Co należy brać pod uwagę przy wyborze przedszkola?


Wybór Przedszkola może wydawać się trudnym zadaniem. Aby umieścić swoje dziecko w „właściwej” placówce, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.


Pomyśl o własnej filozofii edukacji

Czego pragniesz dla swojego dziecka? Chcesz, żeby ubrudził sobie ręce i doświadczył rzeczy z bliska? Czy chciałbyś usprawnić, rygorystyczne podejście do nauki lub takie, które jest bardziej elastyczne i rozwija się wraz z uczniem? Czy wierzysz we współpracę i pracę grupową, czy też Twoje dziecko lepiej pracuje samotnie? Poznaj filozofię szkoły i wykorzystaj ją, aby wyobrazić sobie swoje dziecko w tym miejscu.

Weź pod uwagę całą społeczność szkolną

Szukając Przedszkola, kuszące jest skupienie się na nauczycielu, ale ważne jest, aby spojrzeć na całą placówkę i zastanów się, czy dziecko czuje się w niej jak w „domu”. Wybierasz szkołę, a nie tylko nauczyciela. Wspaniale jest kochać nauczyciela w przedszkolu swojego dziecka — i wspaniale być podekscytowanym tym, co będzie dalej.

Szukaj entuzjastycznych, natchnionych nauczycieli

Największy wpływ na twoje dziecko (oprócz Ciebie) mają nauczyciele, z którymi wchodzą w interakcje, więc obserwuj ich  w akcji. Jeśli chcesz otoczenia, w którym uczniowie są zachęcani do kreatywnego myślenia, poszukaj nauczycieli, którzy myślą kreatywnie. Zapytaj o rozwój zawodowy nauczycieli. Jeśli szkoła jest zaangażowana w dalszą edukację personelu, możesz być pewien, że ci nauczyciele dają uczniom to, co najlepsze.

Pamiętaj: nauka powinna być zabawą!

Przedszkole jest niesamowite. Nauka jest niesamowita. Przebywanie z przyjaciółmi i nauczycielami, którzy się o ciebie troszczą, jest niesamowite. Kiedy zwiedzasz klasę, zwróć uwagę — czy dzieci są szczęśliwe i zaangażowane w zajęcia. Kiedy dzieci odczuwają radość z nauki, wszystko inne przychodzi naturalnie.

Szukaj zrównoważonego programu nauczania

Poszukaj szkoły z silnym programem społeczno-emocjonalnym i nauczycieli, którzy poświęcają czas, aby pomóc dzieciom komunikować się, rozwiązywać problemy i zapewniają czas na naukę oraz współpracę jako społeczność klasowa. Gdy dziecko przygotowuje się do bycia aktywnym uczestnikiem świata, ważna jest wszechstronna edukacja, która koncentruje się na całym dziecku.

Sprawdź także  Badanie diagnostyczne – podstawowa charakterystyka

Porozmawiaj z obecnymi rodzicami

Rodzice są wspaniałym źródłem informacji podczas wyszukiwania informacji o szkole: Dlaczego wybrali szkołę? Jakie są oczekiwania dotyczące zaangażowania rodziców? Co ich zdaniem jest świetne? Rodzice zazwyczaj posiadają istotne informacje i chętnie dzielą się swoimi opiniami.

Zapoznaj się z codziennym harmonogramem

Poszukaj programu, który szanuje potrzebę dziecka do poruszania się, odkrywania i ćwiczenia w klasie i poza nią. Odpowiedni dla rozwoju czas zabawy jest niezbędny na poziomie przedszkola, a co najmniej godzina nieustrukturyzowanej, ale monitorowanej zabawy (lub więcej) jest idealna. Wiele szkół oferuje programy wzbogacania zajęć pozalekcyjnych.

Przede wszystkim zobacz

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, szukając szkoły / przedszkola, jest wizyta w tym miejscu. Weź udział w dniu otwartym, zanim Twoje dziecko rozpocznie naukę w przedszkolu lub umów się na wycieczkę. Jesteś najlepszym sędzią tego, co jest właściwe dla Twojego dziecka, więc zaufaj swojemu instynktowi. 

Przedszkole fiqmiku może być więc odpowiednim miejscem dla Twojego dziecka. Sprawdź: www.fiqmiku.pl

!

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź