Netflix wprowadzi na ekran adaptację powieści “Temporada de huracanes”


zapowiedział, że zaadoptuje tę fabułę w reżyserii Elisy Miller, zdobywczyni Złotej Palmy w


Powieść  Fernandy Melchor – finalistki Bookera 2020 – zostanie przeniesiona na ekran w ramach produkcji , ponieważ platforma zapowiedziała, że ​​zaadaptuje tę fabułę w reżyserii meksykanki Elisy Miller, zwyciężczyni Złotej Palmy w .

Netflix poinformował, że za scenariusz odpowiadać będzie również , a domem produkcyjnym, który poprowadzi projekt w jego realizacji, będzie Woo Films.

, podobnie jak literatura Fernandy Melchor, przedstawia nam zwierciadło tego, kim i jacy jesteśmy. To jeden z najmocniejszych sposobów na utkanie naszej historii kulturowej i odkrycie różnorodności naszego kraju. Z tego powodu i dlatego, że chcemy, aby był widziany, postanowiliśmy przenieść na ekran z Elisą Miller, a w tym roku podwajamy zaangażowanie w meksykańskie nowym filmem, który bez wątpienia otworzy nasze umysły i serce do rzeczywistości naszego kraju, o której nie możemy nie rozmawiać” – powiedział Francisco Ramos, wiceprezes ds. treści dla Ameryki Łacińskiej w Netflix.

„Zaadaptowanie lub przełożenie na kino książki, którą uważam za najważniejszą dla mojego pokolenia, to wielkie wyzwanie, wielka odpowiedzialność i wielka radość. Praca na rzecz wydobycia na ekran historii tak potężnej, że jak mikrokosmos ukazuje to, czego nie możemy dalej ignorować: nasz boleśnie współczesny ” – dodał.

Ze swojej strony reżyserka podkreśliła zaufanie, jakim obdarza ją Netflix i sama .

„Czuję się bardzo zaszczycona, że wotum zaufania Fernandy Melchor przełożyło jej wspaniałą książkę na . Jest dla mnie jasne, że wielka trudność adaptacji polega na tym, że każdy czytelnik wyobraża sobie swój , a to będzie nasze spojrzenie, dlatego z góry przepraszam wszystkich czytelników, którzy wyobrażali sobie to inaczej”.

Sprawdź także  Tak Netflix potwierdził drugi sezon „Sąsiedzka wojna / Guerra de Vecinos”

„Temporada de huracanes” Fernandy Melchor zyskał międzynarodowe uznanie za styl narracyjny i fabułę zaproponowaną czytelnikowi, który odnajduje surową i złożoną historię opartą na tym, jak grupa dzieci znajduje zwłoki unoszące się w mętnych wodach kanału nawadniania w pobliżu ranczerii La Matosa.Unoszące się ciało należy do tzw. „Wiedźmy” i po tym makabrycznym spotkaniu wyjawione zostają tajemnice i teorie mające na celu zrozumienie tej zbrodni, skupiając się na grupie młodych ludzi, na których wskazuje sąsiad, który był świadkiem wcześniejszego konfliktu z szanowaną, ale i przerażającą czarownicą, podczas gdy czytelnicy odnajdują obrazy niepewności i przemocy.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź