Cine de Oro Mexicano / Meksykańskie Złote Kino: Fotografie gwiazd w złotym wieku trafią na licytacje


Dom aukcyjny poinformował, że w sekcji „Fotograf gwiazd: / El fotógrafo de las estrellas: ” zostanie wystawionych na aukcję 13 zdjęć, na których wyróżniają się różni aktorzy


Dom aukcyjny Morton ogłosił, że na kolejnej aukcji grafiki i fotografii wystawione będą obrazy Armando Herrery, zwanego „Fotografem gwiazd”, które przedstawiają kultowe postacie z tzw. złotego wieku meksykańskiego kina.

Dom aukcyjny poinformował, że w dziale „El fotógrafo de las estrellas: Armando Herrera” zostanie wystawionych na aukcję 13 fotografii Armando Herrery, na których wyróżniają się oryginalne portrety Marii Félix, Jorge Negrete, Tin Tan i Agustín Lara.

„Armando Herrera, lepiej znany jako „Fotograf gwiazd” , stał się wówczas wzorcem twórczości fotograficznej, w której przepych i ciągłe produkcje filmowe doprowadziły do ​​zaskakującego splendoru krajowego przemysłu. Jego prace są wizualnym i nostalgicznym portretem ponad siedmiu dekad, które przeszły przez ważne momenty w świecie rozrywki, rozkwit krajowego przemysłu i szczególne piękno jego bohaterów” – oznajmił Morton, podkreślając, że niektóre zdjęcia mają wartość do 50 tys. pesos.

„Próbką jego talentu i szkoły, którą stworzył, są portrety „La Doña”, Agustín Lary i Tin Tan, przykłady, które ugruntowały Herrerę jako ulubionego fotografa aktorek, tancerzy i piosenkarzy. Z tych zdjęć powstały obrazy promocyjne „Flaco de Oro”, „Charro Cantor” i „María Bonita”. Oprócz zaufania ówczesnych aktorów i aktorek, Herrera wprowadził innowacje w opracowaniu ćwiczenia w technice montażu – skrobanie ryflowaniem – i retusz modelowania ołówkiem, które zostały wykonane bezpośrednio przez doświadczonych grafików na negatywnym przykładzie .. z tego jest fotografia tria Los Panchos”.

Co jest oferowane na aukcji?

Na kolejnej aukcji Mortona znajduje się na przykład fotografia Maríi Félix o wymiarach 50 x 40 cm o wartości od 20 do 50 tysięcy pesos. Według wywiadów mówi się, że zdumiona dziełem Herrery, „La Doña” zadzwoniła do Armando do jego domu w Tlalpan i powiedziała mu: „Mistrzu Herrera, w końcu będę miała przyjemność cię widzieć!” Zabierz mnie z powrotem!” Efektem tej sesji było zdjęcie oznaczone numerem 258, na którym María Félix pozuje z dyskretnym uśmiechem, wpatrując się w obiektyw.

Na uwagę zasługuje również zdjęcie Mario Moreno, znanego jako „Cantinflas” o wymiarach 47 x 77 cm., w którym pojawia się ubrany w wojskowy garnitur, nieświadomy, z prawą ręką muskając ucho. Portret jest czymś więcej niż prostą pozą uznanego aktora, zdobywcy Złotego Globu za udział w „W 80 dni dookoła świata” , to efekt bliskiej przyjaźni komika i fotografa, która trwała przez cały okres jego kariery.

Te fotografie, pochodzące z archiwum Armando Herrery , zostaną wystawione na Cerro de Mayka 115 , na aukcji Morton Graphic Works and Photography, gdzie można również znaleźć prace Gabriela Figueroa, szkice i ilustracje wybitnych artystów, takich jak Christo, Magritte czy Picasso .

Morton stwierdził, że osoby zainteresowane tą aukcją mogą uczestniczyć w niej osobiście, lub zaocznie, dzwoniąc pod numer 55-5283-3140 lub za pośrednictwem strony internetowej Mortona.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź