Top 10 najlepszych telenoweli lat 90.


W złotej dekadzie telenowel znajdziemy takie dramaty jak „”, „Luz Clarita” czy „María Mercedes”, które zdobyły świat


To były ciekawe, uwielbiane lata, w których godzina telenowel była nietykalna, a cała rodzina zbierała się, aby zobaczyć te dramaty.

Takie produkcje jak „”, „Alcanzar una estrella” czy przetarg „” zdobyły uznanie i do dziś cieszą się dużą sławą na świecie.

Oto 10 najlepszych telenowel z lat Która jest twoja ulubiona?

1.- Corazón salvaje / Dzikie serce (1993-1994)

Z udziałem Edith González i Eduardo Palomo stała się jedną z najbardziej charakterystycznych telenowel tej dekady wielkich melodramatów.

Zdobyli niezliczone nagrody, w tym 10 nagród TVyNovelas, 4 nagrody ACE i nagrodę TP de Oro.


2.- (1992-1993)

Thalía i Arturo Peniche stali się najsłynniejszą pierwszoplanową parą 1993 roku dzięki Maríi Mercedes, telenoweli wyprodukowanej przez Valentína Pimsteina dla Televisy.

Fabuła pełna miłości, dramatu i wielu emocji została nagrodzona kilkoma nagrodami, takimi jak El Heraldo de México, Eres, Bravo i TVyNovelas.


3.- Muchachitas (1991-1992)

Młodzieżowa z , Emmą Laurą, Tiaré Scandą i Cecilią Tijeriną naznaczyła całe pokolenie.

Melodramat wyprodukowany przez Emilio Larrosę dla , zdobył także kilka nagród i inspirujących wersji, takich jak ta z 2007 roku zatytułowana „Muchachitas como tú”.


4.-  (1992-1993)

była jedną z wielu telenoweli napisanych przez Delię Fiallo, które odniosły międzynarodowy sukces dzięki niezrównanej liczbie widzów. 

W rolach głównych Coraimy Torres i Osvaldo Ríosa zdobyła kilka międzynarodowych nagród i posłużyła jako inspiracja dla innych wspaniałych telenoweli.


5.- / (1998)

Ta urocza opowieść, znana również jako „Chabelita”, objechała kilka krajów, zdobywając serca wszystkich dzięki czułości dziecięcej bohaterki, która wraz z Laurą Flores i Alejandro Ibarrą otrzymała wielkie brawa.

Sprawdź także  Órfãos da Terra / Huérfanos de su Tierra: poznaj aktorów i postacie brazylijskiej telenoweli, która podbija Amerykę Łacińską

Meksykańska wyprodukowana przez Nicandro Díaza Gonzáleza dla była nową wersją brazylijskiego „Pingo de gente” z 1978 roku.


6.- (1992-1994)

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych, długich, ale udanych telenoweli lat 90., która na zawsze odcisnęła piętno na wenezuelskim społeczeństwie, jest bez wątpienia ta, w której występują Marialejandra Martín, Aroldo Betancourt, Franklin Virgüez i Gledys Ibarra.

Świat, w którym pieniądze są ważniejsze niż życie, gdzie stawką jest prawo i porządek, podobnie jak na ulicach, na których wszystko może się zdarzyć.


7.- , (1993-1994)

Była to pierwsza telenowela z Erikiem Estradą, Laurą León i Biby Gaytán, w której w obsadzie znaleźli się artyści grupero: grupa Bronco i zawsze uwielbiana piosenkarka Selena.

Od pierwszego rozdziału fabuła pełna emocji, pasji, a przede wszystkim intryg zawładnęła ekranem i wszyscy komentowali to, co wydarzyło się w każdym odcinku.


8.- Agujetas de color de rosa (1994-1996)

Kolejną z wielkich produkcji, która na zawsze weszła w pamięć, była ta wyprodukowana przez Luisa de Llano Macedo, z Natalią Esperón i Flavio Césarem w rolach głównych.

Zdobyła kilka nagród i prowadziła popołudniowym El Canal de las Estrellas.


9.- / Kopciuch (1992)

W telenoweli Venevisión na podstawie radiowej telenoweli „La gata” pisarki Inés Rodena wystąpili Sonya Smith i Guillermo Dávila, który od pierwszej chwili otrzymał cały aplauz.

Po emisji zainspirował inne wersje, takie jak “Muñeca de trapo” czy “Pobre diabla”.


10.- Luz Clarita / (1996-1997)

W telenoweli, która zainspirowała powstanie działu Televisa Niños, wystąpili: Verónica Merchant, César Évora i Daniela Luján, która stała się telewizyjnym objawieniem chwili.

Wyprodukowana przez MaPata Lópeza de Zataraina była adaptacją telenoweli z 1982 roku „Chispita”.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź