Sebastián Yatra zaśpiewa na Oskarach


zaśpiewa na rozdaniu Oskarów, ogłosili producenci we wtorek wieczorem


Kolumbijski wykona „Dos oruguitas” Lin-Manuela Mirandy, część ścieżki dźwiękowej filmu animowanego „”. To pierwsza hiszpańska piosenka nominowana od czasu, gdy „Al otro lado del río” z „Dzienników motocyklowych” przyniósł Urugwajczykowi Jorge Drexlerowi nagrodę Akademii w 2005 roku.

Beyoncé i Billie Eilish znalazły się wśród nominowanych do najlepszej oryginalnej piosenki do wykonania na niedzielnej gali.

Beyoncé wykona nominowane „Be Alive” z „King Richard” oraz Eilish, jej brat i współscenarzysta Finneas „No Time To Die” z filmu o tym samym tytule o Jamesie Bondzie.

Reba McEntire zaśpiewa „Somehow You Do” skomponowane przez Diane Warren do filmu „Four Good Days”. Van Morrison, który napisał i zaśpiewał nominowaną piosenkę „Down to Joy” z „Belfastu”, nie będzie mógł uczestniczyć w ceremonii, ponieważ jest w trasie. Piosenka nie zostanie wykonana na gali.

Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę otrzymuje kompozytor, a nie artysta, który ją wykonuje. Obejmuje to 28-krotną zdobywczynię Grammy Beyoncé, która napisała „Be Alive” z Dixsonem.

Warren otrzymała w tym roku swoją 13. nominację, ale jeszcze nie zdobyła Oscara.

Jeśli wygra „Dos Oruguitas”, Miranda dołączy do ekskluzywnego klubu „EGOT”, znanego zdobywcom nagród Emmy, Grammy, Oscara i Tony. Piosenka została nominowana do Oscara za „”, zanim inny utwór z filmu Disneya „No se habla de Bruno”, również napisany przez Mirandę, stał się hitem.

Oskary wracają do Hollywood's Dolby Theatre po tym, jak pandemia przeniosła show na Union Station, na mniejszą, bardziej intymną ceremonię w zeszłym roku.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź