Bohaterem nowej serii na platformie Atresmedia sygnowanej przez Miguela del Arco będzie Patrick Criado („Antidisturbios”). Dołącza do niego Marcos Ruiz („Las leyes de la frontera / Buntownicy”). Odkryj pierwsze szczegóły „Las noches de Tefía”
ATRESplayer PREMIUM nie przestaje tworzyć nowych, atrakcyjnych, zaangażowanych, kontrowersyjnych treści… ale zawsze z zachowaniem standardu jakości, który gwarantuje, że są to zadbane filmy fabularne i dokumentalne. Z tego powodu poza fabułami i formatami są zawsze ciekawe. Dlatego nie dziwi nas, że do swojego nowego projektu wpadli na oryginalny pomysł jednego z najbardziej prestiżowych dramaturgów ostatnich lat, Miguela del Arco.
Ten scenarzysta, aktor i reżyser, który pracował w filmie, teatrze i telewizji, zaprasza nas do odkrycia historii Las Noches de Tefía, nowego serialu przygotowywanego przez ATRESplayer PREMIUM. To seria wymykająca się etykietom, w których mieszają się dramat, komedia i muzyka. Jest produkowana przez Atresmedia Televisión we współpracy z Buendía Estudios i składa się z sześciu 50-minutowych odcinków.

Seria była jedną z wielkich nowości prezentowanych na ATRESplayer PREMIUM DAY. W tej chwili znanych jest niewiele szczegółów serialu, ale przynajmniej wiadomo już, który aktor zagra głównego bohatera, Patricka Criado (La casa de papel, Antidisturbios). Obok niego będzie też Marcos Ruiz. Sam Miguel del Arco podał pierwsze szczegóły dotyczące swojego nowego projektu i wyjaśnił co nieco.
Las Noches de Tefía: streszczenie nowej serii ATRESplayer PREMIUM
W latach 1954-1966 na pustynnym terenie Fuerteventury znajdował się frankoistyczny obóz koncentracyjny znany pod eufemistyczną nazwą Więziennej Kolonii Rolniczej Tefía, do którego reżim wysyłał skazanych na mocy prawa włóczęgów i bandytów, do których od 54 roku wdrożono również homoseksualistów.
Airam Betancor wspomina straszne osiemnaście miesięcy więzienia w 2004 roku, kiedy miał zaledwie 17 lat, skazany z tego powodu. Pamięta też, jak jeden z jego kolegów z baraku opowiadał w nocy historie, aby ulżyć cierpieniom dnia. W tych nocnych narracjach pojawia się El Tindaya, wyimaginowany kabaret, w którym każdy z więźniów ma swoje alter ego. Przestrzeń wolności, w której wszystko jest możliwe.