Zastanawiasz się co warto sprzedawać w sklepie internetowym ?


Tworząc sklep internetowy większość osób kieruje się w stronę tego co wszyscy, markowe ciuchy, agd, elektronika najlepiej topowych marek itp. , to ogromny błąd ponieważ bez bardzo dużych inwestycji nie przebijesz się w tych niszach i stracisz pieniądze.

Czy są jakieś sposoby na sprawdzenie tego co najlepiej się sprzedaje , niszy która nie jest zbyt przesycona bez konieczności zakupu większej partii towaru ?

Na szczęście jest taka możliwość , nazywa się dropshipping z udziałem Aliexpress, można zbudować sklep internetowy który będzie w pełni zintegrowany z portalem Aliexpress, dla tych którzy nie wiedzą czym jest Aliexpress – to gigantyczna, największa na Świecie platforma handlowa, to nie jest sklep czy hurtownia, to niewyobrażalnie wielka platforma która agreguje tysiące hurtowni z całego Świata , nie tylko z Chin.

Tych którzy kupowali kiedykolwiek coś na Aliexpress nie trzeba przekonywać do takich zakupów ponieważ Aliexpress to nie tylko wysyłki z Chin na które trzeba czekać 30 dni i dłużej, hurtownie sprzedające na platformie Aliexpress mają także magazyny w Europie, w krajach tj Rosja, Czechy, Hiszpania i wielu innych.

Sklep Aliexpress daje ci możliwość zaimportowania (elektronicznie) dowolnych produktów z wybranych hurtowni np. tylko tych które oferują wysyłkę z Europy po to aby spróbować co się będzie najlepiej sprzedawać, jeśli trafisz w swoją niszę możesz dalej sprzedawać produkty na zasadzie dropshippingu czyli wyprzedaży stanów magazynowych hurtowni Aliexpress, lub zacząć zamawiać kontenery z Chin i uzyskać tym sposobem jeszcze większy margines marży oraz obroty w swoim sklepie internetowym.

Nie trzeba nikomu chyba przedstawiać platformy Aliexpress sklep internetowy który jest z nią zintegrowany pozwala ci na wygodny import paroma kliknięciami dowolnych produktów z opisami i zdjęciami do swojego sklepu, możesz ustawić na produktach dowolne ceny, możesz zmieniać opisy i nazwy produktów, masz pełną kontrolę, do ciebie należy poza tym przyjmowanie płatności gdy coś się sprzeda i w momencie gdy twój klient ci zapłaci kilkoma kliknięciami przekazujesz zamówienie do panelu Aliexpress i zlecasz Aliexpress spakowanie towaru i wysyłkę do klienta końcowego.

Dropshipping z Aliexpress pozwala się skoncentrować właścicielowi sklepu internetowego na biznesie, nie musisz wykonywać tych wszystkich kłopotliwych czynności związanych z pakowaniem towaru i jego wysyłką, co najważniejsze nie musisz inwestować swoich pieniędzy w wynajem powierzchni magazynowej, zakup dużej partii towaru ponieważ to robi za ciebie Aliexpress.

Tak działa dropshipping, wyprzedajemy stany magazynowe hurtowni, inwestujemy tylko swój czas w reklamę swojego sklepu internetowego, przyjmujemy płatności i zlecamy Aliexpress wysyłki do klienta końcowego. Nie dotykasz towaru, importujesz go jedynie elektronicznie do swojego sklepu kilkoma kliknięciami, zdjęcia, opisy itp.

Integracja z Aliexpress pozwala ci zaoszczędzić na kosztach zakupu towaru, magazynowania, czasu który musiałbyś poświęcić na pakowanie i obsługę wysyłek.

Sklep internetowy Aliexpress nie różni się konstrukcyjnie od innych sklepów internetowych, posiada wszystkie ich cechy plus jeden istotny szczegół – dodatkową integrację z ekosystemem Aliexpress, piękno tej metody polega na tym że nie musisz nigdzie dzwonić, przekazywać ręcznie przepisując danych do panelu aliexpress itp, wszystko robisz klikając w panelu swojego sklepu a dane do wysyłki są automatycznie przekazywane do Aliexpress, jedno co musisz jeszcze zrobić aby to było możliwe to założyć sobie bezpłatne konto w portalu Aliexpress.

Najwięcej zarabia się na własnej marce, takie są fakty dlatego że własna marka sprawia że znikasz z radaru porównywarek cenowych, fakty są takie że porównywarki cenowe są największą zmorą współczesnego handlu, w zasadzie to właścicieli sklepów internetowych którzy walczą głodowymi marżami z konkurencją o to aby mieć dany produkt o kilka zł tańszy, dlatego tak ważne jest aby mieć unikalne produkty które nie są w prosty sposób porównywalne z innymi po to aby twój klient nie brał ceny jako jedynego parametru pod uwagę, cena zawsze powinna być jakimś czynnikiem który bierze się pod uwagę ale w tym przypadku nie musi być najważniejszym ponieważ mnóstwo hurtowni operujących na portalu Aliexpress oferuje możliwość własnego brandowania produktów, jest to tzw oferta white-label, kupujesz produkty jako tzw. no-name i nadajesz im własne nazwy /markę, przez co produkty stają się “unikalne”, klient wchodzący do twojego sklepu internetowego kopiując nazwę produktu nie porówna go z innym w internecie, dzięki czemu nie pójdzie do konkurencji która ma ten sam produkt 5 zł taniej i jedynym parametrem który weźmie pod uwagę będzie to czy produkt mu odpowiada czy nie. To ogromna przewaga konkurencyjna. 

Z czasem taki sklep internetowy można rozwinąć o większe hurtowe zakupy na zasadzie white-label, lub później nawet uruchomić w Chinach małą produkcję co daje zawsze największe zyski, pod warunkiem że nisza jest już zbadana na zasadzie dropshippingu.

Przy współpracy z: Internet mobilny bez limitu danych – Xoxowifi.com

Udostępnij

Zostaw odpowiedź