Televisa-Univision przejmuje platformę streamingową Pantaya


Dodanie światowej klasy treści, abonentów i zespołu jeszcze bardziej przyspieszy transformację -


Firma - ogłosiła właśnie, że podpisała umowę z Hemisphere Media Group na zakup , serwisu streamingowego filmów i seriali premium w języku hiszpańskim, za kwotę pienieżną i pewne aktywa radiowe w Portoryko, w tym WKAQ AM i KQ105 FM, które są obecnie własnością TelevisaUnivision.

Dodanie światowej klasy treści, abonentów i zespołu Pantaya jeszcze bardziej przyspieszy transformację TelevisaUnivision, skutecznie wspierając ofertę globalnego streamingu ViX, platformy, która ma zostać uruchomiona w drugiej połowie 2022 r. o czym poinformowano w wydanym komunikacie prasowym.

„Przejęcie Pantaya, które obejmuje prestiżowe tytuły, takie jak „Miss 89” i „A la mala”, jest ekscytującą okazją do opracowania naszego strategicznego planu rozwoju, ponieważ nadal redefiniujemy globalny krajobraz streamingu” – powiedział prezes i dyrektor generalny ds. przekształcenie TelevisaUnivision, Pierluigi Gazzolo.

„Cieszymy się, że możemy powitać zespół Pantaya i ich obecnych subskrybentów oraz mieć dostęp do tysięcy godzin treści, które doskonale uzupełniają generator długoformatowych treści Pantaya, wiodącą w branży bibliotekę wideo i obszerne portfolio własności TelevisaUnivision. W kwietniu uruchomiliśmy naszą globalną usługę ViX AVOD, a w drugiej połowie tego roku uruchomimy naszą globalną usługę ViX SVOD, która zostanie dodatkowo przyspieszona dzięki tej strategicznej akwizycji”.

Komentując transakcję z TelevisaUnivision, Alan Sokol, dyrektor generalny Hemisphere, powiedział: „Pantaya będzie silnie rosła jako własność TelevisaUnivision. W wysoce konkurencyjnym wielojęzycznym świecie strumieniowania SVOD usługa Pantaya będzie lepiej pozycjonowana jako część organizacji, która może zapewnić zasoby i inwestycje potrzebne do ekspansji i rozwoju”.

Ponadto powiedział: „Przejęcie przez Hemisphere niektórych aktywów radiowych Univision w Portoryko będzie idealnym uzupełnieniem WAPA, wiodącej sieci telewizyjnej w Portoryko. Po sfinalizowaniu transakcji będziemy kontynuować ścisłą współpracę z zespołem programowym TelevisaUnivision Uforia, który dzięki swojemu głębokiemu doświadczeniu muzycznemu będzie nadal programował stację KQ105 FM.”

Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku i podlega zwyczajowym warunkom sprzedaży, w tym otrzymania zgód organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź