Raquel Pankowsky: Aktorka zmarła w wieku 69 lat


wyróżniała się w kinie, teatrze i telewizji od 1974 roku


W poniedziałek rano Asociación Nacional de Intérpretes ogłosiło, że meksykańska aktorka  zmarła w wieku 69 lat.

W kinie, teatrze i telewizji wyróżniała się od 1974 roku, kiedy to zadebiutował w „El mexicano feo”.



Od najmłodszych lat przyjęła nawyk palenia, co później wywołało przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, więc rzuciła palenie, „jedna z najlepszych decyzji” w jej życiu, jak kiedyś opowiadała.


 Kim była popularna meksykańska ?

Meksykańska aktorka Raquel Pankowsky (, 1952-2022) urodziła się w stolicy kraju i dorastała w Colonia Narvarte; nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. Jej rodzicami byli Isabel i José Pankowsky, którzy rozwiedli się, gdy miała sześć lat. W swoich ostatnich latach, poświęconych komediowym rolą, była jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na małym ekranie w tym kraju, gdzie publiczność pamięta ją w roli Marthity Fox.

Z powodu palenia zdiagnozowano u niej przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), z powodu której została ostrzeżona, że jeśli nie rzuci palenia, rozwinie się u niej rozedma płuc. W związku z problemami lękowymi potrzebowała wsparcia psychiatrycznego i wreszcie odniosła sukces, przezwyciężyła uzależnienie od papierosów.

Długa kariera

Zaczęła grać, gdy była w liceum. Była statystką w spektaklu teatralnym „Un sombrero llenó de lluvia”, gdzie poznała aktora Luisa Gimeno, który w tym czasie był dyrektorem szkoły National Association of Actors (ANDA) i zachęcił ją do formalnej nauki.

W 2005 roku Pankowsky wcieliła się w rolę Marthy Sahagún, pierwszej damy Meksyku i żony prezydenta Vicente Fox Quezady, w znanym programie telewizyjnym „El privilege de manda”, roli, która otworzyła przed nią wiele drzwi i pozwoliła jej uzyskać to, czego pragnęła. Był to największy sukces w jej karierze i dzięki temu była znana meksykańskiej publiczności.

W 2016 roku brał udział w Palacio de las Bellas Artes w programie promocyjnym czytelniczym „Leo… luego existo / Czytam… to istnieję”, na Międzynarodowych Targach Książki w Arteaga, gdzie czytała z książki „La culpa es de los Tlaxcaltecas” , napisanej przez Elenę Garro, jako działanie promujące czytelnictwo. Zagrała w prawie trzydziestu telenowelach, m.in. „Rosa Salvaje” (1987), „Carrusel de las Américas” (1992), „Carita de Ángel / Mała księżniczka” (2001) i „Corazón indomable / Dzikie serce” (2013), ale także w popularnej u nas 'Esmeraldzie’.


Spoczywaj w pokoju!

Udostępnij

Zostaw odpowiedź