapu. Umożliwia to zamontowanie zaworu spustu oleju z okapu. Dużym plusem łapaczy tłuszczu jest również to, że filtr jest bardzo prosto wyczyścić.

Innym rodzajem są filtry węglowe, które wyłapują bardzo małe drobinki oraz eliminują nieprzyjemne zapachy. Zasada działania tego filtra jest inna, ponieważ tutaj największą rolę odgrywa aktywny węgiel, który zbiera cząsteczki i niweluje zapachy.

Przydatne w okapach gastronomicznych są również zawory wentylacyjne. Zawory pozwalają sterować kierunkiem oraz wielkością strumienia powietrza.

Lampy LED

Lampy montowane pod okapy gastronomiczne to znakomite produkty, które znacząco podnoszą komfort wykonywanych zadań w kuchni. Oświetlają blaty robocze, kuchenki, a jest to bardzo ważne podczas pracy.

Świetlówki LED są również bardzo energooszczędne oraz posiadają wysoką żywotność. Długi czas działania możliwy jest również, dzięki wysokim normom szczelności (IP65). Lampy są bardzo proste do zamontowania, dzięki zastosowaniu wkrętów samowiercących ze stali nierdzewnej. Bezpieczeństwo korzystania ze świetlówek LED stoi na wysokim poziomie, a poświadczają to różne certyfikaty.

AiFO posiada w swojej ofercie produkty posiadające odpowiednie certyfikaty, które produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Duży wybór filtrów pozwala dopasować rozmiar do posiadanego okapu, a w przypadku niestandardowych wymiarów – zamówić filtr siatkowy wykonany według specyfikacji klienta.

Udostępnij
Sprawdź także  Charakterystyka kuchni meksykańskiej – dania i przepisy

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź