Wszystkie aktorki, które zagrały „Teresę”


Kreacje Salmy Hayek i znakomicie prezentowały się na ekranie


Jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w telewizji latynoamerykańskiej jest bez wątpienia piękna, inteligentna i ambitna „Teresa”.

Świat zobaczył tę młodą kobietę, która wstydzi się swojego pochodzenia i skromnych rodziców, a stara się uciec z ubóstwa w 1959 roku w telenoweli o tym samym tytule napisanej przez Mimi Bechelani.

W tym czasie kłamstwa i sztuczki interesownej bohaterki, by żyć w luksusie, którego tak pragnie, podbiły gust widza i pobiły rekordy oglądalności.

Od tego czasu meksykańska szybko trafiła do kina i kilkakrotnie wracała do telewizji w różnych wersjach na przestrzeni lat.

Twarze „Teresy” z biegiem czasu

W efekcie kultowa studentka, która swoją urodą i sprytem posługuje się, by osiągnąć wymarzone życie, zadomowiła się w skórze kilku aktorek.Tutaj przypominamy o gwiazdach, które stanęły przed wyzwaniem ożywienia niezapomnianej „Teresy” we wszystkich adaptacjach jej historii:

Maricruz Olivier

Meksykańska  Maricruz Olivier po raz pierwszy weszła w skórę tej antagonistycznej bohaterki w Teresie, telenoweli, w której ta postać narodziła się w 1959 roku.

Melodramat miał 50 odcinków wyemitowanych z ogromnym sukcesem przez Telesistema Mexicano (dzisiaj ).W 1961 roku, kilka lat po miażdżącym triumfie melodramatu, historia Bechelaniego została zaadaptowana na filmową wersję o tym samym tytule .

W tym filmie wyreżyserowanym przez Alfredo B. Crevennę Olivier powróciła do roli „Teresy”.e


Geórgia Gomide

Po boomie z Teresą w Meksyku, brazylijska stacja telewizyjna TV Tupi kupiła prawa od serii do produkcji ’u w ich kraju.

Sprawdź także  Telemundo przerywa ciszę o śmierci El señor de los cielos i ujawnia, co stanie się z Rafaelem Amayą

Tak więc w 1965 roku melodramat o tym samym tytule, co udana meksykańska fabuła, został wydany w Brazylii dla publiczności z Rio de Janeiro.

W tej produkcji „Teresę” zagrała brazylijska  Georgia Gomide.


Pituka de Foronda

W 1967 roku, zaledwie dwa lata po tym, jak przedstawiła „Teresę” , przeniosła antybohaterkę z powrotem na meksykański mały ekran w nowej wersji: El cuarto mandamiento.

W produkcji Valentína Pimsteina dramatem kierowała urodzona w Hiszpanii aktorka Pituka de Foronda.


Ponad dwie dekady po narodzinach „Teresy” producentka Lucy Orozco ożywiła tę historię w telenoweli o tej samej nazwie co oryginał.

W tej adaptacji dramatu, wydanego w 1989 roku, ówczesna nowicjuszka  była aktorką wybraną do roli przenikliwej bohaterki .

Produkcja Televisy okazała się wydarzeniem telewizyjnym w Meksyku, które trzymało widzów w niewoli przed telewizorem podczas emisji i katapultowało karierę Hayek.Niedługo potem Meksykanka wyemigrowała do Hollywood, by realizować swoje marzenie w filmowej mekce.

Ostatnią aktorką, która zagrała „ Teresę” była Angelique Boyer w najnowszej wersji melodramatu Bechelaniego, wydanej w 2010 roku.

Dzięki portretowi „złej kobiety” w serii, gdzie zadebiutowała jako główna bohaterka, urodzona we Francji gwiazda dała się poznać jako aktorka i dzięki temu rozwinęła się jej kariera.Ponownie projekt – również autorstwa Televisy – odniósł nieopisany sukces, do tego stopnia, że ​​stał się jednym z najbardziej znanych w ostatnich dziesięcioleciach.

Czy María Félix była także „Teresą”?

Według ekspertów telewizyjnych, konsultowanych w audycji programu El cielo y el infierno, historia Teresy kiełkuje już w filmie La mujer sin alma, który ukazał się w 1944 roku.

Sprawdź także  Daniel Elbittar zapowiada nowy projekt i pokazuje, jak wygląda jego postać

W tym filmie fabularnym, opartym na powieści La razón social  Alphonse’a Daudeta, María Félix dała życie ’Teresie López’, w fabule bardzo podobnej do telenoweli Bechelaniego.

Można więc powiedzieć, że „La doña” była pionierką personifikacji mitycznej „Teresy” .


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź