6 meksykańskich, klasycznych filmów z epoko


Są filmy, które sprawiły, że kochamy historię jeszcze bardziej, tutaj powiemy Ci, jakie są najlepsze meksykańskie filmy vintage


Tutaj powiemy Ci, jakich meksykańskich ów vintage nie możesz przegapić.

Arráncame la Vida  (2008)

Do czasu premiery był to najdroższy w meksykańskim kinie, z produkcją wartą ponad 85 milionów pesos. Opiera się na powieści o tej samej nazwie Ángeles Mastretta, a akcja toczy się w 1949 roku, kiedy kraj zaczął być zinstytucjonalizowany po rewolucji meksykańskiej.

Pod dyrekcją Roberto Sneidera i z Aną Claudią Talancón w roli głównej, ta uległa historia miłosna między młodą kobietą a generałem Andrésem Ascencio zdobyła ogromne uznanie nie tylko za wierność powieści, na której się opiera, ale także za odzwierciedlenie machismo, ucisk i klimat polityczny tamtych czasów.


Como Agua para Chocolate (1992)

Ten film Alfonso Arau, oparty na powieści Laury Esquivel o tym samym tytule, był jednym z najbardziej lubianych w historii kina meksykańskiego; po premierze zdobył dziesięć nagród Ariel i był dziewiątym najbardziej dochodowym filmem zagranicznym w Ameryce.

Akcja gry toczy się w czasach Rewolucji i opowiada historię Tity, która, by opiekować się matką, będzie musiała pozostać samotna, ale zachowa sekretną miłość, która będzie trwać poza czasem. Kulinarne metafory z uczuciami bohaterów dały początek niektórym z najbardziej kultowych scen kina narodowego.


El Baile de los 41 (2020)

Zdobywca czterech nagród Ariel w tym roku, film Davida Pablosa, w którym występuje Alfonso Herrera, oparty jest na historycznym wydarzeniu, które miało miejsce w 1901 roku podczas El Porfiriato.

Chodzi o nalot policji, w którym aresztowano 41 mężczyzn za wykonanie tańca, z których 21 przebranych było za kobiety, a pozostałych 21 za mężczyzn. Osoba nr 42 nie została oskarżona, aby uniknąć skandali, ponieważ mówi się, że był zięciem Porfirio Díaza, Ignacio de la Torre y Mier.

Sprawdź także  "Roma" wygrywa Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego

Film, który doskonale oddaje ówczesną homofobię.


Cinco de Mayo: La Batalla (2013)

Niewiele jest filmów, które przeniosły na duży ekran wojenne wydarzenia, które miały miejsce między armią meksykańską i francuską w Puebla w 1862 roku, po tym, jak Benito Juárez ogłosił wstrzymanie spłaty zadłużenia zagranicznego.

zdołał pokonać jeden z najpotężniejszych oddziałów tamtych czasów: Francuzów. Film Cinco de Mayo: La Batalla kosztował 80 milionów pesos, co czyni go jednym z najdroższych w kinie meksykańskim, został napisany i wyreżyserowany przez Rafę Larę, z Kuno Beckerem w roli głównej.


La Otra Conquista (1998)

Głównym sukcesem tego filmu było ukazanie z perspektywy Azteków narzucenia nowej kultury i religii Hiszpanii rdzennym ludom podczas podboju.

Główny bohater, Topiltzin, syn cesarza Montezumy, walczy o zachowanie tożsamości swojego ludu, a także jego zwyczajów i religii przed przybyciem Hiszpanów. Film wyreżyserował Salvador Carrasco, a w rolach głównych wystąpili Damián Delgado i Elpidia Carrillo.


Los de Abajo (1940)

Film opowiada historię rewolucyjnej armii chłopów, którzy znużeni życiem w nędzy decydują się plądrować domy ludzi z pieniędzmi, aby rozdać dobra wśród najbiedniejszych.

Opiera się na sztuce Mariano Azueli; Ta adaptacja została przeniesiona na duży ekran przez Chano Uruetę i zagrana przez Emilio „Indio” Fernández.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź