Produkcja 'El grito de las mariposas / Krzyku motyli’, serialu opartego na życiu Minerwy Mirabal, dobiegła końca


Nowy projekt Star + poświęcony życiu dominikańskiej aktywistki ma zaplanowaną datę premiery na 2023 rok i zagra w nim , i Luis


W Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet (25 listopada) ogłosiło koniec produkcji , nowej serii inspirowanych życiem Minervy Mirabal, prawniczki z Dominikany i działaczki zamordowanej wraz z siostrami na zamówienie dyktatora Rafaela Trujillo w dniu 25 listopada 1960 r.

Po morderstwie sióstr Mirabal, znanych jako „las Mariposas / Motyle”, stały się symbolem walki z przemocą płciową na całym świecie, a od 1999 roku ich tragiczną śmierć upamiętnia się 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Przeciw Kobietom, wzywając rządy, organizacje międzynarodowe i organizacje pozarządowe do zwołania działań mających na celu uwidocznienie problemu i domagania się reakcji polityki w celu wyeliminowania tego we wszystkich krajach.

W serialu występują  (Minerva Mirabal),  (Arantxa Garmendia) i Luis  (Rafael Leónidas Trujillo) i pojawi się wyłącznie na  w 2023 roku. 

/ Krzyk motyli” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pasjonujący historyczny, w którym kolory z Karaibów przeplatają się ze przestępczością i polityką, rygorystycznie ukazując życie wyspy zdominowanej przez tyrański reżim dyktatora Rafaela Leónidasa Trujillo, alias „ el Chivo”, który rządził Republiką Dominikańską od 1930 r. do zamachu w 1961 r. Na tle tych historycznych wydarzeń historia koncentruje się na przyjaźni między młodym hiszpańskim imigrantem Arantxą Garmendia i Minerwą Mirabal, znaną działaczką polityczną dominikanką, która wraz ze swoimi siostrami otrzymała przydomek „Las Mariposas”, stając się legendą Ameryki Łacińskiej, kiedy zmierzyła się z Trujillo i przyczyniła się do gwałtownego końca zaciekłego dyktatora.ma składać się z 13 odcinków po 45 minut każdy, stworzonych przez Juan Pablo Buscarini i kierowanych przez Mariano Hueter i Leandro Ipiña.

Sprawdź także  TVE słucha swojej publiczności i przedłuża „HIT” na drugi sezon

Obsadę „El grito de las mariposas” uzupełniają aktorzy i aktorki Belén Rueda (Pilar Macías), Guillermo Toledo (Asier Garmendia), Mercedes Sampietro (Arantxa Garmendia en 1999), Héctor Noas (Petán), Maridalia Hernández (Doña Chea Mirabal)Jairo Camargo (Enrique Mirabal), Essined Aponte (Dede Mirabal), Alina Robert (Patria Mirabal) i Camila Issa (María Teresa Mirabal).

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź