Seria o Bilardo: futbol w HBO Max


Dokumentalna Doctor Carlos Salvador w końcu pojawiły się na (póki co nie w Polsce), a my powiemy Ci, dlaczego nie możesz tego przegapić


Gigant streamingu stworzył nowy projekt, który fani piłki nożnej na całym świecie, a przede wszystkim Argentyńczycy, potrzebowali zobaczyć. Ponad rok po śmierci Diego Armando Maradony, któremu HBO zadedykowało spektakularny film dokumentalny w 2019 roku, platforma streamingowa Warner Bros. postanowiła skupić się na życiu drugiej twarzy argentyńskiej reprezentacji narodowej, która została mistrzem Mistrzostwa Świata 1986 w Meksyku. Chodzi o Carlosa Salvadora .

Dokument Bilardo: El Doctor del Fútbol składa się z 4 odcinków, które przechodzą przez historię wielkiego piłkarza od czasu, gdy został dyrektorem technicznym Argentyny w 1983 roku, aż do dzisiaj oraz wpływów bilardismo na światową piłkę nożną. Bilardo lubi mówić, że tak bardzo skupił się na piłce nożnej i medycynie, że zapomniał żyć (ostatni rozdział nosi to imię), ale dokument pokaże, jak ten prawdziwy geniusz Argentyny żył dłużej niż ktokolwiek inny .


BILARDO: PIŁKARSKI LEKARZ

W pierwszym rozdziale, zatytułowanym „Najbardziej znienawidzony człowiek” , ukazuje trudne zadanie, jakie miał, gdy objął stanowisko nowego DT Kadry Narodowej i bycia następcą Cesara Luisa Menottiego, który poprowadził Argentynę do zwycięstwa w Pucharze Świata w 1978 roku. Doktor odszedł z Estudiantes de la Plata do kadry narodowej, z klubu, w którym przeszedł do historii jako zawodnik (wygrywając 3 Copa Libertadores i Puchar Interkontynentalny z Manchesterem United w 1968 r.) i gdzie również uratował Estudiantes, który był bliski spadku jako DT, i katapultował go do prowadzenia w lidze argentyńskiej w 1982 roku.

Pomimo jego niesamowitego wyczynu, wielu krytykowało decyzję Julio Grondony o wezwaniu Carlosa Bilardo do poprowadzenia reprezentacji narodowej. Dokument świetnie pokazuje krytykę, jaką otrzymał i jak protestujący zawsze ufał i skupiał się na swoim projekcie. Był tak kwestionowany, że prezydent Raúl Alfonsín chciał interweniować, aby usunąć go ze stanowiska w AFA. Wśród najbardziej wątpliwych decyzji Bilardo pokazuje coś, co dziś wydaje się niewyobrażalne: wybór Diego Armando Maradony na kapitana drużyny narodowej.

Z wieloma wywiadami z żoną Glorią i córką Danielą, oprócz piłkarzy reprezentacji Bilardo, takich jak Óscar Ruggieri, Nery Pumpido i Jorge Burruchaga, a także innych legend argentyńskiego futbolu, takich jak DT z Atlético de Madrid, Diego “Cholo” Simeone  czy była żona Diego Maradony, Claudia Villafañe, możemy przeżyć wyczyny Bilardo przez całą jego karierę. Opowiadają anegdoty o tym, czego w tamtym czasie doświadczył na własnym ciele.

Drugi rozdział, „Przepraszam, Bilardo” bada cud, który Carlos i jego zespół zaprojektowali na Mistrzostwach Świata w 1986 roku. W trzecim odcinku, „Un'avventura in piú”, filmy dokumentalne podążają ścieżką reprezentacji Argentyny na Mistrzostwa Świata we Włoszech w 1990 roku, wszystkie napotkane trudności, przybycie Goycochea do bramki w Argentynie i ten kontrowersyjny finał, reedycja z 86, w którym zmierzył się z Niemcami.


NIEZAPOMNIANY UŚCISK Z MARADONA

Serię zamyka wreszcie „Zapomniałem żyć” , rozdział, w którym widzimy wszystkie wydarzenia, które nastąpiły od momentu odejścia „wariata” z kadry narodowej w 1990 roku, aż do dziś. Pomimo tego, że jest to najsłabszy rozdział z całej czwórki, to zamknięcie jest pełne ekscytujących momentów, w tym ambicji prezydenckich Bilardo w 2001 roku, „szampańskiego futbolu” i historii „Es Gatorade Senorita”. jego kultowego uścisku z Diego po kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2010 i tego, jak rodzina stara się utrzymać śmierć Maradony w tajemnicy, ponieważ obawiają się, że udręka i smutek utraty „syna, którego nigdy nie miał” zakończą życie Bilardo.

Bilardo: El Doctor del Fútbol nie jest doskonała i z pewnością odczuwalny jest brak wywiadu z Diego. Maradona nie mógł uczestniczyć w projekcie, odkąd zmarł w listopadzie 2020 r., ale przez lata mogli zebrać znacznie więcej słów tego piłkarza. Jednak historia eksplorowana przez , szczególnie w pierwszych 3 odcinkach, to pełna emocji podróż, przez którą warto przejść.

Historia Bilardo, przeciwności, z którymi się zmagał, jego ograniczony czas rodzinny, dynamika w zespole, jego rozmowy i surowe sesje treningowe, a także jego więź z Diego, to historia, którą warto dogłębnie poznać. Carlos Salvador Bilardo na zawsze zmienił nie tylko , ​​ale także życie wszystkich Argentyńczyków. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, nie możesz przegapić tego dokumentu. Ale nawet jeśli sport Ci się nie podoba, historia jego ambicji i obsesji na punkcie sukcesu jest historią, która nie może nie być fascynująca.

Bilardo: El Doctor del Fútbol jest dostępne w , możliwe, że po uruchomieniu HBO Max w Polsce również będzie dostępne.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź