Dwóch aktorów zginęło na planie serialu Netflix w Meksyku


Na planie serialu Netflixa miał miejsce śmiertelny wypadek. Poniżej znajdują się szczegóły szokującego zdarzenia


Po raz kolejny na planie filmowym króluje tragedia. Tym razem stało się to podczas kręcenia brazylijskiego serialu  pod tytułem  / The Chosen One

Filmowanie odbywało się w pobliżu Mulegé, na półwyspie Baja California Sur w Meksyku, kiedy w wypadku samochodowym zginęło dwóch aktorów, a kilku członków ekipy filmowej zostało rannych. Według Departamentu Kultury Baja California, zmarłych aktorów zidentyfikowano jako  i Juana Francisco Gonzáleza Aguilara. Członkowie obsady, którzy zostali ranni, są w stabilnym stanie i są poza niebezpieczeństwem.

Według doniesień lokalnych mediów, tragiczne wydarzenie miało miejsce w ostatni czwartek, kiedy kręcili scenę, a samochód zjechał z drogi i przewrócił się.


OŚWIADCZENIE MINISTERSTWA KULTURY BAJA CALIFORNIA 

  / The Chosen One to o 12-letnim chłopcu, który odkrywa, że ​​jest Jezusem Chrystusem i że powrócił na Ziemię, aby ocalić ludzkość. Opiera się na komiksie American Jesus autorstwa Marka Millara i Petera Grossa.

„Potrafi zamienić wodę w wino, sprawić, że kalecy będą chodzić, a może nawet wskrzesić zmarłych! Jak poradzi sobie z losem przewodzenia światu w konflikcie trwającym tysiące lat?”  poinformował w komunikacie prasowym z 2018 r. o nadchodzącym planie adaptacji.

Serialu nie należy mylić z inną serią Netflix zatytułowaną „”, która jest portugalskim thrillerem o zjawiskach nadprzyrodzonych, opowiadającym o lekarzach próbujących sprowadzić szczepionkę przeciwko wirusowi Zika do odległej brazylijskiej wioski.

Powieściopisarz Rick Zazueta przerwał milczenie na temat wydarzenia i oskarżył firmę produkcyjną o zaniedbania oraz brak niezbędnych środków lub odpowiedniego sprzętu do realizacji zdjęć.

„Ich to tragedia nie tylko z powodu kradzieży tego talentu, ale przede wszystkim dlatego, że te zgony mają swoich winowajców… Aktorzy nie przestali narzekać na to, jak źle są traktowani konkretnie w elementach transportowych i logistycznych… stare samochody z gładkimi oponami, zmęczeni i nadmiernie wyeksploatowani kierowcy – aktorzy przewożeni jak bydło, by oszczędzić kilka pesos” – napisał Zazueta na swojej oficjalnej stronie na Facebooku.

Produkcja serii odbywa się pod niezależną firmą produkcyjną. Organy Policji nie udzieliły dalszych informacji w tym zakresie.


Teraz ujawniono nowe szczegóły śmiertelnego wypadku, w którym zginęło dwóch aktorów. Jak donosi serwis Deadline, firma produkcyjna Redrum postanowiła wstrzymać kręcenie serialu. Na razie Netflix nie skomentował sprawy. 

Z drugiej strony Gildia Aktorów Filmowych w Stanach Zjednoczonych bada dalsze szczegóły wypadku. „SAG-AFTRA skontaktował się z Netflix i meksykańskim związkiem aktorów ANDA w sprawie tego incydentu i badamy okoliczności z lokalną produkcją” – powiedział rzecznik. „Bezpieczeństwo na planie jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Będziemy nadal podejmować wszelkie niezbędne środki, aby nasi członkowie i inni byli bezpieczni w swoim miejscu pracy” – dodali informacje z organizacji.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź