’La jauría’, kolumbijski film, który zdobył jedno z największych wyróżnień w Cannes


fabularny w reżyserii Andrésa Ramíreza Pulido zdobył jedną z najważniejszych nagród w prestiżowym konkursie filmowym we Francji


Festiwal Filmowy w  jest w ostatnich dniach konkursu i zaczynają być ogłaszani zwycięzcy różnych instancji. Wczoraj ogłoszono zwycięzcę Tygodnia Krytyków, jednej z sekcji festiwalu poświęconej najmłodszym talentom.

Kolumbijski  , w reżyserii Andrésa Ramíreza Pulido, został uznany za zdobywcę nagrody głównej 61. Tygodnia Krytyki. Otrzymał również uznanie Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów Dramatycznych Francji (SACD).

Debiut fabularny Ramíreza Pulido obraca się wokół Eliú, młodego wieśniaka oskarżonego i uwięzionego za przestępstwo, który jest zamknięty w eksperymentalnym ośrodku rehabilitacyjnym w środku kolumbijskiej dżungli.


REŻYSER ANDRÉS RAMÍREZ PULIDO REŻYSERUJE SWÓJ PIERWSZY FILM FABULARNY 

„Cieszymy się: tutaj, w , zdobyliśmy właśnie dwie nagrody Tygodnia Krytyki. To coś niesamowitego dla filmu , który miałem przyjemność i zaszczyt reżyserować oraz pisać (…) bardzo się cieszymy, że możemy reprezentować Kolumbię. To niesamowite być tutaj, dla kolumbijskiego kina i dla kolumbijskiej młodzieży” – powiedział 32-letni reżyser, który był na miejscu z Jhojanem Jiménezem i Jhoani Barreto, gwiazdami filmu.

Inni zwycięzcy to Charlotte Wells, która wyreżyserowała dramat Aftersun, która zdobyła nagrodę jury French Touch Prize. Dramat był jednym z najbardziej chwalonych tytułów konkursu. W Aftersun występuje Paul Mescal (Normal People) i opowiada historię ojca i córki, którzy spędzają wakacje w kurorcie w Turcji.


AFTERSUN, PORUSZAJĄCY DRAMAT Z UDZIAŁEM PAULA MESCAL

Film Emmanuelle Nicot Love According To Dalva zdobył nagrodę Louis Roederer Foundation Rising Star Award za młodą główną rolę Zeldy Samson. Akcja filmu toczy się wokół Dalvy, 12-letniej dziewczynki, która dorasta w rodzinie zastępczej wraz z pracownikami socjalnymi i innymi dziećmi.

W tym roku jury Tygodnia Krytyków przewodniczył tunezyjski reżyser Kaouther Ben Hania (Człowiek, który sprzedał swoją skórę), a także grecka aktorka i reżyserka Ariane Labed, islandzki reżyser Benedikt Erlingsson, belgijski operator Benoît Debie i południowokoreański dziennikarz Huh Moon yung.

75. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes zakończy się w najbliższą sobotę, kiedy ogłoszony zostanie zwycięzca Złotej Palmy.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź