„Bruno” z „Encanto” zabrzmi na rozdaniu Oskarów z Becky G, Fonsi, Mauro Castillo i Caroliną Gaitán


„We Don't Talk About Bruno” z „” stał się najczęściej odtwarzaną piosenką Disneya od ponad 26 lat


Najbardziej udana piosenka z „”, „ / We Don't Talk About Bruno”, zostanie po raz pierwszy wykonana na żywo podczas niedzielnej ceremonii, mimo że nie została nominowana do najlepszej oryginalnej piosenki.

Producenci, Will Packer i Shayla Cowan, ogłosili w czwartek po południu, że członkowie obsady Adassa, Stephanie Beatriz, , Carolina Gaitán i Diane Guerrero zaśpiewają piosenkę w towarzystwie gwiazd muzyki latynoskiej i Luisa Fonsiego.

„Byłem bardzo zaskoczony otrzymaniem tego zaproszenia z Akademii. To wielki zaszczyt i czuję się bardzo dumny i wdzięczny, że mogę dalej nieść naszą kulturę tak wysoko” – powiedział w oświadczeniu.

Miesiąc po premierze „Encanto” w kinach w listopadzie zeszłego roku, „ / We Don't Talk About Bruno” stało się najczęściej odtwarzaną piosenką z filmu animowanego Disneya od ponad 26 lat, pokonując nawet „Let It Go” z „Krainy lodu”.

Jednak do Oscara wybrano „Dos oruguitas”, emocjonującą piosenkę wykonaną przez kolumbijskiego piosenkarza Sebastiána Yatrę, który również zaśpiewa podczas niedzielnej ceremonii. To pierwsza hiszpańska piosenka nominowana do Oscara od czasu, gdy „Al otro lado del río” z „Dzienników motocyklowych” zdobyło statuetkę dla Urugwajczyka Jorge Drexlera w 2005 roku.

Zarówno „No se Habla de Bruno”, jak i „Dos origuitas” zostały napisane przez Lin Manuela-Mirandę, który gdyby wygrał, osiągnąłby upragniony status EGOT, czyli że otrzymał nagrody Emmy, Grammy, Oscar i Tony.

94. doroczna gala rozdania Oscarów będzie transmitowana na żywo z Dolby Theatre o godzinie 20:00 w Nowym Jorku (0000 GMT) w amerykańskiej sieci ABC i na ponad 200 terytoriach na całym świecie.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź