Zegarki damskie IWC – nadzwyczajna precyzja i estetyka


Zegarki damskie IWC to prawdziwy ukłon w stronę świadomych kobiet, dla których zegarek to coś więcej, niż piękna ozdoba. Dlatego firma, choć w znacznie mniejszej skali – obok typowo męskich modeli – wypuszcza na rynek niewielkie serie czasomierzy dla pań. Cechuje je nadzwyczajna wręcz dbałość o detale, ponadczasowa stylistyka i godne podziwu komplikacje mechanizmów. Znajdziemy tu świetne „damskie” wersje zegarków Da Vinci, Pilots Watches czy Portofino.

Niezwykłe zegarki damskie IWC a wierność tradycji

Zegarki damskie IWC to przede wszystkim obraz klasy, gustu i statusu ich właścicielek, a czasomierzom daleko do bycia wyłącznie dodatkami do stroju. Powstałe przez modyfikacje męskich czasomierzy – zmniejszenie kopert, opracowanie drobniejszych mechanizmów i wprowadzenie szeregu udogodnień – dumnie reprezentują brand w kategorii „lady” na piedestale zegarmistrzowskiej sztuki. I choć IWC Schaffhausen – manufaktura, która produkuje zegarki o trwałej wartości od 1868 roku – długo opierało się przed wprowadzeniem do oferty czasomierzy dla kobiet, w końcu zdecydowano się na ten krok – pod koniec XXI wieku. W myśl wierności tradycji, zegarki damskie IWC kontynuują klasyczne linie stylistyczne szwajcarskiego producenta.

Zegarki damskie IWC – wysoka jakość i świetny styl

Dedykowane płci pięknej czasomierze IWC to prawdziwe stylistyczne perełki, niemal pokaz zegarmistrzowskiego kunsztu. Koperty o rozmiarach 34 – 37 mm doskonale dopasowują się do drobnych kobiecych nadgarstków, a dodatkowe zdobienia tarcz – masą perłową, drogocennymi kamieniami, w tym brylantami, perforacją czy trójwymiarowymi cyferblatami – potrafią wzbudzać prawdziwe pożądanie. Czasomierze mocowane są na skórzanych paskach (w tym ze skóry aligatora) czy delikatnych, „damskich” bransoletach lub obręczach typu mesh. Wśród materiałów kopert znajdziemy zarówno platynę i wysokiej klasy stal, jak i białe, żółte czy czerwone złoto oraz ceramikę. Oferowane w stonowanej, ponadczasowej kolorystyce, dopasują się do większości uroczystych i codziennych stylizacji. 

Sprawdź także  Jakie firmy realizują kompleksowy wywóz śmieci?

Zegarki damskie IWC – precyzja i zaawansowane mechanizmy 

Zegarki damskie IWC, podobnie jak ich męskie odpowiedniki, napędzają najwyższej klasy mechanizmy wyposażone w autorskie komplikacje stworzone przez manufakturę. Pełne prostoty i klasyki modele Pilot Watches zaopatrzono w stylowe, tradycyjne kalendarze umieszczone na godzinie trzeciej, a zegarki damskie IWC z kolekcji Da Vinci – w rozbudowane terminarze, czy efektowne komplikacje typu „moon phase”. W porównaniu z kultowymi modelami dla panów, damskie czasomierze są znacznie drobniejsze, a koperty węższe, jednak zegarkom nie zabrano nic z precyzji chodu i funkcjonalności. Wiele modeli, szczególnie o największych „damskich” kopertach wybieranych jest przez mężczyzn preferujących tradycyjne, nieco mniejsze średnice czasomierzy.

Oryginalne zegarki damskie IWC znaleźć można wyłącznie u autoryzowanych dystrybutorów marki. Jednym z nich jest sklep Zegarkistrojny.pl – sprzedawca, doradca i profesjonalny opiekun klienta. 

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź