Hiszpańska seria Netflix, która zebrała największą fortunę


wydał wiele produkcji, które powstały w wielu krajach. Jest jednak hiszpański , który stał się wielkim światowym fenomenem


Odkąd  zdecydował się postawić na oryginalne treści, nie zaprzestał produkcji z różnych krajów. W ten sposób publiczność poznała wiele historii i aktorów, którzy zaskakują swoją pracą.

Wśród najbardziej znanych treści można wyróżnić wiele serii, które powstały w Hiszpanii. Nie wchodząc dalej, pierwszą oryginalną hiszpańskojęzyczną produkcją przedstawioną przez serwis streamingowy było Las Chicas del Cable / Telefonistki.

I choć ta z epoki odniosła wielki sukces, w rzeczywistości nie była to najpopularniejsza hiszpańska  w katalogu. Oznacza to, że nie stała się też produkcją, która przyniosła najwięcej pieniędzy.


¿Elite czy ?: To hiszpański , który zarobił najwięcej na Netflix

Wśród hiszpańskich produkcji Netflix bez wątpienia najbardziej wyróżniały się  /  i Elite / . Pierwszy z nich był najpierw emitowany na małym ekranie w Hiszpanii i wylądował na platformie z dwoma pierwszymi sezonami.

W związku z niesamowitym sukcesem, jaki odniosła na całym świecie, platforma zdecydowała się postawić na treści stworzone przez Álexa Pina. W ten sposób publiczność otrzymała więcej sezonów i mogła dowiedzieć się więcej o bohaterach opowieści. Po pięciu sezonach nadawania hiszpański serial zakończył emisję, a ostatni sezon wydano w dwóch częściach. Końcówka wywołała spore poruszenie wśród fanów, których zafascynowała każda z postaci i odtwórcy ról.


Jak powiedzieliśmy wcześniej, Elite jest również jedną z hiszpańskich serii, która wywołała poruszenie na platformie streamingowej, a także w sieciach społecznościowych. Popularność była tak duża, że ​​wciąż ukazują się nowe odcinki i sezony. Ale choć obie produkcje cieszyły się dużą popularnością, to jednej z nich udało się zebrać znacznie więcej niż drugiej. To La casa de papel, które stało się światowym fenomenem i wkrótce otrzyma koreański remake.

Choć nie wiadomo dokładnie, jaką liczbę osiągnęli, bo trudno zmierzyć pieniądze przez publiczność Netflix, prezentowano pensje każdego członka obsady. Wraz z rozpoczęciem kolejnych sezonów serialu aktorzy zarabiali coraz więcej pieniędzy. To niesamowita fortuna!

Według Vía País artystom udało się zgromadzić ponad 4 miliony dolarów w ciągu pięciu sezonów. W ten sposób wiadomo, że Netflix ostatecznie podniósł ich pensje za odcinek do 100 000 USD!

Udostępnij

Zostaw odpowiedź