NETFLIX

’La ira de Dios / Gniew Boży’ nadciąga na Netflix: o czym jest niepokojący argentyński thriller z Diego Perettim


 Przedstawia w tym przypadku opowieść opartą na powieści


Argentyńska tematyka policyjna to gatunek sam w sobie i bez wątpienia jeden z najlepszych w tym, co ma związek z kinematografią argentyńską. Istnieje niezliczona ilość przykładów, od lat 30. z klasyczną Fuera de la ley Manuela Romero, przez thrillery Sergio Renána czy Adolfo Aristaraina, po zdobywcę Oscara El Secreto de sus Ojos / Sekret jej oczu. Każdego roku jest prawie pewne, że jakaś typowa historia lokalnej policji która trafi na argentyńskie ekrany, czy platformy streamingowe, bo teraz pieniądze są w większości umieszczane w tych firmach.

Tak jest w przypadku Gniewu Bożego, nowego filmu wyprodukowanego w Argentynie, który ukaże się na całym świecie 15 czerwca za pośrednictwem .

„Śmierć, tajemnica, zemsta, dramat i pakt krwi” ogłaszają w swoim komunikacie prasowym. To znaczy, spora część przypraw potrzebnych do dobrego produktu, który określają jako „wciągający i enigmatyczny thriller psychologiczny”., o którym mowa , jest adaptacją nagrodzonej powieści Guillermo Martíneza , wybitnego autora argentyńskiego i odniesienia we współczesnej literaturze ostatnich czasów, potwierdzającej również powieść argentyńską jako główne źródło materiału dla czarnego policjanta

Według doniesień śledzi historię Luciany (Macarena Achaga), która pogrążona jest w kręgu tajemniczych śmierci swoich bliskich.Zagadkowy pisarz (), jego były szef, unosi się nad sceną z zasłoną grozy i poczuciem winy. Obsesyjna walka o uratowanie życia jedynej żyjącej krewnej, młodszej siostry Walentyny. Skrzyżowanie rozumu i śmierci. Wyścig z czasem, aby ujawnić swoją prawdę, i ostatni pakt krwi, który zakończy zemstę.

Reżyserem filmu jest Sebastián Schindel, który ma na swoim koncie m.in. policyjne „El patrón: radiografía de un crimen / Szef: anatomia przestępstwa” z 2014 roku (o książce o tej samej nazwie Elías Neuman) oraz „El hijo / Syn” z 2019 roku (również autorstwa Guillermo Martíneza) oraz dramat „Crímenes de familia / Zbrodnie rodzinne” z 2020 roku.


NETFLIX

jest produkowany przez Buffalo Films, firmę producencką z siedzibą w Buenos Aires, założoną w 2006 roku przez braci Hori Mentasti i Estebana Mentasti, nosicieli jednego z najsłynniejszych nazwisk w historii kina argentyńskiego, wnuków założyciela Argentina Sono , Atilio Mentasti.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź