Zapalniczki benzynowe – jak napełniać?


Klasyczne zapalniczki benzynowe to nie tylko bardzo przydatne akcesorium dla osób palących papierosy. Jest to idealny prezent dla gadżeciarza czy człowieka lubiącego stylowe dodatki. Warto pamiętać, że każda nowa zapalniczka benzynowa ze względów bezpieczeństwa nie jest napełniona paliwem. Sprawdź, jak napełnić nową zapalniczkę, a także uzupełnić benzynę, którą wykorzystałeś.


Zachowaj bezpieczeństwo i wybierz odpowiednią benzynę

Napełnianie zapalniczki benzynowej musi być wykonywane z zachowaniem należytej ostrożności. Warto pamiętać, że nadal masz do czynienia z benzyną i lekkomyślne zachowanie może doprowadzić do poparzenia. Jeśli dostosujesz się do poniższych porad, to cały proces przebiegnie łatwo i sprawnie. Przede wszystkim zadbaj o to, by miejsce, w którym napełniasz zapalniczkę, było oddalone od źródła ognia. Zorganizuj stanowisko w taki sposób, by jak najbardziej ograniczyć możliwość rozlania się benzyny.

Jeśli przygotowałeś miejsce, gdzie będziesz napełniał zapalniczkę, pozostało jedynie wybrać odpowiednią benzynę. Najlepszym wyborem będzie specjalnie do tego celu stworzona benzyna do zapalniczek. Produkty renomowanej marki ZIPPO znajdziesz na stronie dym.pl. Pamiętaj, że wysokiej jakości napełniacz sprawdzi się najlepiej ze wszystkich możliwych produktów dostępnych na rynku, a zapalniczka benzynowa będzie Ci dłużej służyła.

Otwórz i napełnij

Gdy już wszystko jest gotowe, musisz otworzyć zapalniczkę. To, co widzisz na pierwszy rzut oka, to obudowa zapalniczki. Żeby móc ją napełnić, trzeba wyjąć zapalniczkę właściwą z tej obudowy. Najłatwiej jest to zrobić poprzez pociągnięcie za wystającą od góry część, w której znajduje się knot. Na dole każdej zapalniczki benzynowej znajduje się kawałek filcu. Trzeba go lekko odsunąć, by dostać się do miejsca, w którym będzie widoczny otwór do napełniania zapalniczki. Jeśli w przypadku Twojej zapalniczki będzie konieczne usunięcie niektórych elementów filcu czy jakichkolwiek innych, a nie jesteś pewien jak je potem umieścić na swoich miejscach, przed ich usuwaniem zrób zdjęcie, by podczas składania móc na nie spojrzeć. W tym momencie najlepiej zapalniczkę odwrócić, otworzyć pojemnik z benzyną, z którego będziesz dolewać i spokojnie, wolnym tempem uzupełniać benzynę. Najlepiej ten proces przerywać i kontrolować poziom benzyny. Zapalniczki benzynowe nie potrzebują ogromnych ilości paliwa, aby działać, a przelanie jest łatwe do zrobienia.

Sprawdź także  Jak smakują wina bezalkoholowe?

Jeśli wlejesz zbyt dużo benzyny, zapalniczka benzynowa będzie działać. Jednak w takim przypadku warto nie wkładać jej od razu do obudowy, tylko zostawić na chwilę w bezpiecznym miejscu, by nadmiar benzyny odparował.

Zamknij i sprawdź

Benzyna w zapalniczce jest uzupełniona. Teraz nie mniej ważne kroki – należy zapalniczkę na powrót złożyć. Zacznij od zamknięcia dziurki na spodzie zapalniczki, do której dolewałeś benzyny. Jest to bardzo ważne, gdyż ograniczy możliwość wydostawania się paliwa z zapalniczki. Następnie musisz umieścić w swoich miejscach wszystkie kawałki filcu, które zdjąłeś do napełniania zapalniczki benzyną. Jeśli wszystkie elementy są na swoim miejscu, możesz przystąpić do wkładania zapalniczki do obudowy. Obróć cały środek zapalniczki i umieść go w obudowie. Sprawdź, czy nigdzie nie dochodzi do wycieku benzyny. Jeśli nie, możesz bez przeszkód sprawdzić, czy zapalniczka generuje płomień. W przypadku, gdy nie czujesz, ani nie zauważasz benzyny poza obudową, a zapalniczka benzynowa bez problemu odpala, to znaczy, że zadanie zostało wykonane i możesz używać swojej zapalniczki.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź