La casa de papel: co oznacza koniec i szanse na kolejny sezon (możliwość spoilerów)


Udana hiszpańska , która olśniła fanów od 5 sezonów, dobiegła końca, a fani już marzą o nowej przygodzie dla ekipy


 dobiegł końca.  stworzona przez Álexa Pinę miała premierę swoich ostatnich odcinków w serwisie , kładąc kres światowemu fenomenowi, który rozpoczął się w 2017 roku

Piąty i ostatni sezon beletrystyki pojawił się na platformie we wrześniu, a pierwsze 5 rozdziałów się skończyło zaskakująco. Zgodnie z zapowiedziami, serwis streamingowy przedstawił pozostałe odcinki 3 grudnia, kończąc jeden z największych napadów wszech czasów. Oto spoilery na koniec !


Przewidywalne zakończenie pełne iluzjonizmu 

Pierwsze 5 rozdziałów ostatniego sezonu zapowiadało dramat na powierzchni, którego kulminacją była śmierć Tokio, postaci granej przez Úrsulę Corbero. Jednak napięcie i adrenalina, które przewidywały pierwszą część, zniknęły w ostatnich odcinkach, poświęconych bardziej olśnieniu widza, pozbawione były realizmu i wierności, ale przecież to fikcja. Czego oczekiwałeś? To

Banda rabusiów pod przywództwem El Professora (Álvaro Morte) w końcu uciekła i zdołała ułożyć jedno z najbardziej spektakularnych i dziwnych zakończeń w historii kina oraz serialu rabunkowego. Poziom szczegółowości i skrupulatność wykonania przez Profesora końcowych kroków planu sprawiło, że ​​niejeden zaniemówił, choć inni byli rozczarowani.

Choć wszyscy myśleli, że najbardziej skomplikowaną częścią planu było wydobycie złota z Banku Hiszpanii, największą zagadką był sposób uwolnienia bohaterów. Jednak cel był jasny od samego początku: być w stanie usunąć rezerwy złota instytucji finansowej, a tym samym mieć asa w rękawie do wynegocjowania uwolnienia złodziei.

Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, było to, że zespołowi udało się zwrócić cenny skarb, choć nie ten prawdziwy, ale podróbkę tego samego wykonaną z mosiądzu. W ten sposób zespół nie tylko osiągnął wolność, ale zachował 90 ton złota i plan rozpoczęcia życia od zera.

Ostateczne zakończenie ?

Pierwotnie La casa de papel został pomyślany jako 15-odcinkowy wyprodukowany przez Antena 3. To wtedy  nabył prawa do transmisji w 2017 roku, a serial został włączony do katalogu, dzięki czemu miał dwa sezony. Na początku 2018 roku stał się najbardziej udaną serią hiszpańskojęzyczną w Ameryce Łacińskiej i Europie, bijąc tym samym rekordy oglądalności. To skłoniło firmę czerwonego N do ogłoszenia trzeciego sezonu. Później przyszły zapowiedzi czwartego i piątego sezonu.

Koniec serii skłonił niejednego do zastanowienia się, czy będzie szósty sezon La casa de papel . W połowie 2020 roku, wraz z ogłoszeniem piątego sezonu, potwierdzono również, że będzie to ostatnia odsłona. Również marketing ostatnich odcinków zdał sobie sprawę, że historia dobiega końca.Mimo że hitowy show dobiegło końca, nie będzie to ostatnie spotkanie fanów z uniwersum La casa de papel. Kilka dni temu potwierdzono, że Netflix już pracuje nad spin-offem, którego bohaterem będzie Berlin .

Postać grana przez Pedro Alonso w serii była jedną z ulubionych fanów serialu. Chociaż jego ostatnie występy w tej historii były retrospekcjami, ponieważ jego postać zginęła, wszystko wskazuje na to, że jest więcej historii do opowiedzenia w odniesieniu do roli Berlina. Potencjalnie jego złodziejska przeszłość i jego związki, pozostawiając otwartą możliwość powrotu niektórych postaci z La casa de papel, takich jak El Professor, jego brat czy Palermo. Serial pojawi się w 2023 roku.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź