Amazon ogłasza sześć ambitnych hiszpańskich seriali i filmów na 2022 r.: adaptację „Reina roja”, najnowszy film Mariano Barroso i nie tylko


 ogłosił, jakie przygotuje projekty: sześć hiszpańskich seriali i ów, które będą również pierwszymi wyprodukowanymi, które ukażą się w 2022 roku. Wśród nich wyróżnia się  „”, bestsellerowa książka autora Juana Gómeza-Jurado, który niedawno podpisał z platformą umowę na wyłączność:


Nowa hiszpańska od

Sam Gómez-Jurado współpracuje ze scenarzystką Amayą Muruzabal („Hernán”) przy adaptacji literackiej serii, która rozpoczęła się w 2018 roku od „Reina roja”, książki, która opowiada historię Antonii Scott, kobiety obdarzonej niesamowitą inteligencją, a pracującej jako analityk kryminalny dla nieco tajemniczej organizacji. Inspektor potrzebuje jej pomocy w rozwiązaniu sprawy, ale przekonanie jej nie będzie łatwym zadaniem.

’Sin huellas’


Carlos de Pando i Sara Antuña, duet, który współpracował już przy „El vecino” , stoją za dwoma sprzątaczami, którzy otrzymują kuszącą ofertę pracy, by posprzątać dom, ale gdy już tam są to znajdują ciało. Carolina Yuste i Camila Sodi występują w czymś, co określa się mianem „zachodniej paelli”, łączącej thriller, komedię i western. Reżyserami będą Koldo Serra, Paco Caballero, Gema Ferraté i Samantha López Speranza.

’Los Farad’

i Alejandro Hernández współpracowali wcześniej przy „El día de Mañana” , „La linea invisible” czy „Criminal”, a tutaj będą badać świat handlu bronią na Costa del Sol w latach 80. Tytuł serialu jest tymczasowy i będzie składać się z ośmiu odcinków.

’Un asunto privado’


Jean Reno, Aura Garrido, Álex García, Ángela Molina, Gorka Otxoa, Tito Valverde, Pablo Molinero i Andrés Velencoso stoją na czele obsady tego serialu stworzonego przez Teresę Fernández-Valdés, Ramóna Camposa i Gemę R. Neirę. Przeniesiemy się w nim do lat 40. w Galicji, by prześledzić historię Mariny Quiroga, młodej kobiety z wyższych sfer o policyjnym duchu, która wyrusza na polowanie na seryjnego mordercę siejącego od dawna spustoszenie. Inscenizacją zajmą się David Pinillos i Maria Ripoll .

Sprawdź także  Sandra Echeverría, i „La Usurpadora” - 'Uzurpatorka' od 1 października w TV4

Pierwsze hiszpańskie filmy Amazona

’Mañana es hoy’


Nowa komedia z elementami fantasy autorstwa Nacho G. Velilli (’Que se mueran los feos / Do diabła z brzydalami’), w której zagrają Carmen Machi, Javier Gutiérrez, Sílvia Abril, Pepón Nieto, Mina El Hammani i Natalia Agüero Avecilla. W nim będziemy śledzić rodzinę, która latem 1991 roku wybiera się na plażę, ale wszystko się komplikuje wraz z ucieczką ich nastoletniej córki i podróżą w czasie, która odsyła ich do 2022 roku…

’Awareness’

Celem tego nowego filmu Daniela Benmayora („Xtremo”) jest stworzenie wszechświata, który będzie można kontynuować w przyszłości. Brzmi jak zbliżony do kina superbohaterów i kręci się wokół młodego człowieka, który ma zdolność projekcji obrazów do umysłów innych ludzi. Ma moc, z której inni będą chcieli skorzystać, gdy tylko odkryją jej istnienie…

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź