Shakira zostanie osądzona za oszustwa podatkowe w Hiszpanii


Kolumbijska jest prześwietlana z powodu oszustwa na 14,5 miliona euro


Kolumbijska   stanie przed sądem w Hiszpanii, oskarżona o defraudację na rzecz Skarbu Państwa na kwotę 14,5 mln euro, przez udawanie, że nie mieszka w tym kraju i ukrywanie dochodów za pośrednictwem sieci mającej siedzibę w rajach podatkowych.

w Barcelonie oddalił w ten czwartek apelację piosenkarki o uniknięcie procesu i potwierdził, że istnieją wystarczające przesłanki, by ją osądzić w wyniku skargi, jaką wniosła przeciwko niej prokuratura w związku z sześcioma przestępstwami przeciwko hiszpańskiemu skarbowi publicznemu.

zapłaciła już 14,5 miliona euro, których zażądała hiszpańska agencja podatkowa – plus kolejne trzy miliony odsetek – za domniemane oszustwo podatkowe popełnione w latach 2012-2014, co nie przeszkadza prokuratorowi.

Piosenkarka broni się po oskarżeniu o oszustwo

Kolumbijska piosenkarka Shakira stanie przed sądem w Hiszpanii po oskarżeniu o defraudację 14,5 mln euro na rzecz skarbu państwa. Piosenkarka odpowiedziała oświadczeniem, że będzie się bronić w sądzie i pokaże swoją niewinność, zaznacza też że jej zachowanie fiskalne było nienaganne we wszystkich krajach, w których miała możliwość osiedlenia się.

Wyjaśnia się również, że to, że idzie na proces, nie oznacza, że ​​jest winna, po prostu została wezwana do stawienia się w sądzie oraz przedstawienia swoich argumentów.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź