Kim jest Esmeralda Pimentel? Kilka faktów na jej temat


Meksykańska gwiazda, która dokonała skoku do hiszpańskiego kina


to meksykańska znana z telenowel, która dokonała skoku do kina w Hiszpanii. 31-letnia przeniosła się do Hiszpanii, a jej program jest już pełen nowych projektów, które zapewnią jej sukces. Brała już udział w En Otro Lugar wraz z Miguelem Ánglem Muñozem i Pablo Puyolem.

Jej kariera rozpoczęła się od modelingu, gdy wzięła udział w konkursie Nuestra Belleza de México w 2007 roku, zajmując trzecie miejsce. Dzięki temu miała okazję pracować w świecie mody i marketingu, a dwa lata później w telenoweli Verano de Amor.Po tym debiucie Meksykance otworzyły się nowe możliwości, ale prawie wszystkie role były w telenowelach w Meksyku, jak ma to miejsce w przypadku El color de la pasión, La Vecina czy Enamorándome de Ramón.

Praca w kinie

Karierę rozpoczęła w Meksyku, ale teraz została uznaną aktorką w Hiszpanii. Znajdziemy ją w serialu Montecristo wraz z Williamem Levym, który został nagrany w Hiszpanii, a także na Kubie i w Miami, a premiera spodziewana jest już niedługo.Jej główne prace w branży filmowej znajdują się w Meksyku, tak jak w przypadku Ahí te encargo, La Bella y Las Bestias, El Candidato i Cachito de Cielo. Poza ojczyzną brała udział w słynnym serialu The Good Doctor lub Donde Hubo Fuego, oryginalnym serialu Netflix, który jeszcze nie został zaprezentowany.

Dzięki tym rolom zdobyła nagrodę Bravo dla najlepszej debiutantki z Abismo de pasión. Oprócz kilku nominacji do innych nagród, takich jak TVyNOVELAS Awards.


pozycjonuje się jako obrończyni praw LGTBIQ , mimo że urodziła się w konserwatywnej rodzinie, w której musiała ukrywać swoje preferencje, jak powiedziała w wywiadzie dla El Universal. Pokazuje to publicznie zdjęcie, które przesłała do sieci społecznościowych. Również w obronie praw kobiet, pozycjonuje się jako feministka w filmach i zdjęciach na Instagramie „RAZEM JESTEŚMY POKOJEM”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź