Bad Bunny: Nie do powstrzymania! Płyta „Un Verano Sin Ti”, bije rekordy!


Dziś artysta jest autorem 16 latynoskich piosenek z najwyższymi wynikami w dniu premiery na platformach muzycznych


 , nowy portorykańskiego artysty 'ego, ustanowił rekordy sprzedaży na Billboard, a także na cyfrowych platformach muzycznych Spotify i Apple Music.

Według przedstawicieli w komunikacie prasowym, „” zadebiutował na pierwszym miejscu listy wszystkich gatunków Billboard 200, ponownie przechodząc do historii jako drugi w całości hiszpański na szczycie listy.

Drugim albumem był „El Último Tour Del Mundo”, również Bad Bunny'ego i wydany w 2020 roku, który stał się pierwszym albumem w języku hiszpańskim, który osiągnął tę pozycję od początku istnienia listy w 1956 roku.

„Un Verano Sin Ti” to także piąty z rzędu album artysty, który zadebiutował na 1. miejscu listy „Top Latin Albums” oraz listy „Latin Rhythm Albums”.

Album sprzedał się również w ilości 274 tys. sztuk, co odpowiada ponad 356,55 mln wyświetleniom.

Dzięki takiej ilości sprzedaży Bad Bunny prawie potroił swój własny , który ustanowił na swoim albumie „YHLQMDLG”, który osiągnął ponad 201,4 miliona odtworzeń w pierwszym tygodniu po wydaniu w 2020 roku.

Ponadto wszystkie 23 utwory z „Un Verano Sin Ti” zadebiutowały na liście Billboard Hot 100, co oznacza największą liczbę równoczesnych wpisów na liście przez artystę, który śpiewa w całości po hiszpańsku.

Te 23 piosenki zadebiutowały jednocześnie na liście Billboard „Hot Latin Songs”, kolejnym rekordem Bad Bunny z największą liczbą równoczesnych wpisów na tej samej liście i bijąc swój własny za umieszczenie 9 z tych piosenek w pierwszej dziesiątce listy z hitem „Moscow Mule” zajmującym 1. pozycję.

„Un Verano Sin Ti” to także album z największą liczbą odtworzeń w pierwszym tygodniu od wydania w porównaniu z jakimkolwiek tegorocznym albumem dowolnego gatunku, powiedzieli przedstawiciele Bad Bunny'ego w oświadczeniu.

Na Spotify album ma już najwięcej wyświetleń w 2022 roku i sprawił, że Bad Bunny jest najczęściej słuchanym artystą na świecie w ciągu jednego dnia z ponad 183 milionami wyświetleniami.

Ponadto wszystkie 23 utwory zadebiutowały na globalnej liście Top 200 platformy, a 9 utworów znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Z drugiej strony w Apple Music „Un Verano Sin Ti” pobił światowy rekord jako album z największą liczbą pobrań na platformie dla latynoskiego albumu w pierwszym dniu premiery, zastępując rekord posiadany przez „YHLQMDLG”.

Bad Bunny jest nawet właścicielem pięciu z sześciu najlepiej grających latynoskich albumów w dniu otwarcia w Apple Music na całym świecie.

Tymczasem „Moscow Mule”, który rozpoczyna „Un Verano Sin Ti”, pobiło rekord jako najczęściej odtwarzana latynoska piosenka pierwszego dnia w historii Apple Music, przewyższając liczby zebrane przez „Yonaguni”, również Bad Bunny.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź