4 aktorów mówiących perfekcyjnie po hiszpańsku


Wielu ów wyróżnia się tym, że mówi więcej niż jednym językiem. Chociaż wielu nauczyło się hiszpańskiego, bardzo niewielu zdołało go udoskonalić


Wszyscy wiedzą, że hiszpański jest jednym z najtrudniejszych języków do nauki ze względu na obszerną listę słów i koniugacji, które zawiera. Bez wątpienia jest to skomplikowany język, ale nadal atrakcyjny dla każdego, kto go słucha.

Bohaterka Zakochanego Szekspira mówi doskonale po hiszpańsku. Od najmłodszych lat zawsze miała podziw i ciekawość dla języka. W ten sposób zaczęła się uczyć hiszpańskiego i gdy miała 15 lat spędził lato w Toledo, próbując to udoskonalić. Do dziś utrzymuje jego znajomość w praktyce i czasami wchodzi w interakcję ze swoimi fanami.


JEST WIELKĄ FANKĄ KULTURY HISZPAŃSKIEJ.

Viggo Mortensen 

 Władcy Pierścieni nauczył się mówić po hiszpańsku w bardzo młodym wieku. Podobnie jak w przypadku Anyi Taylor-Joy, aktor przeniósł się do Argentyny w wieku dwóch lat i mieszkał tam do jedenastego roku życia. Potem jego rodzice rozwiedli się i zamieszkał z matką w Stanach Zjednoczonych.

Z tego powodu aktor doskonale mówi po hiszpańsku i zawsze okazywał wielkie uczucie dla kraju, który przez 9 lat był jego domem. Ponadto mówi po włosku, francusku i duńsku (jego jest pochodzenia duńskiego).


VIGGO MORTENSEN JEST ZADEKLAROWANYM FANEM SAN LORENZO, ARGENTYŃSKIEJ DRUŻYNY PIŁKARSKIEJ.

Przypadek brytyjskiego aktora jest fascynujący. Karierę filmową rozpoczął w wieku 7 lat, a kiedy miał 12 lat, zagrał w Finding Neverland / Marzyciel oraz Charlie i fabryka czekolady u boku Johnny’ego Deppa. Od tego czasu kariera Freddiego Highmore’a wypełniła się sukcesami, z których ostatnim jest  The Good Doctor

Ale to nie wszystko. 30-letni aktor zdecydował się na studia na Uniwersytecie w Cambridge i ukończył z wyróżnieniem podwójny licencjat z filologii hiszpańskiej i arabskiej. Dzięki temu spędził kilka miesięcy mieszkając w Madrycie na stypendium, gdzie tłumaczył teksty w kancelarii prawniczej. Ponadto posługuje się językiem francuskim i portugalskim. Poliglota!

Sprawdź także  Antonio Banderas i Penelope Cruz, nominowani do Złotych Globów

Bohater Lokiego ma bardzo podobną historię do historii Gwyneth Paltrow. W wieku 15 lat zaczął uczyć się języka dla własnej przyjemności. I podobnie jak Highmore ukończył z wyróżnieniem studia klasyczne na Uniwersytecie w Cambridge. 


ZOSTAŁ ZACHĘCONY DO MÓWIENIA PO HISZPAŃSKU W KILKU WYWIADACH.

Aktor biegle posługuje się hiszpańskim, francuskim, włoskim, łaciną i starożytną greką. Ponadto przy wielu okazjach okazał się zapalonym czytelnikiem oraz wielbicielem pisarzy takich jak Jorge Luis Borges i Quevedo.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź