’Bienvenidos al Edén’: opinia o nowej serii Netflix


Nowa pełna tajemnic od była najchętniej oglądana w ten weekend


Dwa dni wcześniej Zoa, która mieszka w Barcelonie i wydaje się, że nieustannie pożycza pieniądze swojej wiecznie chorej matce, otrzymuje losowy SMS z pytaniem „Czy jesteś szczęśliwya?” Tekst pochodzi z banku komputerów w bunkrze, a kobieta o imieniu Astrid (Amaia Salamanca) chce znaleźć największych influencerów i zaprosić ich na imprezę dla jej nowego produktu, Eden Blue. Ale oto następuje zwrot akcji: piątka najbardziej godnych uczestników, która została zakwalifikowana przez Astrid i jej personel, nie może się wydostać z wyspy.„Bienvenidos a Edén”

Przyjaciółka Zoa, Judith, przekonuje Zoę, by uczyniła ją jedną z osób towarzyszących na tej imprezie, mimo że Zoa podpisała umowę, która mówi „żadnych przyjaciół”. Jadąc do magazynu, spotykają innych uczestników: głupkowatego faceta o imieniu Aldo (Albert Baró), cichego i inteligentnego faceta o imieniu Ibón (Diego Garisa), innego faceta o imieniu Charly (Tomy Aguilera) i Áfricę (Belinda Peregrín), mega-influencerkę, która przychodzi na imprezę na plaży w błyszczących butach na wysokim obcasie.

Impreza jest oczekiwaną darmową zabawą, na której ludzie są bardzo swobodni. Ale w tle dzieją się mroczne rzeczy, o czym przekonuje się Judith, gdy widzi, jak jeden z pracowników zostaje zaatakowany i utopiony. Pięciu „wybranych” może także skosztować napoju z Blue Edenu, ale nie wiedzą, że napój jest 'doprawiony’, co ostatecznie blokuje większość wspomnień z tamtej nocy.

Wybrana piątka budzi się następnego ranka całkowicie na kacu. Na wyspie nie ma nikogo innego. Dron zabiera ich do osady, gdzie przyjmuje ich Astrid, jej mąż Erik (Guillermo Pfening) i grupa partyzantów.„Bienvenidos a Edén”: recenzja serii

Pierwszy odcinek Bienvenidos a Edén ma trochę intryg i tajemnic, głównie dlatego, że nie jesteśmy pewni, jakie dokładnie intencje ma Astrid wobec pięciorga młodych ludzi. Wiemy, że wybiera osoby, których życie nie jest idealne; na przykład widzimy, jak Ibón ma fizyczną konfrontację ze swoim ojcem, wiecznie nim rozczarowany.

Sprawdź także  Mi Selección Colombia / Moja drużyna narodowa Kolumbia: piłkarski film dokumentalny z narracją Malumy

Ale jaki jest jej ostateczny cel? Dać im dom, który uważa za idealny? Wygląda na to, że to życie ma poważne wady, zwłaszcza fakt, że ona i jej mąż trzymają te osoby w swoim kompleksie wbrew ich woli. Mamy wrażenie, że część młodych ludzi będzie cierpieć na syndrom sztokholmski i zdecydują się zostać, a inne spróbują wydostać się z wyspy.

Jaki jest też los Judith i innych imprezowiczów? Wiemy, że Astrid uznała Judith za „zbędną”, ponieważ jej bransoletka nie działała, a potem zobaczyła coś, czego nie powinna. Ale czy jej los jest jedynym, jaki widzimy?

Twórcy Joaquín Górriz i Guillermo López dali nam bardzo dużo informacji w pierwszym odcinku, żebyśmy się wciągnęli, kolejne pokazują nam los nieszczęśliwy Judith, perypetie piątki wybrańców, oraz to co toczy się poza wyspą. Wiemy, że Astrid ma swoich ludzi także poza wyspą, a rodziny piątki skupiają się już na poszukiwaniach. Osiem odcinków nie kończy się wyjaśnieniem tajemnic wyspy. Na każdym kroku zostajemy zaskoczeni kolejnymi niewiadomymi, jak tajemniczy chłopiec i starsza kobieta. Kim są?

Na pewno historia jest wciągająca, gra aktorska oraz zdjęcia są dobrze wykonane, aż nie mogę się doczekać drugiego sezonu.

Prawdą jest, że jeśli początek jest powolny, zyskuje, gdy rozdziały mijają, aż dojdziemy do całkowicie otwartego zakończenia, a historia może być kontynuowana w drugim sezonie. Amaia Aberasturi wyznała podczas jednego wywiadu, że „dziś trudno jest zrobić coś zupełnie nowego”.„Bienvenidos a Edén”: gdzie został nakręcony

Prowincja Teruel po raz kolejny stała się miejscem kręcenia międzynarodowego serialu fabularnego. Zdjęcia zostały nakręcone w regionie Matarraña we współpracy z Teruel Commission (TFC), usługą zajmującą się atrakcjami zdjęciowymi w Diputación de Teruel (DPT).

Jedna z lokacji serii znajduje się w regionie Matarraña, a konkretnie w spektakularnych Solo Houses de Cretas. Ekscentryczne centrum, w którym rozgrywa się akcja tej audiowizualnej produkcji, w serialu pojawia się na środku rajskiej wyspy. Budynki zostały uzupełnione dekoracjami, które wymagały kilkumiesięcznej pracy, w której brały udział miejscowe cechy. 

Sprawdź także  'La venganza de las Juanas / Zemsta pięciu sióstr': związki w prawdziwym życiu aktorów serialu Netflix

Solo Houses de Cretas to jedna z najbardziej poszukiwanych scenerii do produkcji audiowizualnych na całym świecie. Wystąpiła także w programie poświęconym architekturze Netflix i nakręcono tam dziesiątki reklam, a nawet hity z Bollywood.

Te i inne scenariusze w regionie Matarraña będą również częścią serialu w drugim sezonie, którego zdjęcia miały miejsce w ostatnich tygodniach. Pierwsza część została nakręcona między 15 marca a 30 kwietnia 2021 r. z około 90-osobowym zespołem technicznym, który prowadził na tym terenie znaczną działalność gospodarczą, zarówno ze względu na noclegi, jak i zatrudnianie lokalnych firm. Obecność zespołu została odnotowana w Valderrobres i innych miejscowościach.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź