Eiza González i Ariana DeBose wśród gwiazd Global Movie Day


Latynoskie aktorki Eiza González i oraz filmowiec Patricia Cardoso („Real Women Have Curves / Prawdziwe kobiety są zaokrąglone”) to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią w trzeciej edycji , święta kina organizowanego przez Akademię Hollywood


W imprezie, promowanej przez instytucję przyznającą Oscary, wystąpią także Halle Berry, Jason Blum, Cher, Scarlett Johansson, Matthew McConaughey, Michelle Rodríguez, JK Simmons, Kirsten „Kiwi” Smith, Diane Warren, Marlon Wayans i Reese Witherspoon.

Goście będą dzielić się różnymi treściami z publicznością za pośrednictwem sieci społecznościowych, aby rozgrzać silniki przed 94. edycją rozdania nagród, którea odbędzie się 27 marca.„Ten dzień został stworzony przez Akademię dla kinomanów z całego świata, aby świętować ich ulubione filmy i współpracować z członkami Akademii i innymi filmowcami w mediach społecznościowych” – podała instytucja w oświadczeniu.

Światowy Dzień Filmu świętował swoją pierwszą edycję 8 lutego 2020 r., zaledwie jeden dzień przed 92. edycją Oskarów, ale ostatnie dwa lata skonsolidowały to cyfrowe wydarzenie, które stara się promować frekwencję w kinach, znacznie zmniejszoną przez pandemię koronawirusa.

Akademia ma nadzieję, że Światowy Dzień Filmu skonsoliduje się jako spotkanie artystów, filmowców i publiczności, i w tym celu poprosiła użytkowników sieci społecznościowych o użycie w tym dniu hashtagu #GlobalMovieDay.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź