Yrma Lydia: śmierć piosenkarki; została zamordowana przez męża w CDMX


Według doniesień agresor i jego kierowca zostali zatrzymani w pojeździe na chwilę przed ucieczką


Według doniesień medialnych   Gamboa została zamordowana w czwartek wieczorem przez swojego męża w restauracji w Mexico City

Sekretarz Bezpieczeństwa Obywatelskiego, Omar García Harfuch, poinformował za pośrednictwem sieci społecznościowych, że kobieta zmarła po otrzymaniu trzech strzałów w klatkę piersiową. Najwyraźniej para pokłóciła się w prywatnej restauracji znajdującej się na ulicy Torres Adalid, w dzielnicy Del Valle Norte. 

79 -letni Jesús „N” został zatrzymany prewencyjnie przez sędziego z Mexico City po zakończeniu pierwszego przesłuchania w sprawie zabójstwa piosenkarki . Po rozprawie, która trwała około 15 godzin, sędzia wydał opinię, w której jego zatrzymanie zostało zakwalifikowane jako zgodne z prawem, wobec czego został przeciwko niemu orzeczony środek zabezpieczający.

Według nieoficjalnych informacji oskarżony zaprzeczył, że zamordował swoją żonę, zapewniając, że zrobili to ci, którzy do niego strzelali, bo próbowali wyłudzić pieniądze, ale władze stolicy przedstawiły już sędziemu dowody, które mogą skutkować jego oskarżeniem. Podczas pierwszego przesłuchania, które odbyło się w North Men's Preventive Prison, które rozpoczęło się około 13:30 i miało półtoragodzinną przerwę, Jesús „N”, oskarżony o zabójstwo swojej żony, zapewnił, że jest niewinny.

Biuro Prokuratora Generalnego Miasta  (FGJ) poinformowało, że było dwóch mężczyzn, przeciwko którym nałożono prewencyjne aresztowanie za zabójstwo , ponieważ drugi badany zidentyfikowany jako Benjamín „N” mógł również uczestniczyć w morderstwie. z

Według doniesień władz stolicy, obaj badani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji z Sekretariatu Bezpieczeństwa Obywatelskiego (SSC) po otrzymaniu ostrzeżenia o detonacji broni palnej w restauracji Suntory, mieszczącej się w biurze burmistrza Benito Juárez, miejsca gdzie znaleziono ciało ofiary zabójstwa.

Pomimo tego, że domniemany sprawca zabójstwa nie zgłosił żadnych problemów zdrowotnych, różne osoby potępiły powiązania prawnika z wpływowymi postaciami z wysokich kręgów meksykańskich. Jednym z tych, którzy potępili wpływy Jesúsa „N”, jest Alonso Castillo Cuevas, syn Laury Cuevas Morán, który zwrócił uwagę, że oskarżony ma bliskie relacje z szefem Prokuratury Generalnej (FGR), Alejandro Gertz Manero.

Zgodnie z tym, co stwierdził Alonso, prawnik stale odwiedza siedzibę FGR i miałby dostęp do istotnych informacji na temat prokuratora , co mogłoby mu pomóc w uzyskaniu wolności dzięki aktom korupcji.

Jesús „N” jest oskarżony o trzykrotne zastrzelenie żony po tym, jak zganił ją, ponieważ chciała zakończyć małżeństwo, po czym został aresztowany przez stołeczną policję, której rzekomo zaoferował duże sumy pieniędzy za uwolnienie.

W ten sam sposób domniemany zabójca kobiety chwalił się swoimi wpływami na istotne postacie w meksykańskiej polityce, ponieważ służył jako pomocnik Sekretariatu Bezpieczeństwa podczas sześcioletniej kadencji Felipe Calderóna, którego szefem był Genaro García Luna, obecnie ścigany przez Stany Zjednoczone za jego powiązania z kartelem Sinaloa.

Prawnik był również powiązany z byłym biskupem Ecatepec, Onesimo Cepedą, któremu postawiono zarzuty oszustwa na ponad 100 milionów pesos; generałem armii meksykańskiej Audomaro Martínezem; oraz Rafaelem Guerra Álvarez, prezesem Wyższego Trybunału Sprawiedliwości miasta .


Omar García Harfuch za pośrednictwem Twittera.

21-letnia znana jest ze swojej ostatniej piosenki „Mucho Corazón” wraz z grupą Herederos del Bolero, która również opłakuje .

„Dzisiaj otrzymaliśmy telefon z niefortunną wiadomością, że ukochana muzyki i przyjaciółka, Yrma Lydya, która miała zaledwie 21 lat, straciła życie kilka godzin temu w wyniku ostrzału z broni palnej w ten czwartek wieczorem” – napisali. „Mieliśmy okazję spotkać się z nią i zaśpiewać z nią wczoraj na spotkaniu w pracy, gdzie planowaliśmy kilka nadchodzących projektów. Z całego serca przytulamy jej rodzinę. Spoczywaj w pokoju, nasza przyjaciółki Lydya”


Herederos del Bolero

Według władz, po zgłoszeniu, w rejonie wydarzeń prowadzone były działania ochronne. Kiedy dotarli do kompleksu, poproszono o pomoc medyczną dla kobiety, która jeszcze żyła; jednak kiedy przybyli, ofiara nie wykazywała już oznak życiowych.

79-letni napastnik i jego kierowca zostali aresztowani  w pojeździe na chwilę przed ucieczką.


Po potwierdzeniu zamordowania piosenkarki Yrma Lydya, jej przyjaciele i fani dedykowali pożegnalne wiadomości w dedykacji. W wieku 21 lat była już częścią Grandiosas Doce, obok takich osób jak Dulce, María Conchita Alonso i Alicia Villarreal, które w ostatnich tygodniach występowały w Mexico City Arena, Monterrey, Tampico i Mérida.

„To zaszczyt dzielić scenę z tymi piosenkarzami, których podziwiam od dziecka” – napisała tydzień temu na swoim koncie na Facebooku.

Kilku fanów napisało swoje kondolencje w swoich postach w różnych sieciach.Kim była?

Yrma Lydia zaczęła studiować sztukę, gdy miała dwa lata, kiedy jej rodzice zapisali ją na lekcje baletu, obszar, w którym dominowała.

„Od dziecka przygotowywałam się w Bel Canto, ale na tej ścieżce znalazłam partytury José Alfredo Jiméneza, Maríi Grever, wszystkich tych kompozytorów, którzy nadawali blasku meksykańskiej muzyce” – powiedziała w wywiadzie.

Jej pierwszy album nosił tytuł Regalo de Dios (2015), a później wydała Hablando claro (2017), z którym zaczął prezentować się w telewizji, w palenques i ambasadach, a dwa lata temu zaprezentowała Eternamente Yrma Lydya.

Odznaczona została Premio Nacional de Cultura / Narodową Nagrodą Kultury (przyznawaną przez Senado de la República) oraz Doktorem Honoris Causa za zasługi dla kultury i własne, nadaną przez Cámara de Diputados.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź