Zmarła Amalia Aguilar, aktorka Złotego Wieku meksykańskiego kina


, znana jako gwiazda Złotego Wieku meksykańskiego kina, w wieku 97 lat


Śmierć aktorki została ogłoszona w oświadczeniu opublikowanym przez jej rodzinę na Facebooku. 

We wspomnianej publikacji zapamiętali ją jako kobietę utalentowaną i kochaną przez tych, którzy ją znali.  

„RIP . Dziś żegnamy się z mamą, babcią, aktorką, ale przede wszystkim przyjaciółką. Niech Twoje światło pieści życie każdego, kto wibruje w Twoim sercu. Dziękuję, że jesteś naszym przewodnikiem i siłą. Na zawsze twoje dzieci, wnuki i prawnuki ”, czytamy we wspólnym przesłaniu.

Zgodnie z oczekiwaniami, post został szybko wypełniony komentarzami obserwatorów i współpracowników. 

„Lataj wysoko. Dziękuję za wszystko ”,„ Dużo siły dla całej rodziny ”,„ Wspaniali wśród wielkich ”, mówią wiadomości. 

Przypomnijmy, że Amalia Isabel Rodríguez Carriera rozpoczęła karierę w świecie rozrywki jako tancerka baletowa jako dziecko ze swoją siostrą Cecilią. Obie stały się znane pod nazwą „Las Hermanitas Aguilar” i zdołały pojawić się w ważnych teatrach.

W latach czterdziestych gwiazda wyjechała do Meksyku, gdzie występowała w Lyric Theatre i dzięki talentowi zadebiutowała w filmie Pervertida z 1946 roku. 

, znana również jako El torbellino del Caribe / Karaibska trąba powietrzna i La bomba atómica / Bomba atomowa, wystąpiła w filmach Calabacitas tierna i  Dicen que soy mujeriego

Do tej pory przyczyna śmierci aktorki nie została ujawniona, ale poinformowano, że ostatnie pożegnanie zostanie odprawione w kaplicach Gayosso w Colonia del Valle. Amalia Aguilar urodziła się w Matanzas na Kubie, ale wyemigrowała do Meksyku, by spróbować szczęścia w meksykańskim Cine de Oro, gdzie wyróżniała się gatunkiem rumberas.

Spoczywaj w pokoju.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź